Besi ciftliginde erkek dana kizginligi icin elektrik sistemi

Degerli Trakkulup Uyeleri,

Buyukbas besi ciftligimiz var. Erkek dana bakiyoruz. Her padokta serbest dolasiyorlar. Fakat atlamalar cok fazla olmakta. Buna bagli olarak da yaralanmalar, ozellikle de ayak bolgesinde ve tirnaklarda dusmelere bagli olarak kazalar olmakta. Yaklasik iki aydir ustten sarkan ve ucunda kursun bulunan tellerle atlamanin onune gecmeyi dusunuyoruz. Bu sistemi kullanan arkadaslar var ise goruslerini almak isterim. Iyi calismalar

Ben de kullanmadım ama arkadaşım kullanıyordu. Gördüğümde hayvanlar ya yem yiyor ya da yatıp geviş getiriyorlardı. Ama yine de güreşmeleri falan engellemiyor. Cinsel aktiviteyi azaltmak için çeşitli ilaçlar ve yem katkıları var onlardan da kullanabilirsiniz

Bununla alakali olarak bir arkadas teller hayvana degip de carpsa bile zamanla alisip etki etmiyor dedi.
Ben kullanmadim ama bir yakınım büyük bir besi çiftliğinde uzun süre çalıştı
Kullandıklarını ve çokta etkili olmadığını anlatmıştı
Sigortaları attirincaya kadar çatırtı gidiyor yinede atlamaya devam ediyorlar demişti
Illaki faydasi olur ama değermi kullananlardan öğrenmek gerek

Ben de kullanmadım ama arkadaşım kullanıyordu. Gördüğümde hayvanlar ya yem yiyor ya da yatıp geviş getiriyorlardı. Ama yine de güreşmeleri falan engellemiyor. Cinsel aktiviteyi azaltmak için çeşitli ilaçlar ve yem katkıları var onlardan da kullanabilirsiniz

İlaç da bir yere kadar çözüm ve belli süre etki ediyormuş galiba. Ama yem yemeye olumlu etki ediyormuş diye duydum