Hidromotor ile dalgıç pompa çalıştırma

Bi kaç farkli konuda da belirttigim gibi hidromotor ile dalgic pompa çalıştirma denemesi yapma gibi bi fikrim vardi, ufak ufak yol almaya başladık. Yurt dışında bilinmesine ragmen bizde pek bilinmiyor.
41484

Dalgıç pompa nın yüksek devirli çalışması lazım
Traktör kuyruk miline devir yükseltici redüktör ve pompa taksanız bi yağ kazanı yaptırıp direk alıp kuyuya bassanız yüksek bar la aşağıdaki hidro motoru yüksek devirle döndürebilirsiniz
Eskişehir hangi ilçesindensiniz

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Dalgıç pompa nın yüksek devirli çalışması lazım
Traktör kuyruk miline devir yükseltici redüktör ve pompa taksanız bi yağ kazanı yaptırıp direk alıp kuyuya bassanız yüksek bar la aşağıdaki hidro motoru yüksek devirle döndürebilirsiniz
Eskişehir hangi ilçesindensiniz
Bu sondajı denemek icin, randuman olursa uygun bir hidrolik pomPa takacaz su motoru ile cevirecez,

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Ankarada şimşek makina yapti ama pazarda yerini bulamadı.
Ben kafamda 10 sene once tasarlamistim,yapan vardir diye interneti aradim olabilirligini gorunce kollari sıvadım.İnternette camur ve su pompasi versiyonu cok, dalgic pompaya uygulayan bir yabanci firma var.
Dediginiz firmayi bilmiyorum, bileydim goruş alirdim, tamamen bodozlama girdim.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Sistemle ilgili öngördügüm tek büyük sorun, (ostimde bilen bilmeyen herkesin degindigi sorun) 2900 devir hidromotor icin yuksek bir devir.motorun dayanamamasi. Katologda aliminyum govdeli motor 250 bar max basincta 3600,4000 devirde dönebilir diyor ama gercekte oyle olmuyor dediler. Bakalim deneyip gorecegiz .
Bu arada günyüzü mercan köyundeniz

Sistemle ilgili öngördügüm tek büyük sorun, (ostimde bilen bilmeyen herkesin degindigi sorun) 2900 devir hidromotor icin yuksek bir devir.motorun dayanamamasi. Katologda aliminyum govdeli motor 250 bar max basincta 3600,4000 devirde dönebilir diyor ama gercekte oyle olmuyor dediler. Bakalim deneyip gorecegiz .
Bu arada günyüzü mercan köyundeniz
Yağrı köyüne yakınsınız sanırım sistemi merakla bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
-Gecen hafta bir deneme daha yaptik, elde ettigimiz tecrubeler şöyle;
-300 devir fazlamiz var, kayış kasnak ile devir düşmemiz lazim
- Daha küçük bir vana kullanmamiz lazim
-85,90 bar basınc oluyor
-basınç valfine ihtiyac var
- 34 metrede yeterli su yok, bi 5 metre daha inip denemeli,
-sistem 20 metreye kadar sondajda sorunsuz calışabilir