Çiftlik bank

birkaç hafta önce Çiftlik Bank hakkında maliye bakanlığı inceleme başlatmış.
ortada üretim yok ama yeni üyelerin paralarından eski üyelere belli oranlarda para dağıtılıyormuş.
bildiğiniz Piramit Kazanç Sistemleri, Saadet zinciri vb. isimleri var.
bu sistem yasak...

bu işi araştıranlar, mevcut bir üretim olmadığını söylüyor.
ne bahsedildiği gibi bir süt, ne et, ne yumurta üretimi varmış.
bir gün patlayacağı kesin... inş. kimse zarar etmez.

buna benzer başka şirketler de var.
örneğin Detay Maxinet.
bir araştırın isterseniz.
altın paket alırsanız, günlük 14 saat karşılığında 14 dolar para veriyorlar.
bilgisayarınıza bir program kuruyorlar. sürekli reklam tıklıyorlar.
böylece tıklanan reklamlar google'da aratınca üst sıralarda çıkıyor.
bir kaç arkadaşım bu işe girdi, birinde 2 altın paket (2 bilgisiyar) diğerinde 3 altın paket (3 bilgisayar) vs. var.
çalıştığım yerde yaklaşık 30-35 kişi, 50 paket civarı bu işle uğraşıyor.
ama benim bir kaç soruma cevap veremediler, ben girmedim.
girenler yaklaşık 2,5 ayda giriş parasını çıkarıyorlarmış, sonrası hep kâr.
fakat garantisi yok. ne zaman patlar bilemem...

bence üretime dayanmayan, parayı eline almadığınız hiç bir işe güvenmeyin...

Bende bu sistemin oyun olarak piyasaya sürülmesinden endişeliyim. Madem çiflik işi yapiyosun madem sanal dan para kazandiriyosun. Neden bi oyun üzerine kurulu bu sistem.. ? Sanal bi uygulama yapsaydınız ya..

Benim 2 arkadaşım var buna benzer bir şisteme girdiler.

Anlattıklarına göre bu 2 arkadaşın düzeni şöyle imiş;

Bir inek için 9000 tl, 7000 tl veya 6000 tl veriyorsun. 9 alırsan sana 10 ay 250 tl civarı para, 7 alırsan 12 ay 130 tl civarı para veriyorlarmış. 5 yıl. 5yılın sonunda ya o ineği( senin adına bir inek alıyorlarmış ) ya da verdiğin ana parayı alıyorlarmış, sistemden çıkmak istersen. Bu aylık para milyarlarını ulusal süt birliğinin fiyatlarını baz alarak litre bazında belirliyorlar mış. Yani sütün fiyatı artarsa senin alacağın parada artıyor muş. İneğin yavruları işletmeye kalıyormuş hatta sözleşmede de yazdığına göre devletin verdiği ve vereceği bütün desteklemeler işletmeye kalıyormuş.

Yoksa 5 değil 2 yılmıydı unuttum. Ama 2 yıllık kazançları % 58 ile % 62 arasında değişiyor muş. Yaptıkları hesaba göre. Bu senin aldığın fiyatına ya da aldığın pakete bağlıymış. Hatta birisi 3 inek birinden 5 inekte birinden almış ki, riski dağıtayım, biri batarsa biri kalsın diye.

• Beğen
Tepkiler: megahakan
Sonu yakın olan bir saadet zinciri.Hakkındaki soruşturmalardan ve takiplerden anlaşılacağı üzere ömrü pekte uzun değil.Ayrıca bu döngünün devam etmesi için sürekli para girişi olması gerekiyor yani para yatırmayı bıraktıkları an sistem çöküyor.İnşallah kimsenin canı yanmaz

Benim 2 arkadaşım var buna benzer bir şisteme girdiler.

Anlattıklarına göre bu 2 arkadaşın düzeni şöyle imiş;

Bir inek için 9000 tl, 7000 tl veya 6000 tl veriyorsun. 9 alırsan sana 10 ay 250 tl civarı para, 7 alırsan 12 ay 130 tl civarı para veriyorlarmış. 5 yıl. 5yılın sonunda ya o ineği( senin adına bir inek alıyorlarmış ) ya da verdiğin ana parayı alıyorlarmış, sistemden çıkmak istersen. Bu aylık para milyarlarını ulusal süt birliğinin fiyatlarını baz alarak litre bazında belirliyorlar mış. Yani sütün fiyatı artarsa senin alacağın parada artıyor muş. İneğin yavruları işletmeye kalıyormuş hatta sözleşmede de yazdığına göre devletin verdiği ve vereceği bütün desteklemeler işletmeye kalıyormuş.

Yoksa 5 değil 2 yılmıydı unuttum. Ama 2 yıllık kazançları % 58 ile % 62 arasında değişiyor muş. Yaptıkları hesaba göre. Bu senin aldığın fiyatına ya da aldığın pakete bağlıymış. Hatta birisi 3 inek birinden 5 inekte birinden almış ki, riski dağıtayım, biri batarsa biri kalsın diye.

Sizin bahsettiğiniz inek bank o farklı bı durum o gerçek bu ciflik bank sanal
İnek bank banada mantıklı geliyor

abiler trakyadaki çiftliklerinde çalışan bi tanıdığım var genç ilgili biri bu oyunla bu çiftliğin alakası olamaz diyor afedersiniz adamın biri geliyor 5 10 bin tl yatırmıs oyuna diyor çiftlik onunmuş gibi içerde geziyor saçma sapan sorular soruyor diyor çiftlik sahibi yada oyunu kuran tam hatırlamıyorum 25 yaşında bi arkadaşmış bilgim su anlık bu kadar ama bencede patlar