BİZDE NOHUT EKTİK :) TL100A & ERKUNT

Ynt: BİZDE NOHUT EKTİK :) TL100A & ERKUNT

hamza40_7 link=topic=54972.msg584321#msg584321 date=1335124109' Alıntı:
volkan bu şekilde iyi olmaz keşke ilk erkunt önden pullukla sürseydi tla da nohut ekim makinası takılıyo tırmığın üstüne ondan takıp hem tırmık çekip hem ekseydiniz böle çok derine düşer iyi olmaz bizde çok ekerdik nohut bu sene tohum çıkartcaz inşalllah nohut işi şans bi sene 300 dönüm ektik anca masrafını kurtardı sonrada ekmiyorduk şimdi herkez yöneldi amma nolcak bilmiyorum ha bu arada hormon ilacıda atarsanız daha iyi olur verimde çok fark ediyor hormon ilacıyla ot ilacının faydasını görürsünüz
Hormon ilacı dediğiniz nasıl bir şey, adı sanı nedir.

Bereketli olsun Volkan,
Nohut şöyle dermiş.:) Utanmasam çiftçi tarladan çıkmadan topraktan uğrayacamda, ayıp olur diye 1 hafta bekliyorum.:)
Maşallah sizin nohutlarda TLA nın çamurlukta çimlenmiş.:D

bereketli olur inşallah..
yanlız ekim yönteminiz cok sağlıklı degil zaten diger arkadaslarda yazmış tohum cok derine düşer seyrek olabili nohutunuz.. bari yuzeysel batırmadan surseydiniz yada kazayagı ile ekseydiniz .. neyse inşallah guzel olur..

arkadaşlar yorumlar için teşekkrler sağolun :)

valla bu köydekiler 2senedir mibzerle ekiyolar ondan önce devamlı bu yöntemle ekiyolardı :D hatta yan tarlada böyle ekilmişti,hüseyin abigilde böyle ekiyolardı..bakalım artık topraktan çıkarsa fotolarını paylaşırım ;D
eğer paylaşmassam ne siz sorun ne ben söyleyim zuha-*-s zuha-*-s

anayurtlu 3105d link=topic=54972.msg584388#msg584388 date=1335129215' Alıntı:
arkadaşlar yorumlar için teşekkrler sağolun :)

valla bu köydekiler 2senedir mibzerle ekiyolar ondan önce devamlı bu yöntemle ekiyolardı :D hatta yan tarlada böyle ekilmişti,hüseyin abigilde böyle ekiyolardı..bakalım artık topraktan çıkarsa fotolarını paylaşırım ;D
eğer paylaşmassam ne siz sorun ne ben söyleyim zuha-*-s zuha-*-s
ıuy*u-* aly-*-s ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s nohutları çabuk yetiştir aliye düğün yapçaz :D princide çeltikçi bi abimizden alırız artık :D etlerde benden ooohhh ;D

rocky link=topic=54972.msg584393#msg584393 date=1335129481' Alıntı:
ıuy*u-* aly-*-s ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s nohutları çabuk yetiştir aliye düğün yapçaz :D princide çeltikçi bi abimizden alırız artık :D etlerde benden ooohhh ;D
yok yaaa benim niye haberim yok ;D nohutdan yana şüpheniz olmasın pişti say sen :D

hamza40_7 link=topic=54972.msg584321#msg584321 date=1335124109' Alıntı:
volkan bu şekilde iyi olmaz keşke ilk erkunt önden pullukla sürseydi tla da nohut ekim makinası takılıyo tırmığın üstüne ondan takıp hem tırmık çekip hem ekseydiniz böle çok derine düşer iyi olmaz bizde çok ekerdik nohut bu sene tohum çıkartcaz inşalllah nohut işi şans bi sene 300 dönüm ektik anca masrafını kurtardı sonrada ekmiyorduk şimdi herkez yöneldi amma nolcak bilmiyorum ha bu arada hormon ilacıda atarsanız daha iyi olur verimde çok fark ediyor hormon ilacıyla ot ilacının faydasını görürsünüz
hamza abi tohuma mantar ilacı,çinko,bide zehir karıştırdık..2gün sonra filan tarlanın yüzeyini düzliyecez tırmık veya kazayağı ile sonra ot ilacını atacaz..

rocky link=topic=54972.msg584393#msg584393 date=1335129481' Alıntı:
:D benim haberim yok kimmiş la bu evlenen :D :D

bereketli olsun volkan abi erkuntun maşallağı var iyi dayanmış kerata bu senelerde baya nahut ekilmeye başlandı işallah verimler iyi olur paylaşım için teşekkürler...

Tokmakcı link=topic=54972.msg584680#msg584680 date=1335214511' Alıntı:
:D seni evlendirecez :D ama yengeyi çok boynuzlarsın işte :D :D
volkan kusura bakma konuyu dağıtıyoruz bils-*-
no problem :D

cafer66 link=topic=54972.msg584691#msg584691 date=1335215431' Alıntı:
bereketli olsun güzel fotograflar abi
sağol kardeşm

enter link=topic=54972.msg584696#msg584696 date=1335215868' Alıntı:
bereketli olsun volkan abi erkuntun maşallağı var iyi dayanmış kerata bu senelerde baya nahut ekilmeye başlandı işallah verimler iyi olur paylaşım için teşekkürler...
sağolasın umut erkunt ogünün işini gördü işte :)