Çeltik'te Çalışmış Traktör Alınır Mı

Abi 9540 kubotoyla karşilaştırsak hangisinin artısı fazladır sende
Komşumda kubato 9540 buçuklu aldı, ağırlık olarak kubato hafif tek buçuk var, hp 95 benim 85 silindir hacmş kubato küçük, kubatoyu kullanmadım , kabin dar , jd tam şase, 4 bölücü, sıfır aldım kullanıyorum 3500 saatte usta eli değmedi, kubato kullanmadığım için bi şey diyemem.sen nasıl memnunmusun.

Çalışma saati nerede çalıştığı önemli olmadığını düşünüyorum.
En büyük etken bakım ve kullanıcı
3000 saatte tümosan 82-80 aldık 3 yıl önce hayvan çiftliğinden yani motoru daha açılmamış diyebilirim tarla görmemiş sadece yem karma makinesi takılmış çok belli yan kolların orijinal boyası olduğu gibi duruyor 3 yılda 4100 saatte şimdi geçen sene amcam 10 dekar işlemeye gitti geldi ön diferansiyeli arıza yaptı yaptırdık maşallah çok iyi
Kullanıcı çok önemli yoksa yerli Avrupa olması pek birşey değiştirmez
Elimizdeki makineler aileden biri gibi onlar sayesinde hepimiz ekmek parası kazanıyoruz kıymetini bilin derim.

Yahu bu ön yargı nedir ya çeltiğe karşı.Sen düzenli bakımını yapmazsan kuru tarımda suluda olsa sıkıntı çıkartır.Adam çeltik lafını duyunca yok ben almam diyor.6420 kullanıyorum johndeere 15000 saatte mazot pompası dışında arıza yaşamadım daha.Yaptırdığım işleri görseniz şaşarsınız.Ama bakımlarını yapıyoruz yapmasam tabikide patlardı şimdiye kadar.Şu ön yargılarınızı kırın.Kimsenin malını öldürmeyin

Aman aga öyle deme, 5715 im vardı. Eski sahibi ilaç atacak kimseyi bulamadım, kızdım 2012 de kalın tekerle bir kez ilaç attım dedi. 2015 te ben aldım 3 sene kullandım. Abi ne zaman motoru yıkasam burnuma odram kokusu geliyordu. Ama şimdi tümom var aldım süne martta takarım ağustos eylüle kadar da çıkartmam. Dün bi yıkadım çeltiğe girdiğini kimse bilmeZ bile.

• Beğen
Tepkiler: Çeltikçi22
Aman aga öyle deme, 5715 im vardı. Eski sahibi ilaç atacak kimseyi bulamadım, kızdım 2012 de kalın tekerle bir kez ilaç attım dedi. 2015 te ben aldım 3 sene kullandım. Abi ne zaman motoru yıkasam burnuma odram kokusu geliyordu. Ama şimdi tümom var aldım süne martta takarım ağustos eylüle kadar da çıkartmam. Dün bi yıkadım çeltiğe girdiğini kimse bilmeZ bile.
Ordram attıktan sonra elbiseleri atıyorum kesinlikle eldivensiz, maskesix atılmaz civalı , çok tehlikeli, vücuttan atılamayan bir madde, traktörde atamamış bünyesinden anlaşılan[emoji1]

Celtik trAktoru yormaz camur sonucta zorlanirsa patinaja kalkar

IMG_1657.JPG
IMG_1658.JPG

Tabi canım hiç yormaz[emoji1]

Ordram attıktan sonra elbiseleri atıyorum kesinlikle eldivensiz, maskesix atılmaz civalı , çok tehlikeli, vücuttan atılamayan bir madde, traktörde atamamış bünyesinden anlaşılan[emoji1]

Vakti zamaninda Ordram nylon branda üzerinde gübre ile karıştırılıp el ile çeltik tarlasına saçılıyordu. Insan sağlığı için çok tehlikeli işler yapılmış maalesef

Nasıl birşey bu ;) kimyasal silah gibi birşey galiba ;)
Göz kırpma hemşerim civalı ilaç bu , suya saldığın zaman tüm tarlaya yayılıyor, böbreklerden atılamayan bir zehir , ilacı attımı insandan bir hafta kokusu çıkmıyor, kmlerce öteden zehirin kokusunu alabiliyorsun ne yazıkki atmak zorundayız, otla mücadele için gerekli.olmazssa olmax değil ama gerekli.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Çeltiği ilk ektiğimizde atıyoruz 130 günde kalıntısı kalmaz ilaç atan insanda kalıntı bırakabilir.
Bu kalintilardan kurtulmak için;
Pirinç plavi yapılacak pirinç, akşamdan çok şu içinde bekletilecek.Bu Su dökülüptekrar yıkanacak.Ayrica pilav yaparken bol su içinde pişirilecek arta kalan pişmiş şu dökülecek.
Bu yöntem ile pirinçteki kimyasallar suya geçermiş.
En son haber bu,pilav yapanlara bu usulü uygulatmaliyiz.
Artik dışarıda değil evde bu usulde yapılan pilavı yemeli

M aygün abi aynen bu şekilde yapılıyor zaten, pilav pişirmenin usulğ bu , pişirikende et suyuyla pişmeli , tereyağ , zeytin yağı tercihe göre değişir , her yörenin kültürüne kalmış herkes pilav yapamaz, yaparda tutturamax maharet işi.tüketin harmandan 50 gğn önce ilaçlama kalmıyor, sebze meyveden daha ilaçsız yetişiyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Çok teşekkür ederim arkadaşlar konu biraz dağılsa da fikirleriniz beni aydınlattı. Traktörün ön takımlarında korozyon başlamış fiyat 70000 e düştü ama vazgeçtim. Nasip değilmiş aramaya devam [emoji846]

Hayırlısı olsun. İçine sinmemiş belli. Dediğin gibi 450 saatte bir motorun ön takımı nasıl korozyona uğrar. Küflenme vs diyorsan atılır bir sprey boya gider.