Basınçlı oto yıkama makinası

Abilerim konuyu nereye açacağımı bilemedim traktörü yıkamak için kuvvetli bir basınçlı oto yıkama makinası alacam tavsiyeleriniz hangi markalar fiyat konusunda en fazla 200 tl limitim var tavsiyeleriniz ' i bekliyorum

Ynt: Basınçlı oto yıkama makinası

200 tl ile kuvvetli bi yikama makinasi alinmaz ki :( en fazla alabilecegin 2. Kalite bi markanin 100 barlik bi makinasi olur. Sahsen bende karcherin 125 bar olani var 440 liraya almistim. Oda agir camurlari cikarmata baya zorlaniyor. Size tavsiyem oto yikamalardan cikma yuksek performansli bi makina almaniz.

Kardeş im merhaba, iki yıl kadar önce bosch aquatac 100 plus aldım.O vakit 220 gibi bir rakam ödedim. Ürün kalite olarak iyi ancak sıvanmış çamur da zorlanıyor. Bence daha yüksek basınç lazım...

Karcher var 800-900 lira arası 145 bar,almayı düşünüyorum. Köpük yıkaması,kireç filtresi vs. mevcut. Hoşuma gitti sağlam marka,araştırmalarım da şikayet de görmedim. Kullananlar memnun uzun ömürlü olduğunu söylüyorlar.

bende senin gibi küçük ve ucuz olsun dedim..
o zaman 100 barlık saatte 320 lt su basan küçük bir makina
aldım.. fakat balçıklı çamura etki etmiyordu avuç kadar çamura yarım saat su tutmak gerekiyordu..
Sonuç randıman yüzde 50..
resmi bu..

saatte attığı su çok önemli az olmaması lazım..

sonra uzun takip ve araştırmadan sonra bunu buldum

sıcak su yıkamalı 3400 tl fiyat adam az kullanmış..
son pazarlık 2000 tl ' ye aldım..
çok memnunum..
bu alanda ucuza yer yok emin olunuz..
ha bütçe meselesi var .....!!!!!!
o zaman sana şunları öneririm..
http://www.hirdavat.com/Basincli-Yi...sınçlı-Yıkama-Makinası-1900-Watt-130-Bar.html
bu sanırım hem bütçeye hemde işinize uygun..

2. El temiz bulursan daha iyi ben en son Bosch markaya cktım 230 diyordu Tekzen ' de. Black Decker Skıl Carcher almanı tavsiye ederim belirttiğin fiyat bandında. Yusuf hocam bayağı pazarlık payı varmış makinede.

Fiyat olarak bütceni aşabilir ama performans olarak karcher k5 car ' ı öneririm performans olarak Çok başarılı bence. Su basma Pompası çelik diğer basınclı yıkama makinaları kısa süre sonra pompa çatlatma sorunu ile karşı karşıya gelirsin.
Belki ilk fırsatta bakiye yüksek gelir ama kullanım kolaylığı ve performans açısından tavsiyemdir.

Bosch un 100 lüğünden 3 sene önce bende aldım.
balçık gibi camuru cikartmiyo. tozlu ve yağlı makineleri güzel temizliyor.
mibzer ve araba yikamaya bide yağlı hava filtresini yikamaya iyi.
ama 100 lük makine çokta performanslı değil.

Tekrardan hepinize teşekür ederim abilerim çok faydalı yorumlarınız var haftaya çarşıya çıkıp bakacam hangi markalar var fiyatları nasıl oto yikamalari dolasacam 2. El bulabilirsem alacam

.
Basınçlı makine almak için pek çok seçenek var.

Sonuçtan memnun kalmak için ise 2 yol var.

1- 100 bar, 120 bar onları direk pas geçip pro bir makine almak. Fiyatı zaten arkadaşlar yazmış.

2- Her çiftçide olan ilaçlama makinesinin bir çıkışına uygun hortum bastırım tetikli birde tabanca alıp kuyruk miline takıp yıkıyoruz. :)
Biraz meşakkatli ama duygusal bir yaklaşım :)

ofas link=topic=86994.msg1045416#msg1045416 date=1450133822' Alıntı:
.
Basınçlı makine almak için pek çok seçenek var.

Sonuçtan memnun kalmak için ise 2 yol var.

1- 100 bar, 120 bar onları direk pas geçip pro bir makine almak. Fiyatı zaten arkadaşlar yazmış.

2- Her çiftçide olan ilaçlama makinesinin bir çıkışına uygun hortum bastırım tetikli birde tabanca alıp kuyruk miline takıp yıkıyoruz. :)
Biraz meşakkatli ama duygusal bir yaklaşım :)
peki suyu yine aynı yerdenmi alıyorsun yani
holderin depodan...
Ayrıca basınç ve attığı miktarı nasıl ne durumda oluyor..

Ben aynı dertten Lavor STM 150 modelini aldım 3 yikamamda tabancası su kaçırmaya başladı servise götürdüm garantiye girmiyor. Sinirden bir senedir ambara attım. Geçen gün 70 TL tabanca aldım bakalım çalışacak mi . yanı demek istediğim ucuz diye işini görmeyecek ürün alma kardeşim. Karcher den şaşma derim. Almadığıma pismanim oldum.. Yalnız yıkamalar daki gibi basınç bekleme amatör makinalardan.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=86994.msg1045430#msg1045430 date=1450138173' Alıntı:
peki suyu yine aynı yerdenmi alıyorsun yani
holderin depodan...
Ayrıca basınç ve attığı miktarı nasıl ne durumda oluyor..
Eski makineme takmıştım. 40 lık pompa var üzerinde. Regülatörde iki çıkış var birine takıyorum dolayası ile diğerini kapatıyorum. basınç en üstte ( 4 ) traktör rölantide çalışıyor. basınç için rakam söyliyemeyeceğim ama benim diyen basınçlı yıkama ile yarışır derecede etkili ama az su kullanıyor gibi geldi bana. Basınçlı yıkama makinem yok ama arabayı dışarıda vs yıkattığımda yerden akan su daha fazla akıyordu.

Suyu depodan alıyor. Yağ gibi kirleri çıkaracaksanız. Sıcak su, önceden gaz yağı gibi şeylere hiç gerek yok.
Acaba elimi değdirsem ne olur dedim. Hafifçe değdirdim anında yaktı ve suyun çarptığı yer su topladı.