• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Dalgıç pompa Tavsiyesi( ulusoy pompa, impo pompa,vansan pompa)

Peki dökümmü uzun ömürlü? Yoksa krommu uzun ömürlü?
krom kullanın hocam o da gayet dayanıklıdır. Ayrıca daha iyi basınç verir ve daha az amper çeker. Marka olarak biz de 3 tane impo var ve sorunsuz. Markasız ve kalitesiz motorlarda sargı yanması olayı çok yaşanıyor. Çevremizde örnekleri çok.

Tarla 500x82 metre uzunlugunda.Saatte 100 ton suyum var.130 metrede calisacak pompa.Fazla masraf yapmadan sulamayi yapacak pompa ne olur sizce
fiskeler çok çeşitli uçlarla attıkları su miktarı değişmekte. normal bir fiskiye saatte 2,5 ton kadar su atar. Bunu çeşitli fiske ve sprink çeşitleriyle 1 1,5 tona kadar da düşürebilirsin. normal şartlar altında 40 45 fiske suyun var diyebiliriz öyleyse. atacağın dalgıç 130mt derinlikte 130 mt de az değil. 40 50 fiske su için tahminim minimum 40 50 bg olmalı. Burda kuyunun delik çapıda devreye giriyor. 5lik pompa mi 6 lık mı inecek vs. 380 elektrik isteyecek yıldız üçgen pano vs.

fiskeler çok çeşitli uçlarla attıkları su miktarı değişmekte. normal bir fiskiye saatte 2,5 ton kadar su atar. Bunu çeşitli fiske ve sprink çeşitleriyle 1 1,5 tona kadar da düşürebilirsin. normal şartlar altında 40 45 fiske suyun var diyebiliriz öyleyse. atacağın dalgıç 130mt derinlikte 130 mt de az değil. 40 50 fiske su için tahminim minimum 40 50 bg olmalı. Burda kuyunun delik çapıda devreye giriyor. 5lik pompa mi 6 lık mı inecek vs. 380 elektrik isteyecek yıldız üçgen pano vs.
Kılıf Borusu iç çapım 22 cm hocam.Verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim.

arkadaşlar ben bir şey soracağım uzun olacak ama mesela bir tane tarlamıza kuyumuzu vurdurduk su çıktı gereklı buyuklukte bırde dalgıç vs aldık burdan mesela uzaktakı tarlalarI SULAMAK MANTIKLIMI mesela 500 metre uzaklıkta bır tarla rakamlar sembolik su işini çok merak edıyorumda o yüzden soruyorum

arkadaşlar ben bir şey soracağım uzun olacak ama mesela bir tane tarlamıza kuyumuzu vurdurduk su çıktı gereklı buyuklukte bırde dalgıç vs aldık burdan mesela uzaktakı tarlalarI SULAMAK MANTIKLIMI mesela 500 metre uzaklıkta bır tarla rakamlar sembolik su işini çok merak edıyorumda o yüzden soruyorum
Ben 1.5 km su götürüyorum 120 ton/saat basınçlı yağmurlama damlama vs kullanıyorum

Pompa ismi Vansan 60 bg
Fan grubu nemutlu/Konya 11 kademe ince gövde/döküm

500 metre neki keşke her tarla okdar yakın olsa :) bizim köyde 3 km sulayanlar var

Tabiki mantıklı. 500 metre hiç bişey bölgede su olmayan tarlalara 6 km su götürenler var. Kısa vadede karsız. Uzun vadede karlı

Üst Alt