Çks ve ziraat bankası

Çks belgesi çıkartmak için tam olarak neler gerekli
Ve ziraat bankasının 18 ay vadeli çks kredisi için ne düşünüyorsunuz ?
Tarla veya icar sözleşmeli tarla ve büyük küçuk baş hayvala ziraat odasından kayit yaptiryon sonra tarım il ilce mudurlugunden cks cikartiyon ama ziraat bankasindan kredi almak icin 40 takla attiryolar

• Beğen
Tepkiler: Laser master
12 şubat 'ta başvurular başlıyor abi . Çks de kayıtlı olan malina göre ziraat nerdeyse sıfır faizli kredi veriyor. 30 bin aldıysan 18 ay sonra 30 bin veriyorsun tabi mutlaka dosya parası vs vardur Onalrin da bir kâr payı

12 şubat 'ta başvurular başlıyor abi . Çks de kayıtlı olan malina göre ziraat nerdeyse sıfır faizli kredi veriyor. 30 bin aldıysan 18 ay sonra 30 bin veriyorsun tabi mutlaka dosya parası vs vardur Onalrin da bir kâr payı
10 büyükbaş hayvandan dişi 5 tanesi 500 tl ye mecburen sigorta yapılıyo .sonra mastis aşısı sonra mıknatıs yutturuyo baytar 750 falan tutar dahasını ilerleyen zamanda görcez faizi geçecek gibi duruyo

Çks için tapu, icar senedi, hayvan varlığı ile ziraat odasından çiftçilik belgesi alıp tarım müdürlüğüne gidip kaydolmak lazım. Aldığınız çks, çiftçilik belgesi, hayvan listesi ile ziraat bankasına gidersiniz. Ziraat bankası dosyaya bakar, ipotek ister, sağlam kefil ister. Bunlar varsa % 8 faizli zirai kredi, % 3 faizli hayvancılık kredisi verir. Her kredide olan hayat sigortası vs olur. Ayrıca tarladaki ürünü ve hayvanlarınızı zorunlu tarsim sigortası yapar.

Şu bilgileri tarım müdürlüğü binasında ki bütün memurlara sorsan hiçbiri bilmez tesekur ederim Allah razı olsun . Keşke ehil sahipleri makam sahibi olsa .. biraz zor olacak gibi benim bu plan. Peki sadece çks çıkarsam bütün yönüyle ekinlere ağırlık versem ne dersin? Yani hasatkart başak kart vsvs

Birde şu var. Zirai krediyi çksda ektiğiniz tarlanın dönümü ve ne ektiğinize göre veriyorlar. Hayvancılık kredisinide hayvan sayısına ve cinsiyetine göre veriyorlar. Yani ben çks yaptırdım, bana şu kadar kredi verin dilemiyorsunuz. Ne kadar mal o kadar kredi.

İnşallah çıkar. Birde daha önce kredi çekmediyseniz, bankalarla çalışmadıysanız tehlikeli kategoride oluyorsunuz. Parayı az veriyorlar. Benim babama geçen sene 45 dönüm çks, 30 dönümü kendi yerimiz, 8 baş ineğe kefilsiz, tarlayı ipotek yapıp 65 bin lira verdiler. Ama biz yıllardır bankayla çalışıyoruz, kredi kartları vs hepsi günü gününe ödeniyor.

Ziraat bankasının başak kartı şöyle. Diyelim 15 bin kredi çıktı. 10 bini elden veriyor, 5 bini karta yüklüyor. Kartla anlaşmalı yerlerden vadeli mazot alabiliyorsunuz, gübre tohum ilaç alınıyor. Birazda para çekilebiliyor. Yalnız gübre yem alırken satıcı bankanın kestiği komisyonu size kitliyor. Mazotta çoğu yerde anlaşma yok.