Çiftlik bank

bu firma benımde aklıma yatmıyor emeksiz para yok gıbı hiç bir yerde
usta nasıl akıla yatsın. o zaman biz burada hiç uğraşmayalım hayvancılıktan en iyi anlayan adama finasman sağlayalım böyle uygulama yapıp para byldukça bas bas paraları o hayvan baksın baktığından emin bile olmayalım gelsin paralar[emoji16]
ortak beş kuzu bile bakmanın imkansıza yakın olduğu bir ülkede paranı hiç görmediğin yurt dışı menşeli bir oyunun kopil sahibine al kullan diye verirsin. bu kadar insanın oraya para yatırmış olmasına anlam veremiyorum.
komşumuza güvenip kooperatif kuramayan insanlarız bu at hırsızlarına nasıl güveniyorlar onu aklım sırrım almıyor ya.

Borç, en uzak kişiden istenir, ticarette en uzak yerde yapılır.Eğer borç verip alma meşru olmasaydı, insanların muhtaç olması istismar edilir, faizcilik yaygınlaşırdı.Sadaka, on misli ile karşılık görür, borç verme ise on sekiz misli ile karşılık görür.Sadaka isteyen kişi malı bulunduğu halde istemekte, borç isteyen kişi ise malı bulunmadığından ötürü istemektedir.
Borç isteyen kişi ihtiyaç içindeyse, aldığı parayı kendisinin ve ailesinin ihtiyacına sarfedecekse ve borcunu ödemekten de aciz değilse, o kişiye borç vermek gerekir.
Hayvan bakarak biz yaşadığımıza göre o işletme kazanır.İş takiple yürür.Kar-zarar ortaklığı paylaşımı yapması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Yenikentli123
Borç, en uzak kişiden istenir, ticarette en uzak yerde yapılır.Eğer borç verip alma meşru olmasaydı, insanların muhtaç olması istismar edilir, faizcilik yaygınlaşırdı.Sadaka, on misli ile karşılık görür, borç verme ise on sekiz misli ile karşılık görür.Sadaka isteyen kişi malı bulunduğu halde istemekte, borç isteyen kişi ise malı bulunmadığından ötürü istemektedir.
Borç isteyen kişi ihtiyaç içindeyse, aldığı parayı kendisinin ve ailesinin ihtiyacına sarfedecekse ve borcunu ödemekten de aciz değilse, o kişiye borç vermek gerekir.
Hayvan bakarak biz yaşadığımıza göre o işletme kazanır.İş takiple yürür.Kar-zarar ortaklığı paylaşımı yapması lazım.
hocam olayın içeriği zaten faizcilik üzerinden yürüyor. telefondan bir tavuk al ve piyasada o tavuğun kazanamayacağı parayı kazan vaad edilen kazanç bu adamlar göz göre göre çalışmadan kazanma hayali kuran bir toplum yapısı oluşturdu ve bu son çiftlik bank vakası aşırı ileri seviye oldu. tamamen kanundaki delikleri kulanmak gibi birşey devlet dolandırıcılara müdahale etmekte çok yavaş davranıyor emin olun benzer bir yapılanma ile halkı kanunen soymak dolandırmak çok kolay görünüyor. bu adamların yaptıklarıda hukuktan korkan yapmayanlara sizde ayılın yatırım adı altında para toplayın cesareti veriyor.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bu adamlar resmen dolandirici. Isi dini ve ya vicdani kilifa uydurmak da nunkun degil

Kar zarar ortakligi yapsa ne olur ki ?

Adamin ciftligi yok, uretimi yok, hayvanciligi yok. Bunlarin oldugunu soyleyip dolandiricilik yapiyor okadar !

Bu adam borc istemiyor, bu adam sadaka istemiyor. Sen bana para ver ben hayvan alip parayi calistiracagim diyor, soyledigi yatirimi yapmayip parayi icediyor.

Bu adami hos gormek, affetmek falan mumkun degil, zaten boyle soyleyen de yok. Mesele buna para kaptiranlar bunlara ne demeli, hala calismadan, ter dokmeden para kazanmayi dusunen varsa ne demeli bilmiyorum.

Yahu hirsiz bile duvardan asmak, karanlikta dolasmak, kosmak kacmak gibi birseyler yapiyor, bu para verenler parayi hesaba yatirip yatiyor hanimin yanina ve para kazanacigini dusunuyor, ne demeli, ne yapmali, neden bu gibi ....... kisiler var hala.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
ciftlik bank temeli ponzi sisteme dayali bir oyun ama sonradan isi kilifina uydurmak amacli gostermelik ciftlikler acildi calistigim is yerinde arkadaşlar bu oyuna ciddi paralar yatirdi yatirmis olduklari parayi 5 6 gibi surede amorti edip gerisi kar kalcak duzeyde ayarlanmis diyorlar aylik olarak para cekmeye basladilar bi giren digerinide oyuna katmaya çalışıyor böyle böyle kredi cekip oyuna giren bile var o kadar soyledim ben hayvancilikla ugrastigim halde o kadar yuksek kar marji elde edemiyorum diye ama nafile millet parayla kafayi bozdugu icin nasil da parayi takla. attirim onun hesabinda gelsin de nasil gelirse gelsin zihniyet bu arkadaslar