Çakma Xenon'a trafik yasağı!


Lüks otomobillerde kullanılan ve kısa sürede taklitleri çıkan xenon far sistemlerine TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları dur dedi. Otomatik ayar sistemi olmadığı için diğer sürücülerin görüşünü tehlikeye atan sözde sistemler, denetimden geçemediği için trafiğe çıkamayacak.

Daha iyi aydınlatma sağlayan xenon far sistemleri, lüks otomobillerde dahi, 3 bin Euro ekstra ödemeyle satın alınabildiği için kısa sürede taklitleri çıktı.

Akşam gazetesinin haberine göre, çoğunluğu sadece renk olarak orijinallerine benzeyen, Uzak Doğu üretimi sistemler, set olarak 300 TL ' den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Orijinal sistemdeki gibi, karşıdan gelen sürücülere rahatsızlık vermemesi için otomatik ayarlama düzeneği bulunmayan ' çakma ' sistemler, trafikte de sürüş güvenliğini tehlikeye atıyor.

TÜVTURK yetkilisi Koray Özcan ' Bu tip araçlar ağır kusurlu kabul edilip muayeneden geçemeyecek, trafiğe de çıkamayacak ' dedi.
 
Ynt: Çakma Xenon'a trafik yasağı!

gayet iyi olmuş,hele bazıları insanın gözünü oyuyor.Sis farlarının da sisli havalar haricinde kullanıldığı zaman uzun far gibi göz aldığını insanlar anlarsa daha iyi olacak :)
 
Ynt: Çakma Xenon'a trafik yasağı!

evet çok doğru bişey yapmışlar önene geçen taktırıyo çakma falan dinlemiyorlar ondan sonra karşıdan gelen sürücünün gözünü alıyor bu gibi şeyler kazaya sebebiyet verebilir utmayalım her sürücü can taşıyor
 
Ynt: Çakma Xenon'a trafik yasağı!

ne tofaşı ya muhammed burlarda şarzlı bisikletler den alanlar var yeniler xenon gibi yanıyor bide ses de yok yanından geceleyin hayalet gibi geçiyor genelde köyde bir_ iki kopil yapıyor bi denk getireyim kulaklarını çekecem sop-*-sa
 

Benzer Konular