Dip Kazan Alıyorum, Yardım.

Ynt: Dip Kazan Alıcam yardım

kardes bende td95 var 2 bıcaklı dip kazan 1 metre boyunda şaseye kadar iniyo ve motoru hıc zorlamıyo deneyerek al biz 2 bacaklı aldık keske 3 bacak alsaydık gerçi toprakta onemlı fabrika yapımı pahalı olur kışın git sanayiye zaten iş yok uyguna yaptırırsın ;)

kırmıtlık link=topic=43095.msg489448#msg489448 date=1323862397' Alıntı:
kardes bende td95 var 2 bıcaklı dip kazan 1 metre boyunda şaseye kadar iniyo ve motoru hıc zorlamıyo deneyerek al biz 2 bacaklı aldık keske 3 bacak alsaydık gerçi toprakta onemlı fabrika yapımı pahalı olur kışın git sanayiye zaten iş yok uyguna yaptırırsın ;)

toprak var toprak var kardeşim bizim topraklarımız derin sürüme uygun olmayınca 30 cm altından kis tabakasıyla birlikte aktoprak çıkar oda çok serttir

kırmıtlık link=topic=43095.msg489448#msg489448 date=1323862397' Alıntı:
Bizde 2 ' li takıyoruz 7740 ' a.Ama sizin toprak yapısı daha farklı.Eğer çok sertse tekli al.

Çok büyük farkları yoktur aslında. İkisi de topragi derin işlemek için yapılmış aletler olmakla birlikte yapilari, kullanım yerleri ve amaçları farklılık gösterir

Cizel (bazı bölgelerde patlatan) 3-5-7-9-11 ayaklı versiyonları olup yağmur sularını topragın daha iyi drene etmesini sağlayarak, bitkinin ihtiyacı olan taban neminin oluşması için kullanılırlar. Tekli versiyonlari cok ender olarak, ince isler icin ayarli olarak uretilir. Dipkazana göre daha yüzersel çalışır.

Dip kazan ise 1-2 (en çok) 3 ayaklidir. Çizel ' in ike aynı ısı gormekle beraber asıl kullanım amacı (bağ, meyvelik, fidanlık vb gibi) dikili alanlarda yetişen odunsu bitkilerin, kök salınımını kolaylaştırmak için kullanılır. Bunun dısında yıllarca aynı derinlikte işlendiği için taban yapmış tarım arazilerindeki kayalasmis bu sert taban tabakasının parçalanması için de kullanılır.

130 hp üstü bir traktörünüz varsa, uzun bacaklı bir çizeli (3 ayak bırakarak) dipkazan olarak kullanabilirsiniz ama hicbirzman dipkazan kadar randimanli olmaz.

Ayrıca aynı işi, kuyruk mili tahrikli bir dipkazan ve 70 hp traktorle çok daha kaliteli yapabilirsiniz. Bu nedenle kuyruk mili tahrikli dikpazanlarin fiyatları yüksek.

Traktörü 100 hp üstüne çıkartma maliyetinin, bu dipkazandan çok daha pahalı mal olduğunu bilen uretici firmalar, bunu fiyat politikalarına yansıtıyorlar. Bu nedenle mantıksızlık satış fiyatları ortaya çıkıyor.

Aynı ürünü, (belki daha da kalitelisini) 2000 liraya yapacak bir sürü usta tanıyorum sanayide.