Domuz iddiası Türk'e ilham oldu

Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale

Ankaralı bir mucit yüzde 100 bitkisel ve helal sertifikalı diş macunu üretti. Şifalı bitkiler kullanılarak imal edilen macun dünyanın 158 ülkesinde piyasaya sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda ortaya atılan ' Diş macununda domuz jelatini kullanılıyor ' iddiası kamuoyunu rahatsız etmişti. Bu durumdan etkilenen Ankaralı genç bir mucit yerli diş macunu üretmek üzere harekete geçti. Genç mucid yaptığı çalışmaların sonucunda tamamı bitkisel diş macunu üretmeyi başardı.

İÇİNDE YABANCI MADDE YOK

Macunu doğrudan pazarlama yöntemi ile dünya piyasasına sunacak olan Q Net Promosyon Türkiye Genel Koordinatörü Mikoterapist Dr. Şeref Menteşe, macunun hiçbir yabancı madde kullanılmadan tamamen şifalı bitkilerden üretildiğini kaydetti.

HELAL SERTİFİKALI

Macunun aynı zaman helal sertifikaya sahip olduğunu anlatan Menteşe, 1 hafta içinde piyasaya sürüleceğini ifade etti. Dr. Menteşe sözlerine şöyle devam etti: 'Genç bir araştırmacımız tarafından üretildi. Helal sertifikalı ilk diş macunu diyebiliriz. Ambalajı dahil hepsi Türkiye ' de üretilecek ve Türk malı olarak 158 ülkede satılacak. Hem ülke ekonomisine hem istihdama önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ürün set halinde satılacak. İçinde 4 ayrı kullanımlı macun olacak. Çocuklar, hassas dişler, normal dişler ve sigara kullananlar için ayrı ayrı tasarlandı.'

TÜKETİCİ HAKKI ÖN PLANDA

Öte yandan doğrudan pazarlama yöntemi sayesinde Türkiye ' de ilk kez faturanın doğrudan nihai üreticiye kesileceğini belirten Menteşe, 'Dolayısıyla mağdur olan vatandaş hakkını mahkemeye gitmeden direk tüketici hakemliğinden karşılayabilecek. Yani tüketici hakkı ön planda olacak' diye konuştu.
 
Katılım
21.01.2011
Mesajlar
3,273
Konum
SAKARYA

Ynt: Domuz iddiası Türk'e ilham oldu

türkiyede böyle bir genç mucidin olması çok güzel gurur verici bişey türkiyenin böyle gençlere ihtiyacı var umarım başarısının devamı gelir
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt