Doktorluktan Hayvancılığa :) Ezberleri Bozmak(Güzel Kısa Bir Hikaye :)

Ynt: Doktorluktan Hayvancılığa :) Ezberleri Bozmak(Güzel Kısa Bir Hikaye :)

truva17 link=topic=86089.msg1030371#msg1030371 date=1446057285' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla en düşük doktor maaşı 6000 lira uzmanlığına göre doktor maaşları 17000 liraya kadar yükselebiliyor. Bu doktor hakikaten ezber bozucuymuş...
Hocam belli bir yere kadar yapıcak boşuna okumamıştır eminimki Doktorluk hiç yapmıcam diye bişiy demedi

truva17 link=topic=86089.msg1030371#msg1030371 date=1446057285' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla en düşük doktor maaşı 6000 lira uzmanlığına göre doktor maaşları 17000 liraya kadar yükselebiliyor. Bu doktor hakikaten ezber bozucuymuş...

Hocam yanlış biliyorsunuz :D Özelde bile o kadar kazanan yok :)

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030392#msg1030392 date=1446058960' Alıntı:

17 Bin mi yılda 204 milyar hadi 50 saymasak 150 bin 4-5 yıl tıp okucan yıllık 150 milyar eşinde doktor olsa 300 bin :D Dünyada en yüksek doktor maaşını biz alıyoz galiba ;) :D

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030392#msg1030392 date=1446058960' Alıntı:

Dehliz, ben önce senin kız kaçırdığını sandım, öyle anlamışım..:) Çünkü Dehliz;

' Anam benim devreler yandı :D' diyor dedim cevap olarak şöyle yazdı;

':D kız kaçırdı abi konuyu değiştiremiyorum da kız kaçırdı üniversite biterken son dönemlerde düğün olmadı daha evi bitecek düğün yapcak işte'

Sonra 'kız nereden çıktı şimdi' dedim. 'Hayır doktorun eşi' dedi, bu sefer senin doktorun eşini kaçırdığını düşündüm...:)

Dehliz doktorun eşini kaçırmış, adam bunalıma girmiş doktorluğu bırakmış sonra inek almış diye senaryo kurdumm... ::)!???

Fakat az kalsın benim de devreler karışıyordu ama son anda durumu düzelttik... ;D

Ben bu doktoru hazetmedim, çözemedim... ;D

ENES4422 link=topic=86089.msg1030404#msg1030404 date=1446060297' Alıntı:

':D kız kaçırdı abi konuyu değiştiremiyorum da kız kaçırdı üniversite biterken son dönemlerde düğün olmadı daha evi bitecek düğün yapcak işte'

Sonra 'kız nereden çıktı şimdi' dedim. 'Hayır doktorun eşi' dedi, bu sefer senin doktorun eşini kaçırdığını düşündüm...:)

Dehliz doktorun eşini kaçırmış, adam bunalıma girmiş doktorluğu bırakmış sonra inek almış diye senaryo kurdumm... ::)!???

Fakat az kalsın benim de devreler karışıyordu ama son anda durumu düzelttik... ;D

Abi geçmiş olsun, devreleri fena yakmışsın sen :D :D :D Abi dediğim gibi ben ayrı ırklarla ilgilenmeye karar verdim hehehe

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030406#msg1030406 date=1446060473' Alıntı:
Abi geçmiş olsun, devreleri fena yakmışsın sen :D :D :D Abi dediğim gibi ben ayrı ırklarla ilgilenmeye karar verdim hehehe

He anladım anladım...:) Sarı ırklar falan sanki sen devreleri yakmamışsın, sarı ırk sonra olmadı siyah ırk .... ;D

Ah Bantun bizi ne hale getirdin! Gitme bir daha şu doktorun yanına bak! ;D

ENES4422 link=topic=86089.msg1030404#msg1030404 date=1446060297' Alıntı:

geçende adamın biride :) trende biletçi ile tartışırız bilet almamıştır çünkü kavga etmeye başlarlar biletçi tren haraketteyken adamı dışarı doğru iter adam bunu hazmedemez ve biletçiyi trenden dışarı atar biletçi anons geçer makinist treni durdudur adam makinist i bıçaklar yolcular adamın üzerine doğru gelir adam treni yavaşlatır ve son gazı çeker ve kendini tren den atar tren 10 km sonra uçurumda denize düşer ve tüm yolcular ölür :D hergün rüyasına girer ölen kişiler geceleri sokakta yürüyemez olur sonrasında istanbul trafiğinde kendini tırın önüne atar.. :) ve ölür Polisler arama yaptıgında karnında a4 kağıdında yazı ÖLÜM SEBEBİM VİCDAN AZABIDIR Diye :D Yazı yazar

Bu Doktorda kesin sonu öyle olmasın ;)

bantun111 link=topic=86089.msg1030414#msg1030414 date=1446061344' Alıntı:
geçende adamın biride :) trende biletçi ile tartışırız bilet almamıştır çünkü kavga etmeye başlarlar biletçi tren haraketteyken adamı dışarı doğru iter adam bunu hazmedemez ve biletçiyi trenden dışarı atar biletçi anons geçer makinist treni durdudur adam makinist i bıçaklar yolcular adamın üzerine doğru gelir adam treni yavaşlatır ve son gazı çeker ve kendini tren den atar tren 10 km sonra uçurumda denize düşer ve tüm yolcular ölür :D hergün rüyasına girer ölen kişiler geceleri sokakta yürüyemez olur sonrasında istanbul trafiğinde kendini tırın önüne atar.. :) ve ölür Polisler arama yaptıgında karnında a4 kağıdında yazı ÖLÜM SEBEBİM VİCDAN AZABIDIR Diye :D Yazı yazar

Bu Doktorda kesin sonu öyle olmasın ;)

İnşallah öyle şeyler olmaz.:) Fakat ömür boyu tıbbiyeyi bıraktığı için vicdan azabı çekeceği muhakkak...

ENES4422 link=topic=86089.msg1030417#msg1030417 date=1446061733' Alıntı:
İnşallah öyle şeyler olmaz.:) Fakat ömür boyu tıbbiyeyi bıraktığı için vicdan azabı çekeceği muhakkak...

Abi neden doktorluktan öğreetmenlikten ve memurluktan hayvancılığa geçiliyor da hayvancılığı bırakıp bu tür mesleklere geçilmiyor :) ? ;)

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030365#msg1030365 date=1446056634' Alıntı:
Yerli ırklarda randıman sorunu var Doğancan, bir de kaprisli, yedirdiğin boşa gidiyor, ben yabancı ırklara yöneleyim diyorum, yediğini inkar etmiyor o ırklar :D Özellikle Slav sarısı iyiymiş, süt ve döl verimleri için güzel şeyler söylediler, huysuz da değillermiş bizim yerli ırklar gibi, bizim yerli ırklarda kızgınlık sorunu çok, Slav sarıları her mevsim her gün kızgınlık gösterebiliyorlarmış. Öyle diooolar :)

Şifreli konuştum ama anlaşılmış mıdır ki? :D Bir de bence adam bantunu yemiş :D
Abi tamam iyi hoş ama adaptasyon sorunu yaşamasınlar sonra :D Birde onlarla uğraşmayalım. Yerli ırklarda ki sorun bana kalırsa 'sağrı yüksekliği' ve 'ego'. İki üç meraklı ve aç alıcı gidiyor çarşı pazara bakınıyor laf atıyor pazarlık yapıyor, onlarda kendilerini birşey zannediyor. Ah canına yandımın zalım dünyası ahhh :D

bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. öğretim dilim ingilizce. ayrıca az biraz almanca ve yunanca da biliyorum. kpssden 80,19 puan aldım fakat atanamadım. 99 yılından beri faal olarak çiftçiliğin içindeyim. şubat atamasında atanamazsam hayvancılık işine ciddi olarak başlamak istiyorum. diplomayı da, ibreti alem için ahırın duvarına asacağım. :mad:

Gassal link=topic=86089.msg1030463#msg1030463 date=1446067993' Alıntı:
bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. öğretim dilim ingilizce. ayrıca az biraz almanca ve yunanca da biliyorum. kpssden 80,19 puan aldım fakat atanamadım. 99 yılından beri faal olarak çiftçiliğin içindeyim. şubat atamasında atanamazsam hayvancılık işine ciddi olarak başlamak istiyorum. diplomayı da, ibreti alem için ahırın duvarına asacağım. :mad:

Hocam Gassal bildiğimiz anlamda mı Gassal önce onu sorayım :D

Maşallah sizde yok yok, KPSS ' den aldığınız puan da çok iyi, ama Türkiye gerçeğinin içine düşmüşsünüz yapacak bir şey yok. Yaşınız 28 atanamamışsınız, bence hiç beklemeyin, hayvancılık yapın derim.

doganbey1 link=topic=86089.msg1030458#msg1030458 date=1446067449' Alıntı:
Abi tamam iyi hoş ama adaptasyon sorunu yaşamasınlar sonra :D Birde onlarla uğraşmayalım. Yerli ırklarda ki sorun bana kalırsa 'sağrı yüksekliği' ve 'ego'. İki üç meraklı ve aç alıcı gidiyor çarşı pazara bakınıyor laf atıyor pazarlık yapıyor, onlarda kendilerini birşey zannediyor. Ah canına yandımın zalım dünyası ahhh :D

Doğancan adaptasyon sorununu bir şekilde hallederiz de, meraya saldığımızda ayılar musallat oluyor, onları halletmek lazım, tek başlarına dışarı salmayacaksın o kadar, ayı geldi mi de baksa bile kösküyü çakacaksın burnunun üstüne yapacak bir şey yok :D Sağrı yüksekliği dediğin gibi yerliler de çok olduğundan evde sorun yapıyor, en azından insanın evde kafası rahat olsun :D

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030514#msg1030514 date=1446105146' Alıntı:

Maşallah sizde yok yok, KPSS ' den aldığınız puan da çok iyi, ama Türkiye gerçeğinin içine düşmüşsünüz yapacak bir şey yok. Yaşınız 28 atanamamışsınız, bence hiç beklemeyin, hayvancılık yapın derim.
evet gassal bildiğimiz anlamda gassal. siteye üyeliği zamanında öyle almışım. özel bir sebebi yok :D
dediğiniz gibi hayvancılığa başlamayı çok istiyorum. tek sıkıntı köye yerleşmem gerekecek. 99 yılından beri çiftçiliğin içindeyim fakat şehir merkezinde yaşıyoruz. yazları 2,5 - 3 ay ilçede kalıp, köye sabah gidip akşam geliyoruz. bir de ekim dikim ve arada sulama ve çapa için sürekli gidip geliyoruz. yani köyde sabit yaşamıyoruz. alabildiğine antisosyal hayat beni bekliyor ve evlilik planlarımı tamamen değiştirmem gerekecek sanırım. şimdiye kadarki kız arkadaşlarım hep okul veya kendi çevremden öğretmen veya öğretmen adayı olan kızlardı. köye yerleşince hiç birinin artık bana yaklaşmayacağına eminim. :) köyden gariban bir kız alayım diyorum, bu sefer de kültür çatışması yaşar mıyım, emin değilim? hadi evlendik diyelim, köyümüzde okul yok, ben okul hayatımda taa yurtdışlarına kadar gitmişim, çoluk çocuğu taşımalı sistemle okula mı yollayacağım? düşün babam düşün. : ' (
yani işin özü, tarla var, 15-16 yıllık çiftçilik tecrübesi var, 2 traktör ve hemen hemen her çeşit ekipman var, toplamda 220 dönüm civarı tapulu tarlamız var. dedemin de bi bu kadar tarlası var, 3 kuruşa icara gideceğine ben ekerim. ki tarlalarımızın %80i sulu. yatırım yapacak kadar nakitimiz de var Allaha şükür. ama bu işin düşünülecek de çok yanı var. kısacası bir türlü emin olamıyorum... :-\

doganbey1 link=topic=86089.msg1030269#msg1030269 date=1446033188' Alıntı:
Sen çok yaşa emi Bantun :D Anlayamadığım bazı şeyler var;
*Bu adam özelde burslu mu okudu yoksa burssuz mu okudu?
*Hocalarla ilişkisi nasıldı ki 4 senede tıp bitirdi?
*Burslu kazansa dahi senelik en az 40-50 bin lirayı sadece okula gömdü?
*4 senede en az 200 bin yapar ki madem hayvancılık yapacaksın ne diye okursun be adam?
*Bu sakın kendini doktor zanneden bir dayı olmasın...

Ahhh DeHLiZ abi ahhh. Bekar geldik bekar gideceğiz. Foruma çöpçatanlıkda mı bulaştırsak :p
sanada bulak bir suriyeli ..............:)

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030514#msg1030514 date=1446105146' Alıntı:

Doğancan adaptasyon sorununu bir şekilde hallederiz de, meraya saldığımızda ayılar musallat oluyor, onları halletmek lazım, tek başlarına dışarı salmayacaksın o kadar, ayı geldi mi de baksa bile kösküyü çakacaksın burnunun üstüne yapacak bir şey yok :D Sağrı yüksekliği dediğin gibi yerliler de çok olduğundan evde sorun yapıyor, en azından insanın evde kafası rahat olsun :D
bizim biradere orta aska ırkından getircez arkadaşlar sizde bir düşünün derim.......

Burada Arkadasin vermek istedigi mesaj bence hangi isi yaparsan yap bilincli ve profesyonel yapacaksin nasil yapilmasi gerektigini gostermis .Bizimde arkadas gibi ilcemize 25 km mesafede yuklu arazilerimiz var sadece ciftcilik yapiyoruz Buyukbas isine bende merakliyim arkadas da biraz cesaret verdi Elktr. Muhendisliginden yillardir usandim artik birakip dogayami donsem acaba?

poyraz51 link=topic=86089.msg1030713#msg1030713 date=1446185878' Alıntı:
bizim biradere orta aska ırkından getircez arkadaşlar sizde bir düşünün derim.......

Mehmet onlar da iyi oluyor, adaptasyon sorunu da yok, geleneklere de uygun da, Türkmenistan ' dan olanlar iyi. Hayırlı olsun bu arada :) Allah tamamına erdirsin.

Bizimkisi latife bakma sen :D :D: D

uzak doğu asyadan ital edeyim ben de o zaman. bizim buralarda mermer sektöründen dolayı bir sürü çinli var. 'Alper tunga daha ölmedi lannn!' diye bi tanesini kapıp kaçayım bari :D

DeHLiZ link=topic=86089.msg1030718#msg1030718 date=1446187946' Alıntı:
Mehmet onlar da iyi oluyor, adaptasyon sorunu da yok, geleneklere de uygun da, Türkmenistan ' dan olanlar iyi. Hayırlı olsun bu arada :) Allah tamamına erdirsin.

Bizimkisi latife bakma sen :D :D: D
valla gürsel kardeşim ben evleneli bayya oldu bizbuderdi savdık lakin köyde olan delikanlılar inanın kız bulamıyorlar. bir abimvar kazakisdandan evli kendisiniçokseverim..uzunyıllar ordakaldıenson oğlu okula başlıyacağı için kesin dönüş yaptı allahımesirgesin bir olu var maşallah şu an sınıfın en babayiiti..o dedi senin biradere kazakistandan ağıska türklerinden buluruz helebiraskerliini yapsın kolaydedi nasipolursa onu ordan everecez ...
yav şakayı makayı bırakın arkadaslar bir an evvel helalsüt emmiş bir kızbulun hemen evlenin bakın ortalık iyiye gitmiyor en az 5 çocuk hedefleyin tam gaz yola devam edin gözünüzüseviyim ...