APEK Kongresi'nde kavga çıktı

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,262
Konum
Bilecik

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ' nin Olağan Genel Kurulu ' nda kavga çıktı. Kongrede mevcut yönetime karşı aday olan Nuri Akyel yumruklandı. Polis tarafları zor sakinleştirdi.


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ' nin (APEK) 62. Olağan Genel Kurulu ' nda yumruklar konuştu. Adapazarı Şeker Fabrikası ' nın satışının oylandığı kongrede, delegelerin oyları parmak ile sayılmak istenince ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Adapazarı Şeker Fabrikası ' nın sahibi konumunda olan Adapazarı Pancar Ekiciler Kooperatifi ' nin 62. Olağan Genel Kurulu, Atatürk Stadyumu ' nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ' nın okunmasının ardından başlayan kongrede oy kullanacak delegeler, stada geniş güvenlik önlemleri altında alındı. Kongrede Mevcut Başkan Ahmet Aya ' nın karşısına aday olarak çıkan Nuri Akyel ve ekibi, mevcut yönetim ile birbirine girdi. Kongrenin 10. gündem maddesini oluşturan ' Adapazarı Şeker Fabrikası ' nın satışını ya da ortak alınmasını ' içeren maddenin görüşülmesi esnasında sert tartışmalar yaşanırken, oy verme işleminin parmak sayma usulü yapılması ortaya ilginç görüntüler çıkarttı. Divan başkanlığı fabrikanın borçlarından dolayı iş yapamaz hale geldiğini belirterek, bunun için fabrikaya ortak alınması ya da hisselerin tümden satılması için delegelerden yönetim kuruluna yetki verilip verilmemesinin oylanacağını duyurdu. Daha sonra yönetim kuruluna satış için yetki verilmesi maddesi, açık oylama ile el kaldırma usulü yapıldı.

Divan heyeti, binlerce kişinin parmaklarını tek tek sayarak not aldı. Mevcut yönetimin oylamaya müdahale ettiğini iddia eden Akyel ve ekibi olaya müdahale etmek isteyince yumruklar konuştu. Gelen tepkiler üzerine kürsüye çıkan APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, fabrikanın satışını içeren maddenin geri çekildiğini ilan etti. Tartışmaların yatışmasının ardından geçilen oy verme işleminde, delegeler sandıklara giderek oylarını kullandı.
APEK ' te çiftçiler Ahmet AYA dedi


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ' nin (APEK) 62. Olağan Genel Kurulu ' nda Ahmet Aya 2278 oyla tekrar seçildi.


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ' nin (APEK) 62. Olağan Genel Kurulu ' nda Ahmet Aya 2278 oyla APEK başkanı oldu.
2978 oyun kullanıldığı APEK Olağan Genel kurulunda Ahmet Aya 2278 oy alırken Nuri Akyel ise 657 oy aldı. 25 oy boş çıkarken 18 geçersiz oy kullanıldı.

Bu sonucun ardından Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ahmet Aya, Sebahattin Karasakal, Ferda Özten, Cevdet Sağlık, Recep Şevket Kökçü seçildi. Denetim Kurulu Asil Üyeleri ise Serkan Yılmaz, Mesut Kılıç ve Bayram Ali Büyükboz oldu.
 
Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,262
Konum
Bilecik

Ynt: APEK Kongresi'nde kavga çıktı

arkadaşlar bende oradaydım trakkülüpten başka katılan varmı
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt