Case IH 110 yakıt düşürme yolları

Arkadaş lar aranıza yeni katıldım 2012 model case 110 kullanıyoruz yakıttın dan bıktık usandık yakıt için eksantirik mili değişiminden ve pompa ayarı ndan bahsetmiş arkadaşlar bu konuda yarımlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ahmet5959
bizde sizin gibi jx110 kullanıcısıyız eksantirik değişiminde bulunmadık sadece pompasını ayarlattık yakıtında gözle görülür bi değişim olmadı ama alt devirlerde ki bayılma sorunu giderildi 15 gazın altına düştüğünde toparlıyamıyordu kendisini şimdi 13 14 gazda bile rahat rahat gidiyor

Arkadaş lar aranıza yeni katıldım 2012 model case 110 kullanıyoruz yakıttın dan bıktık usandık yakıt için eksantirik mili değişiminden ve pompa ayarı ndan bahsetmiş arkadaşlar bu konuda yarımlarınızı bekliyorum
Traktörü ellettirme .subab ayaŕı yaptır birde euro dizel kullan zaten 110 ların tarlada yakıtı ideal. Sen bide yakıtı benim valtra N 101 de gör 250 litre depo var tas çatlasa 120 donum yer çıkarır .pancar yerinde sen düşün. Benim amca oglunda td 110 var 3300 saatte cekiside guzel yakitida .anlıcan traktörünün orjilanini bozma kardes

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Taktörün yakıt ayarsizligindan önce yaptığın çiftçilik, tarlalarin büyüklüğü, kullandığın ekipman vb. 110 HP için uygun mu olduğunu düşün derim.
Mesela önceden kaç HP traktör vardı, aynı ekipmanlarla mi devam ediyorsun?
Onun haricinde aynı traktörden yakınımızda varsa ikisini de depo fulleyip peş peşe 25-30km yolda kullanip ölçün, yada durduğu yerde el gazları ile aynı ayar yapıp yarım saat çalıştırın ve yakıt ölçümü yapın derim.

Kara duman.basmıyorsa yakit israfı yoktur diyeyim.alet uyumuna bak tarlada emsalleriyle kiyasla tarlada en fazla 300 devir kaybetmis sekilde 1600 1700 devirde.calis bide onceki traktörünle isledigin derinliklerde calisarak dene ciftciler guclu traktör alinca daha derin islemeye basladi ve yakit cok gelmeye.basladi tdnin tarlada yakiti iyidir

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Pompa ve enjektor ayariyla trakyorun bambaska olur.Orjinal ayarda emisyon degeri tutsun diye kisiyorlar normalde 15v16 gazda yapacagin isi 20 gazda yapmak zorunda kaliyorsun buda yakita biniyo.Dusuk devirde yapinca motor boguluyo.Eksantrik degisimi bana gore pek uygun degil ilk baslarda birsey olmasada uzun surede motora zarar verebilir ama pompa enjektor ayarini mutlaka iyi bir pompacida yaptirirsan traktorundeki degisimi gorursun

Traktörü ellettirme .subab ayaŕı yaptır birde euro dizel kullan zaten 110 ların tarlada yakıtı ideal. Sen bide yakıtı benim valtra N 101 de gör 250 litre depo var tas çatlasa 120 donum yer çıkarır .pancar yerinde sen düşün. Benim amca oglunda td 110 var 3300 saatte cekiside guzel yakitida .anlıcan traktörünün orjilanini bozma kardes

Hocam senin N101 de ayarsızlık vardır. Valtralar çekiş yakıt konusunda zirvede olan bir marka. Td yi her türlü yer bitirir.