Benim Gözümden Memleket İzenimleri

16-20 Mayıs Eskişehir-Samsun ve 26-31 Mayıs Eskişehir-Kemer Antalya arasında yolculuğum oldu. Burada sadece yol boyunca dikkatimi çeken konuları belirteceğim.
1. Temel sorun parçalanmış araziler. Tarlaların çoğunluğu 3 ve 10 dekar arasında.
2. Eskişehir Samsun arasında tahılların genel durumu kötü. Sadece Polatlı çevresinde biraz düzdün. Buna karşılık Kütahya, Afyon, Burdur ve Antalya ' da tahılların durumu güzel.
3. Köyler boşalmış durumda.
4. Hayvancılık yok denecek kadar az.
5. Antalya ' da tarla kalmamış. Bazı narenciye bahçeleri kaderine terk edilmiş. Zeytin ağacı yok denecek kadar az.
6. Çorum ve Sungurlu arasında nadasa bırakılan arazi çok fazla. Toprağın rengi bazı bölgelerde kırmızı ve nadasların çok güzel manzarası var.
7. Antalya ' da arpa hasadı devam ediyor.
8. Çarşamba ve Bafra ovalarını görmeyi çok istiyordum fakat nasip olmadı.
9. Saman para edecek gibi görünüyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hatırlarsam eklerim

Ynt: Benim Gözümden Memleket İzenimleri

o normal abi :D zama alıştık artık sıkıntı yapmıyoruz

stulu abicim gezdiğin yerler vakti zamanın merkezleri ama şimdi malesef kaderine terk edilmiş durumda ziraatten umduğunu bulamayan turizme memurluğa farklı işlere geçti ve araziler malesef dikenlik oldu

Ynt: Benim Gözümden Memleket İzenimleri

İzlenimler önemli.Büyük fotoğrafı bilmek lazım.Bizim buralarda buğdaylar biraz sorunlu gibi bahar yağmurları göz açtırmadı hala yağıyor.Bu gece sabaha kadar hafif- orta yağmur yağdı.Telefona mesaj geldi perşembe günü kuvvetli yağmur var diye.Tarla işleri uzun zamandan beri durmuş vaziyette.Vardır bir bildiği Allaha şükür.