Bizde nohutlarda durum

Konya da nohut son durum[emoji4]
20200420_094248.jpg
20200420_093931.jpg

Maşallah bereketi bol hasatıda nsp olur inşallah . Nohut cinsi ekim tarihi vede yaptınız uygulamalar hakkında bilgi verebilirmisiniz . Yakın zamanda her hangi bir koruyucu vede takviye uygulama yapcakmısınız
Cins azkan şubat 10 da ektim taban gübresi dahi atmadım ot için ilaç kullanıyorum sadece geçtiğimiz yıllarda da ektim bizim buralarda bahar yağmuru az olacağını tahmin ettiğimiz için erken ekiyoruz

Bu yıl nohut fiyatları tahminen nerelerde olur sizce? Biz ektik ama henüz çıkmadı 10 güne çıkacağını tahmin ediyorum
Muzaffer hocam bereketi bol olması dileğiyle. nohut için benim fiyat beklentim 3400-3700 arası . Yeşil mercimek ekmedinmi bu yıl yeşil mercimek bence güzel para etcek . Ben pişman oldum birazda olsa ekmediğime.

Şubat 10 çok erken, geçen sene mart başı ekmiştik, kırmızı köklü tilki kuyruğundan kurtaramadık nohutu. Ama maaşallah seninki güzel bol ve bereketli kazançların olsun, fiyata gelince dün markette 9 milim 1 kilo 6,5 liraydı üzücü çünkü ilaçları çok pahalı

• Beğen
Tepkiler: ali060694
Yesil mercimek için %30 ayırdım Hacı Mehmet abi ektim cıktı onlar şükür. Nohut ağırlıklı ektim bu sene. 3.5 tl civarı olursa verim iyi olmak kaydıyla zarar etmez inşallah. Allah cümlesine hayırlı ürünler nasip etsin inşaallah. Benim tahminim nohut 3.25-3.50, yesil mercimek 3.75-4.25, makarnalık buğday 1.75-1.90 arası,arpa da 1.25-1,35 arası bir fiyat olur. Inşallah daga da yüksek fiyattan satar güle güle harcar tüm çiftçiler.

Muzaffer hocam bereketi bol olması dileğiyle. nohut için benim fiyat beklentim 3400-3700 arası . Yeşil mercimek ekmedinmi bu yıl yeşil mercimek bence güzel para etcek . Ben pişman oldum birazda olsa ekmediğime.

Hocam dekara en az 4-5 kg fosfor gelecek şekilde taban gübresi ile ekerseniz hızlı büyütürsünüz. 20 kg 20.20 veya 15 kg 20-32 veya 10 kg dap vs gibi bir taban gübresi mutlaka atılmalı. Hızlı çimlenme ve dallanma için faydası olur.

Bir karış boya ulaştığında mutlaka combi verin amino asit ile birlikte.

Çiçeklenmeye yakın bir zamanda da deniz yosunu + orta halli bir npk verin, koruma amaçlı pas ilacı da ilave ederseniz daha iyi sonuç alırsınız. En az iki kere tarlaya girin.

Üstten üreye gerek yok ekimden sonra erkenken taban gübresi verseydiniz aynı maliyetle daha iyi olurdu.

Hocam dekara en az 4-5 kg fosfor gelecek şekilde taban gübresi ile ekerseniz hızlı büyütürsünüz. 20 kg 20.20 veya 15 kg 20-32 veya 10 kg dap vs gibi bir taban gübresi mutlaka atılmalı. Hızlı çimlenme ve dallanma için faydası olur.

Bir karış boya ulaştığında mutlaka combi verin amino asit ile birlikte.

Çiçeklenmeye yakın bir zamanda da deniz yosunu + orta halli bir npk verin, koruma amaçlı pas ilacı da ilave ederseniz daha iyi sonuç alırsınız. En az iki kere tarlaya girin.

Üstten üreye gerek yok ekimden sonra erkenken taban gübresi verseydiniz aynı maliyetle daha iyi olurdu.
Biz bu şekilde yapıyoruz gayette memnunuz bakalım bir sorun teşkil etmiyor

Ufuk ekim sonrası merlin atmadınızmı . Neden ikinci bir ot ilacı atıyorsunuz cokmu ot varda . Camurdamı işlem yaptınız .
Abi hiç sorma biraz amcamın hatası var bıraz da bu sene herkes ot var dıyor amcam ilacı merlin almadı fazla para tutuyor dıye ikinci iş yaptı durduk yere nohut da çiğnenecek şimdi challenge atacağız İnş etkili olur