Babam çiftçi olduğu için seyahat izni alabilir miyim ?

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle bu soru daha önce sorulmuş mu diye aradım fakat forumda bulamadım. Durumumu özetlemem gerekirse;

Babam İzmir de çiftçilikle uğraşıyor. Ben ankara da ikamet ediyorum. Şu an tarladaki işlere yetişemediği için benim yanına gidip ona yardım etmem gerekiyor.
Babamın çiftçilik belgesi var fakat benim olmadığı için izin alamıyorum. Babamın belgesini e-devlet'e yükledim fakat iznim onaylanmadı.
Bu durum için başka yapabileceğim birşey var mı ?

Değerli yorumlarınız için teşekkürler,
İyi günler.

Bizde bayramda sokağa Çıkma yasağı olduğu için köye gidip ayçiçeklerine ilaç atmayı düşünüyoruz 4 günü köyde değerlendirmeyi düşünüyoruz jandarmayla sorun yaşarmıyız acaba
Karantina gibi bir önlem yoksa çiftçiyi jandarma durdurmuyor bile, traktörde oldumu sıkıntı yok, bize corona bulaşmıyor.kendi çks yoksa babamın işini yapıyorum dersiniz sıkıntı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle bu soru daha önce sorulmuş mu diye aradım fakat forumda bulamadım. Durumumu özetlemem gerekirse;

Babam İzmir de çiftçilikle uğraşıyor. Ben ankara da ikamet ediyorum. Şu an tarladaki işlere yetişemediği için benim yanına gidip ona yardım etmem gerekiyor.
Babamın çiftçilik belgesi var fakat benim olmadığı için izin alamıyorum. Babamın belgesini e-devlet'e yükledim fakat iznim onaylanmadı.

İyi günler.
merhaba
ankaranın hangi ilçesine baglı isen ilçe kaymakamına git. babanın çiftçi belgesini ve arazi tapularının copy al. dilekçe yaz. babam çiftçilik yapıyor. tarım arazilerinde dışardan işçi virüs sebebiyle gelmedigini belirt. internet müracatlar red geliyor. benim abime öyle aldık. direk kaymakamlıga müracat et. derdini anlat.verirler.36 saat yol süresi veriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Arkadaşlar Merhaba,

İyi günler.
En kısa yolu söylüyeyim
İzmir hastanesinden randevu al geçerli Bi sebebden.
O randevuyla başvuru yap sıkıntı olmaz. İs yerinde ki arkadaş ın akrabaları İstanbul dan öyle geldiler

Bağlı olduğun Tarım ilçe müdürlüğüne gitmen gerek. Çok kalabalık erkenden gitmen iyi olur. Geçenlerde bir tanıdığımız aldı.

Tam ben yazdım Cumhurbaşkanı açıklama yaptı çiftçiler için sokak kısıtlaması olmayacak tarlaya gidebiliriz
Bizim muhtar kasabadan gelen çiftçilere böyle bir belge verdi. Sokağa çıkama yasağı olduğu günlerde kasabadan rahatlıkla köye geldik. İlk zamanlar jandarma izin belgesi olmadan çıkanlara ikazda bulunmuştu.
IMG_20200519_193357.jpg

Resimler ve ekler

• IMG-20200430-WA0023~2.jpeg
    IMG-20200430-WA0023~2.jpeg
    40.3 KB · Görüntüleme: 419
  • IMG-20200430-WA0023~2.jpeg
    IMG-20200430-WA0023~2.jpeg
    40.3 KB · Görüntüleme: 418
  • Beğen
Tepkiler: wallace22
Gideceğiniz sehirden hastane randevusu alıp başvurma ise yaramıyor , bulunduğunuz şehirde tedavi olamadiginiza dair belge istiyorlar .
Babanızın cks si varsa , sizin yoksa , size yine izin belgesi vermiyorlar .
Bunlar bizzat arkadaşlarım tarafından denendi .

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Arkadaşlar Tekrar Merhaba,

Cevaplarınız için teşekkür ederim:) Şöyle bir yol izleyerek seyahat izin belgesi aldım,

Bağlı bulunduğunuz ilçenin tarım ve orman müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. Orada sizden kendiniz için bir sağlık belgesi ve babanızın ÇKS belgesini istiyorlar. Bu iki belgeyle başvuru yaptıktan sonra seyahat izin belgesini veriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: wallace22