• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Hidromotor ile dalgıç pompa çalıştırma

Bi kaç farkli konuda da belirttigim gibi hidromotor ile dalgic pompa çalıştirma denemesi yapma gibi bi fikrim vardi, ufak ufak yol almaya başladık. Yurt dışında bilinmesine ragmen bizde pek bilinmiyor.41484

Dalgıç pompa nın yüksek devirli çalışması lazım
Traktör kuyruk miline devir yükseltici redüktör ve pompa taksanız bi yağ kazanı yaptırıp direk alıp kuyuya bassanız yüksek bar la aşağıdaki hidro motoru yüksek devirle döndürebilirsiniz
Eskişehir hangi ilçesindensiniz

Dalgıç pompa nın yüksek devirli çalışması lazım
Traktör kuyruk miline devir yükseltici redüktör ve pompa taksanız bi yağ kazanı yaptırıp direk alıp kuyuya bassanız yüksek bar la aşağıdaki hidro motoru yüksek devirle döndürebilirsiniz
Eskişehir hangi ilçesindensiniz
Bu sondajı denemek icin, randuman olursa uygun bir hidrolik pomPa takacaz su motoru ile cevirecez,

Ankarada şimşek makina yapti ama pazarda yerini bulamadı.
Ben kafamda 10 sene once tasarlamistim,yapan vardir diye interneti aradim olabilirligini gorunce kollari sıvadım.İnternette camur ve su pompasi versiyonu cok, dalgic pompaya uygulayan bir yabanci firma var.
Dediginiz firmayi bilmiyorum, bileydim goruş alirdim, tamamen bodozlama girdim.

Sistemle ilgili öngördügüm tek büyük sorun, (ostimde bilen bilmeyen herkesin degindigi sorun) 2900 devir hidromotor icin yuksek bir devir.motorun dayanamamasi. Katologda aliminyum govdeli motor 250 bar max basincta 3600,4000 devirde dönebilir diyor ama gercekte oyle olmuyor dediler. Bakalim deneyip gorecegiz .
Bu arada günyüzü mercan köyundeniz

Dalgic pompaya bir ara baglanti ekleyip hidrolik pompaya benzeyen o hidromotora bagladik.bir giriş bir çıkış hortumu ,işlem bu
Senin çözüm kuyruk mili kardeşim öbür türlü çevireceğin 500 dd kuyudaki suyun ne olduğunu ölçemezsin
Dalgıç ne kadar inecek
Kuyudan niye şüphelisin

Sistemle ilgili öngördügüm tek büyük sorun, (ostimde bilen bilmeyen herkesin degindigi sorun) 2900 devir hidromotor icin yuksek bir devir.motorun dayanamamasi. Katologda aliminyum govdeli motor 250 bar max basincta 3600,4000 devirde dönebilir diyor ama gercekte oyle olmuyor dediler. Bakalim deneyip gorecegiz .
Bu arada günyüzü mercan köyundeniz
Yağrı köyüne yakınsınız sanırım sistemi merakla bekliyoruz

Üst Alt