bakalım beğenecekmisisniz

eski holder (ilaçlama makinsı ) vardı onu parçaladım traktörün arkasına hidroliliğe takılan römark yaptım yaparken aşama aşama resim cekmedim sonradan aklıma geldi çekmek ama iş işten gecti bir günde yaptım zaten.

nh

Ynt: bakalım beğenecekmisisniz

bizim burda bunlardan çok kullanır özellikle yaşlılar ama kapalı yani bu yanlarındaki boşlukları kapalı şekilde :D

Güzel olmuş,arkaya da bir kapak yaparsan daha da güzel olur. :)

bizim beldede ilk ben yaptım gören banada yap diyor.bizim orolarda hep tahtadan yaparlar çeki demirinin yada t kolunun üzerine korlar kırılır hızlı gidersen kayar düşer. kapalı yapmadım yaparken bu şekle geldi ilkin kenarları yoktu eski osul tahta şeklindeydi tarlaya gübre götürdüm kayıp durdu çuvarlar sonradan kenarlarını yaptım arkası kaldı orayada açılıp kapanan kapak yaparsam yeter

bak bu ilk hali arkada görünüyor

teşekkürler herkese. aslında öne bi şekilde takabilsem daha iyi olcak fırfır yada mibzer takınca öne gübreyi buğdayı koyar eve gelgit olmaz yada ikinci traktöre gerek kalmaz bakalaım belkide yaparım sabit olur iner kalkmaz ama söküp takılabilir boş kaldıkca uğraşacağım hayalimde var.

güzel.. buralarda sepetlik ben bildim bileli var, hatta alta biston koyup damperli bile yapıyorlatr

Ben fırfır yada mibzerin arkasına takmak için 2. el at arabası alıp, çeki yaptım güzel oldu. Ufak tefek getir götürlerde de kullanıyoruz, mibzerin fırfırın holderin arkasına takarakta kullanıyoruz.

bizim burda senin tahta şekülde kulandığın gibide kullanıyolar bu şekildede ama genelde köylerde kullanıyolar süt toplama yerine götürmek için kullanışır güzel olmuş

güzel olmuş. işe yarayacağı kesin.. ama arkasını kapatmalısın. daha sağlıklı olacaktır..

elinize sağlık güzel olmuş. her tarafı kapalı olursa daha iyi olur. bizim burda çamurda sebze çekmede iyi oluyor, bunlar. :)

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt