babalara özel

Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğretim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı başvuruları başladı.

Sınavın birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav ÖSYM tarafından 29 Nisan 2012 ' de yapılacak. Sınav kılavuzu da ÖSYM ' nin internet sitesinde yayımlandı. Bugün başlayan başvurular 16 Mart ' a kadar devam edecek.

Sınavda adaylara, ilköğretim düzeyinde, sözel ve sayısal bölümlerden oluşan test uygulanacak. Sınav sonuçlarına göre başarı sırası oluşturulacak ve aday sayısına bağlı olarak baraj puanı belirlenecek.

Bu puanı geçen adaylar ikinci seçim aşamasına katılmaya hak kazanacak. Bu aşama ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik testleri, sadece Hava Kuvvetleri Komutanlığı için psikoteknik test, yine sadece Bando Astsubay Hazırlama Okulu için müzik yetenek testi, mülakat ve sağlık muayenesini kapsayacak.

Yapılacak değerlendirmelerin ardından askeri liseleri kazanan adaylar, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Gülhane Askerî Tıp Fakültesi (GATF) için ayrı ayrı belirlenecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına belirlenen adaylar, Kuleli Askeri Lisesi ve Maltepe Askeri Lisesi ' nde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına belirlenen adaylar, Deniz Lisesi ' nde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına belirlenen adaylar, Işıklar Askeri Hava Lisesi ' nde, GATF adına belirlenen adaylar ise Maltepe Askeri Lisesi ' nde öğrenim hakkı kazanacak. Bando Astsubay Hazırlama Okulunu kazanan adaylar Ankara ' da öğrenim görecek.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt