BALIKESİR TARIM FUARI 2011 KUBOTA SITANDI !!!

Ynt: BALIKESİR TARIM FUARI 2011 KUBOTA SITANDI !!!

alipasalierkan link=topic=42846.msg392453#msg392453 date=1304277592' Alıntı:
Adını anmaya başladın. Bir dahaki vidyoda 105 ' in önünde görmeyelim 7040 ' ı. Hazır babanda kızgın hahah..:D
;D yok yaww :)
GENÇ EYMIRLİ link=topic=42846.msg392487#msg392487 date=1304279110' Alıntı:
Burda servisi olsa benim için ilk sıralara gelebilir araştırdıkca hoşuma gidiyo
eymirli saydırıyo gene maşallah zuha-*-s

paylaşm için tşkrler içi baya dar belli oluyor resimlerde ..doğancanın paylştgı videoda o da söylemişti :) başka eksiği göremedm çok güzl traktör :D
ceya023 link=topic=42846.msg392468#msg392468 date=1304278030' Alıntı:
fiyatı neye göre pahalı neye göre ucuz buna bakmak lazım kalkıp yerlilerle bir etseniz bile bu traktörler aynı para nh td90d 83bin tl m8540 =81bin tl liste fiyatı.. kaldıki td90d den cok ustun oldugu ve özellikli olduguda orada asıl muadillerinin fiyatlarına bakalım birde yani t5040,jd R5080 ve mf 5425 bu traktörler asıl muadili oldugu traktörler bazılarının artıları ve eksileri olabilir.. hepsi ital ve bu saydıgım traktörlerden liste fiyatı 100bin tl nin altında olan şuan bildigim kadarıyla yok.. yani 20bin tl arada fiyat farkı var muadillerine göre.. görüldügü üzere liste fiyatları üzerinden yaptıgımız karsılaştırmada fiyatının cok avantajlı oldugu açıkca görülebilir..
fiyatı gerçekten uygun özelliğide çok fakat çoğu çiftçi bildiği duyduğu traktörü alıyor bilgili insnlar bunu seçer ama çiftçilerin %90 nı bilgisayardan anlamıyo bilgi bilmiyor ancak torunları oğulları bilgi alıyor ama dinlemiyorlarki torunlarını benim gibi :D
çiftçinin tanıması için fiyatını biraz daha düşürseler çiftçiler buna yönelecek ve dahılack sonradan fiyatını yükseltseler 5 senede baya bi piyasa motoru olurlar diye düşünüyorm :)

Güzel makine bu Kubotalar yaw, New Holland diye bi marka olmasa alınırdı :D Şaka bi tarafa güzel traktör yaptı adamlar. Özellikle motoru ve manevra kabiliyeti çok iyi galiba. Paylaşım için teşekkürler.

nh_fıat link=topic=42846.msg392627#msg392627 date=1304286915' Alıntı:
paylaşm için tşkrler içi baya dar belli oluyor resimlerde ..doğancanın paylştgı videoda o da söylemişti :) başka eksiği göremedm çok güzl traktör :D fiyatı gerçekten uygun özelliğide çok fakat çoğu çiftçi bildiği duyduğu traktörü alıyor bilgili insnlar bunu seçer ama çiftçilerin %90 nı bilgisayardan anlamıyo bilgi bilmiyor ancak torunları oğulları bilgi alıyor ama dinlemiyorlarki torunlarını benim gibi :D
çiftçinin tanıması için fiyatını biraz daha düşürseler çiftçiler buna yönelecek ve dahılack sonradan fiyatını yükseltseler 5 senede baya bi piyasa motoru olurlar diye düşünüyorm :)
m8540 a 55 bin isteseler gene almayan almaz.....

mustafagursacli link=topic=42846.msg392689#msg392689 date=1304325839' Alıntı:
kaliteyi arayan bilen bulur alır ....
aman boşver zatn satma niyetleri yokmuş adam 50 kişiye muhtaç deilki batsın :)
demek istediğim biraz yayılsın ondan sonra versin ayarı :D

nh_fıat link=topic=42846.msg392801#msg392801 date=1304348235' Alıntı:
aman boşver zatn satma niyetleri yokmuş adam 50 kişiye muhtaç deilki batsın :)
demek istediğim biraz yayılsın ondan sonra versin ayarı :D
biladerim malı ucuzken almak lazım yoksa biz ilerde bunun ismine 10 bin fazla verecez haberin olsun...

mustafagursacli link=topic=42846.msg392827#msg392827 date=1304349864' Alıntı:
biladerim malı ucuzken almak lazım yoksa biz ilerde bunun ismine 10 bin fazla verecez haberin olsun...
abi ölede fiyatı normalden daha az ama kmse gelmiyo 5 fazla koyar jd nh alırım diyo daha kalite dio ama bilmiyoki kubota daha kaliteli
biraz daha ucuzlarsa millet ona yöneleck ucuzmuş dicek araştıracak iyi olduğunu anlıcak zatan biraz satış apsa yayılır heryere o zmnda herkez kubotaya gidcek özelliği çok diye japon malı kaliteli diye o zmn varsın pahalaştırsın adam düşündüğünü alır o zmnda der kaliteli olsun 10 bin fazla olsun der
şimdi herkez 2.el piyasasına bakıyo çoğunluk bakcak araştırcak kubotadan 2.el yok almıcak ama yayılsa 2.el i de olmaya başlıcak :)

nh_fıat link=topic=42846.msg392840#msg392840 date=1304350126' Alıntı:
abi ölede fiyatı normalden daha az ama kmse gelmiyo 5 fazla koyar jd nh alırım diyo daha kalite dio ama bilmiyoki kubota daha kaliteli
biraz daha ucuzlarsa millet ona yöneleck ucuzmuş dicek araştıracak iyi olduğunu anlıcak zatan biraz satış apsa yayılır heryere o zmnda herkez kubotaya gidcek özelliği çok diye japon malı kaliteli diye o zmn varsın pahalaştırsın adam düşündüğünü alır o zmnda der kaliteli olsun 10 bin fazla olsun der
şimdi herkez 2.el piyasasına bakıyo çoğunluk bakcak araştırcak kubotadan 2.el yok almıcak ama yayılsa 2.el i de olmaya başlıcak :)
bilader alan memnun satmıyor...ayrıca ikinci ele düşen ay geçmeden gidiyor...sana şöyle söyleyim bu m 8540 ı 55 bine verseler onada kulp bulur bizim milletimiz kusura bakma ama bunun rakibi 20 bin daha pahalı

mustafagursacli link=topic=42846.msg392850#msg392850 date=1304350426' Alıntı:
bilader alan memnun satmıyor...ayrıca ikinci ele düşen ay geçmeden gidiyor...sana şöyle söyleyim bu m 8540 ı 55 bine verseler onada kulp bulur bizim milletimiz kusura bakma ama bunun rakibi 20 bin daha pahalı
haklısn abi ama burda kimse ismini bilmiyo 20 kişi biliyodur o da trakkulbe üyedir dicem ama 6 üye vardı gariba bilecikten :D

bence kubota mf 5400 serisinin kesinlikle ne muadili ne rakibi olamaz 5425 te 80000tl buda ben 5425 i tercih ederim ben makinayı görünceye kadar sitedeki yorumların etkisinde kaldım olumlu baktım kubotaya ama inceleyince bu fikirlerim değişti diyebilirim ayrıca kubotanın türkiyedeki mevcut yerli modellerden birkaç basit özellik dışında farkını göremiyorum ama 5400 ile kıyaslarsan gerçekten hem inceleyin(ben ikisinide inceledim) hemde teknik özellik ve donanıma bakın mf 5400 çok çok üstün zaten en başta şanzıman özelliğinden 5400 kubotadab üstün sınıfta değerlendirilmeli kubotanın muadili 3600 serisidir veya new hollandın yerli serileridir

atacankocer23 link=topic=42846.msg393434#msg393434 date=1304436713' Alıntı:
bence kubota mf 5400 serisinin kesinlikle ne muadili ne rakibi olamaz 5425 te 80000tl buda ben 5425 i tercih ederim ayrıca kubotanın türkiyedeki mevcut yerli modellerden birkaç basit özellik dışında farkını göremiyorum ama 5400 ile kıyaslarsan gerçekten hem inceleyin(ben ikisinide inceledim) hemde teknik özellik ve donanıma bakın özelikle şanzıman mf 5400 çok çok üstün kubotanın muadili 3600 serisidir
misal kubotadan üstün bir kaç özelliğini söylermisin.....

atacankocer23 link=topic=42846.msg393445#msg393445 date=1304437608' Alıntı:
ben yazmışım orda en başta şanzıman sen kubotanın şanzımanı ile 5400 ün bir tutuyorsan ne diyeyim hele bir inceleyin karşılıklı bana hak vereceğinize eminim
atakan bey merhabalar.....................98 model corollaya 15 bin veren adamın bir bildiği vardır....biz kubotayı belkide ondan bu kadar seviyoruz Japon malı olduğu için ......wolksvagen çok güzeldir ama toyota çok özeldir ...........her zorlu şartta japon malı vardır.......mf çok güzel olabilir bizde senelerce kullandık ama kubota ayrı bir makina siz şanzuman demişsiniz ya bende kubotanın motorunu söylerim mfde 16 valf motor varmı ...yerli malları ile mukayese etmişsiniz ya diyelim servet 80 75 bg lüksü m7040dan fakir 10 bin pahalı ....td75 en az 10 bin pahalı özellikleri yarı yarıya ....ön aksı gördünüzmü kubotanın?.............google translate marifeti ile traktör kelimesini çevirin japoncaya endonezya dilini adamlar kubotayı nerelerde kullanıyolar bi inceleyin ....saygılar

atacankocer23 ben her iki traktörüde inceledim ve objectif olarak degerlendirdim traktör almadan evvel fiyat yakıt performans degerlendirmesi yaptım.. burada şimdi objectif bi şekilde artı ve eksilerini yazayım her iki traktöründe...

ben 5400 serisin inceledim 16+16 vites mevcut.. yarı otomatik şanzıman yani debriaj kullanmadan vites değiştirme olanagı ... bu özelliginden başka kubota dan yada muadili olan nh5040 tan bi farkı yok.. ufak tefek artılar her iki traktördede olabilir gözüme çarpan başka bi özellik ise sanırım 4 devirli pto ve elektronik kontrollu hidrolik.. ayrıca yolcu icin yanda acılan bi hostes koltugu var.
bunun dışında 5425 in nominal devirde motor güçü 82hp dir.. kubota nın ki ise 86hp .. 5425 agır devirli bi motora sahip 2000dd de maximum güçünü gösteriyor oda 86hp...
kubota nın artılarına gelecek olursak konik dişli ön aks manevra kabiliyeti mükemmel.. 16valf tdi motor yüksek devirlerde canlı bi motor aynı zamanda sürüş zevkini artıran bi motor.. ayarlanabilir direksiyon.. 18+18 vites hidrolik shutle lı şanzıman ve baştan aşagı kubota üretimi motorundan kabinine herseyi tek fabrikada üretilip toplanıyor japon malı... 5400 serisi perkis motor lu ve fransa da üretiliyor..

şimdi ayrıca yukarıda 5425 e 80bin yazan arkadaşın fiyatlarından haberi yok sanırım.. kabinli klimalı ful modelinin fiyatını sorarsa ve 95bin tlnin üzerinde oldugunu görürse tabi liste fiyatının daha fazla oldugunu sanıryorum sormadım..liste fiyatını ögrenmesi gerekli buraya yazarken çünkü degerlendirmeyi liste fiyatları üzerinden yapıyoruz...

dyna4 şanzıman guzel bi şanzıman yarı otomatik bi şanzıman ama bu şanzıman daha yeni uzun süreli kullanan yok bu tür şanzımanlarda olacak sorunu 265mf tamircisi bi ustanın çözemeyecegi aşikardır bu konuda kendini geliştirmiş ustalar anca tamirini yapacaktır.. bu da hani kubota ya göre servis agı ve yedek parcası yaygındır diyemiyoruz.. her ikiside ital ve imkanları aynı diyebiliriz bu konuda.. bunun dışında ben karar verirken şunu düşürdüm debriaja sadece basmadan vites degiştirmek için 15-20bin fazla veririm diyen biri için uygun olur.. kesinlikle kötü traktör degil.. ama kubota ile fiyat konusunda yarışamaz.

ayrıca bi parantez daha acayım 5400 serisinin neredeyse tüm traktörleri aynı kalıpta aynı lastik ebatlarına sahip.. yani 5455(112hp) inde 5425(86hp) inde kalıbı aynı dogal olarak 5425 e o kalıp biraz büyük kalıyor gibi geldi bana.. o seride 5445 ve 5455 güzel traktörler motor özelligi olarak..

3600 serisi 5400 veya kubota m40 serisine göre baya düşük donanımlı 3 silindirli sisu motora sahip bi seri kesinlike rakip olamaz.. 3635 i fuarda inceledim.. fiyatlarıda donanımlarına göre pahalı gibi geldi bana..bunlar benim düşüncem kimseyi baglamaz kendiniz de gidip görüp karsılaştırabilirsiniz...

95000 tl olan 5425 değil 5435 95000 tl 5425 fiyatı 80000 85000 tl ben 5425 in daha kaliteli ve teknik olarak daha üstün olduğunda ısrarlıyım bunu ben değil veriler söylüyor ancak gerçekten hala bu iki makinayı hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz anlamadım gerçekten bu iki makina çok farklı ancak sizde biraz şartlanmışlık oluşmuş bir de kusura bakmayın ama kubotanın fiyatı ucuz falanda değil ayrıca türkiye ye bir sürü marka geldi gitti 4_5 marka dışında hangisi kaldı misal zetor geldi herkes zetor meraklısı oldu busitede de vardı 2 3 kişi ama ne oldu zetor varmı şimdi ortada yok kubotanın sonu bu bence fazla takılmayın böyle markalara saygılar...