Bakan Vahit Kirişci personellere seslendi: "Üreticilerin sorunlarını en kısa sürede çözün"

📌 Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlığın Karadeniz ayağıyla toplantı gerçekleştirdi. Gündemle alakalı olarak şu şekilde konuştu:


✅ "Bugün ülkemizde stratejik ürünlerde hiçbir sıkıntımız yoktur. Çok şükür bereketli bir hasat sezonu geçiriyoruz. Ülkemizde gıdaya erişimde bir sıkıntı yaşanmıyorsa, bu, eli öpülesi çiftçimizin fedakârlığı ve aldığımız tedbirler sayesindedir."

✅ "Stratejik ürünler başta olmak üzere, tarımsal üretimin her aşamasında, üreticimizin yanında olmalıyız. Verimliliği ve kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalara odaklanmalıyız. Stratejik önceliğe sahip ürünlerde gıda güvenliği milli bir meseledir. Gıda güvenliğinin tedarik ve ekonomik erişim olmak üzere iki temel ayağı bulunmaktadır."

✅ " 'Kent Tarımını' özellikle gündemize aldık. Yerel ekonomiyi kalkındırmak, gıda güvenliğini sağlamak, ürünlerin yetiştirildiği yerde tüketilerek taze ve ucuz gıdaya erişimi kolaylaştırmak, kadınlarımızın, gençlerimizin ve hatta emeklilerimizin istihdamının sağlanması ve karbon ayak izinin azaltılması için kent tarımını teşvik ediyor ve destekliyoruz."

✅ "Üreticilerimizin sorunlarına derman olmak için inisiyatif alın. Sorunlarını en kısa sürede çözün"
dedi.

Karadeniz İstişare Toplantısı Vitrin.jpg
 
Mazot gübre desteğinin insiyatifinide alsa o personel artık her kimse. Ayni para olarak karta yatacak dediniz ekim ayı başında. Bizde mazot ve gübre alacaktık. Ekim geldi geçiyor trakyada yağmur bekliyoruz. Mazotu aldık gübreyide aldık yerleride hazırladık mazotu yaktık bile. Yagmur haberi gelirse girip ekecez.
Eee karta yatan gubre mazot parasıyla ne yapacaz🤔🤔
 
adamlar masa başından kafayı kaldırıp bakıyormu çiftçi ne zaman ne iş yapıyorda ne zaman girdilere peşin para vermek zorunda bilmezki, parasız mazot parasız gübre kimse vermez, dıgıdık peşin olduğundan haberi bile yok çoğunun, saat dörtbuçuk olsada daireyi terketsek modundalar herdaim, birde ay başında alacağı maaşı bilir, yılbaşında maaşına gelecek zammını takibeder, sen ne zaman ne iş yaparsın umurlarındamı?

Biz ektik tohumu toprakla buluşturduk bile, tohuma gübreye mazota parayı peşin peşin bayıldık ektik, destek verse parayı kullanamayacağız demekki..

Sözde Eylül ayının son haftası yatacaktı mazot gübre,

Ama kazın ayağı öyle değil işte, tarım bakanlığı vereceğiz der, hazine ve maliye bakanlığı hoop dur der, hem TMO destekleri bitmedi birçok çeşit destek veriyoruz piyasaya bu kadar para süremeyiz, bir dahaki ay olsun dedimi bunlar istediği kadar mazot gübre desteği vereceğiz mazot gübre alırken kullanılabilecek destek paraları desin, tarım bakanlığının dediği gibi yürümez o işler, çünkü para işleri direk hazine ve maliye bakanlığında, tarım bakanlığıda direk hazineye bağlandı, piyasaya para sürmeye korkarlar olay çok açık.
 
Şeker stratejik ürün değilmi?

Un yağ şeker bunlar temel besin

Peki şimdi bakıyoruz şeker pancarı üretenlere, ekebildiğiniz kadar ekin diye yırtınanlarda baksın, çiftçi ekmiş sonuç neolmuş baksın, boş yer kalmayana kadar ekin diyenlerde baksın, öyle koltuktan ahkam kesmekle naralar savurmakla olmuyormuş demekki bu işler, koltuktan tepeden aşağıdaki koltuk masa sandaliyede oturanlara seslenerek, çiftçinin sorunlarını çözün demekle olmuyormuş demekki, habere bakın, hatta memleketin hemen hemen heryerinden çeşit çeşit neler neler duyuyoruz.


video linki:
 

Benzer Konular