DOLAR DÜŞTÜ

Dolar olması gereken fiyatını 5-5.5 tl olduğunu söylüyor uzmanlar
Daha aşağısı bizi ithalat bağımlısı bir ülke yapacak ve bunun devam etmesi ülkede yerli üretimin durması ve ülkenin batması anlamına geliyor
Doların yüksek olması yerli üretimi teşvik ediyor
Bazı şeyleri üretimiyoruz petrol doğalgaz gibi bunlar içinde alternatif enerji kaynaklarına yönelmeliyiz
Dolar iyiki yükseldi diyebilirim yerli malının kıymeti arttı girdiler pahalandı ama şunu gördük biz üretemiyormuşuz sadece üretimde aracı rol üstlendiğimizi anladık biraz silkelenme ve kendine gelme vaktinin geldiğini düşünüyorum
Bunda 40 sene önce kriz olsa veya oldu çiftçinin tek yakındığı dert mazot çok pahalı
Zaten onuda yazın kullanıyorum der geçerdi
Çünkü ekmeğini, peynirini, sebzesini, meyvesini, hayvanının yemini, odunu kendisi üretiyordu artan kalan ürününü de traktör alet ekipman , kıyafet, okul masrafları vs için harcıyordu
Şimdi köy bakkalında ekmek satılıyor bilmem anlatabildim mi arkadaşlar

Papaz sebebiyle yükseldiğine mi inanıyorsun?

Tam olarak papaz değil ama papaz bahane edilerek yükseldiğine inanıyorum. Şu bi gerçek papaz verilmediği takdirde tekrardan 6.50 bandına yükseleceğini ön görüyorum. Aksine şuan dolar düştü diye yapılan zamların çekilmeyeceğinden yüzde yüz eminim. Ekim ayı sonunda %20 ila %40 zamlara hazır olun.

Dolar olması gereken fiyatını 5-5.5 tl olduğunu söylüyor uzmanlar
Daha aşağısı bizi ithalat bağımlısı bir ülke yapacak ve bunun devam etmesi ülkede yerli üretimin durması ve ülkenin batması anlamına geliyor
Doların yüksek olması yerli üretimi teşvik ediyor
Bazı şeyleri üretimiyoruz petrol doğalgaz gibi bunlar içinde alternatif enerji kaynaklarına yönelmeliyiz
Dolar iyiki yükseldi diyebilirim yerli malının kıymeti arttı girdiler pahalandı ama şunu gördük biz üretemiyormuşuz sadece üretimde aracı rol üstlendiğimizi anladık biraz silkelenme ve kendine gelme vaktinin geldiğini düşünüyorum
Bunda 40 sene önce kriz olsa veya oldu çiftçinin tek yakındığı dert mazot çok pahalı
Zaten onuda yazın kullanıyorum der geçerdi
Çünkü ekmeğini, peynirini, sebzesini, meyvesini, hayvanının yemini, odunu kendisi üretiyordu artan kalan ürününü de traktör alet ekipman , kıyafet, okul masrafları vs için harcıyordu
Şimdi köy bakkalında ekmek satılıyor bilmem anlatabildim mi arkadaşlar

FED 2,25 dedi, çeyrek çeyrek çıkacağım diyor, takvime bağladı, 6 aylık planlamaları görüyorum.Sıkıntı sadece güven eksikliği, bu konuda bizi aşıyor.
Birde insanlar çok ön yargılı, Amerika, Meksikalı tarım işçilerini katma değerli ürün üretmiyor diye ülkeye sokmuyor.Bizim ürettiğimiz 20 milyon ton buğday ekonomiye ne kadar katma değer sağlıyor.Tarladan sofraya...

cok basıt ulkemız cografı konum olarak ender bır bolge ıklımı guzel hem ortadogu hem kara denıze hukmeder
hepsınden onemlısı yer altı zengınlıklerımızın cogusu hala bakır gucu olan ulkelerın ıstahını kabartır tabıkı
papaz mapaz hıkayesıyle resmen doları halkımıza cakan abd degıl akape oldugunuda gormus olduk bız gubre mazot zammı muhabbetıne kaldııgımız yerden devam edelım artık
bunu neden soyledım DAMAT acıkladı ekonomıyı artık abd lı bır sırket yonetecek yanı eyalet olduk vatana mıllete hayır olsun