Dipkazan

Yani ama merdaneye gerek var çünki arkadan düzluyo bastiriyo bi nevi ekim hazır hale getirmeye yakın bişe oluyo
Arkasından hemen sürüm yapcamız için gerek yok bence tabi kullanlar daha iyi bilir bizim ekime kadar neler yapiyoz neler pulluk sonra ızgara sonra kazayagı ekerken bir daha kazayagı çekiyoruz

Arkasından hemen sürüm yapcamız için gerek yok bence tabi kullanlar daha iyi bilir bizim ekime kadar neler yapiyoz neler pulluk sonra ızgara sonra kazayagı ekerken bir daha kazayagı çekiyoruz
Bizde farklı tabiki pancar patates aycicegi ekecegimiz yerleri kısa girmeden pullukla sureriz ve kış biter kar erir toprak tava geldiginde pullukla surdugumuzun tam ters istikametinde patlatmayi çeker ve ekeriz.sulu tarım .Ayrıca buğday bictikten sonra tekrar patlatma vururuz arkadaki merdane işlenen toprağı bastirir fazla bi işçiliğe gerek kalmadan mibzerle ekeriz malum mazot 5 tl

• Beğen
Tepkiler: gedikli ve Emirdag
Bizde arpa buğday pancar yerine icar veriz ara ara bende ilk patlatma sonra 1 2 hafta sonra pulluk vurmayı düşünüyorum öyle yapsak olurmu bizde de şu var 2 3 tarlada aynen mazot 5 tl ama kazayagı vurulmak önemli bence hem otlar için hemde karışım için kazayagında pirpir var yani merdane

Mahmut kardeşim bizde dün baktık alplerin 11 lisi vardı yanlız bacaklar kısa gibi geldi bana ayrıca bunu 100 bg traktör çekerimi bilgi verirsen sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 22122
Harun kardeşim hayırlı günler alplerin hangi modeli bu, cp ve cpa diye iki çeşit modeli var birisinin şasi yüksekliği daha fazla. Toprağınız çok sert değilse 100 lük traktör çeker ama normalde 9 lu olur 100 lük motorun hakkı

taşlı tarlada yaylı çizel almanızı öneririm
bugun dibi taşlı tarlaya çizel çektim her sırada 1 bacak kesin pim kesti bikeresinde 3 ü birden kestı
traktör 4x4 se hiç kaçarı olmuyo dırek pim kesiyor

Abi yaylı çizerlerde çok pahalı , ben Arkadaşın çizelini kullanıyorum onunki yaysız , tarlaya giderken yanıma 3, 5 tane pim alıyorum kestiği zaman pimi takmak 5 dakkamı almıyo .. tabi benim durum biraz istisna çünkü bir iki parça tarlam taşlı çoğu taşsız

Abi yaylı çizerlerde çok pahalı , ben Arkadaşın çizelini kullanıyorum onunki yaysız , tarlaya giderken yanıma 3, 5 tane pim alıyorum kestiği zaman pimi takmak 5 dakkamı almıyo .. tabi benim durum biraz istisna çünkü bir iki parça tarlam taşlı çoğu taşsız
Ibrahim abi bizimde öyle inşaat demiri kesersin olur diyor millet ama ben yine de 1 vida kaç para alırım 20 30 tane dursun kirdikca takarim aynen pahalı yaylı buna boyun mecbur kalıyoruz

Peki sence alplermi hedef ayhan dündar kara ova özdöken hangi marka tercih oneririsiniz

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ibrahim abi bizimde öyle inşaat demiri kesersin olur diyor millet ama ben yine de 1 vida kaç para alırım 20 30 tane dursun kirdikca takarim aynen pahalı yaylı buna boyun mecbur kalıyoruz

Peki sence alplermi hedef ayhan dündar kara ova özdöken hangi marka tercih oneririsiniz

Aynen kardeşim aşırı tllı tarlan yoksa Bazı tarlalarında Bi kaçkez pim kesiyo diye yaylıya Okadar para verip almak pek doğru değil bence ,
Ama tarlada dip taşlarından yürünmüyo adım başı pim kesiyorsa o ayrı bi mevzu

Kardeş bu patlatma marka mevzusunda bende kararsızım benimde patlatma Yok ama. Forumda gördüğüm kadarıyla Alpler’e büyük ilgi var

• Beğen
Tepkiler: Emirdag
Aynen kardeşim aşırı tllı tarlan yoksa Bazı tarlalarında Bi kaçkez pim kesiyo diye yaylıya Okadar para verip almak pek doğru değil bence ,
Ama tarlada dip taşlarından yürünmüyo adım başı pim kesiyorsa o ayrı bi mevzu

Kardeş bu patlatma marka mevzusunda bende kararsızım benimde patlatma Yok ama. Forumda gördüğüm kadarıyla Alpler’e büyük ilgi var
60 dekarda 15 tane 20 tane pin keser herhalde

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı