BENİM NOHUTLAR YENİDEN OTLANMIŞ

Ynt: BENİM NOHUTLAR YENİDEN OTLANMIŞ

var ma 75 lira 15 dekara gider 1 litersi.belki 80 de olmuştur karaborsa ilaç.nohdunda hastalık varsa hasatalıklıdır bu ilacı kullanırsan nohutun ölür kullnacagım dersen özel bir karışımla direnç artıracaksın.

köylü link=topic=44168.msg411114#msg411114 date=1306955071' Alıntı:
var ma 75 lira 15 dekara gider 1 litersi.belki 80 de olmuştur karaborsa ilaç.nohdunda hastalık varsa hasatalıklıdır bu ilacı kullanırsan nohutun ölür kullnacagım dersen özel bir karışımla direnç artıracaksın.
50 dönüm toplam içinde sandan olsa gerek yaprakları kuruyanlarda var

otun çaresi var ekimden sonra üstüne holderle 250 gr lık ot ilacları var nohut için adı aklıma gelmedi şimdi ondan ve biraz esteri karıştırıp atıyom 2 senedir ot hiç olmuyo gibi bişey..bayiye sordum ester atma diyo nohutu yakar diyo ama 2 senedir çok temiz oluyo tarlalar. ama dönüme 30-40 gr at esteri...

takmaklı kardeşim ester yasak yaa ester dogayı olduruyo canlıları olduruyoo su ılacı kullanmayın yaa dogadakı buutn hayvanları olduyoo lutfen bıraz duyarlı olalım

Erken ekılen nohutların genel sorunu fazla yağış nedeniyle, hep otlandılar. Erken ekım nedeniyle tabi Antraknoza yakalanması kaçınılmaz oluyor. chalanger kullanabılırsın, çiçeğe binmedilerse Tabiki

ester nerde yasaklandı senelerdir satılan ilaç niye yasaklancakmış anlamadım.yasak diye yanlış duydumuşsun yasak olan şey satılmaz.ota gelince oldu elle yolarım yol gösterdin saol.