• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

e-Çiftçi sistemi devrede

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
8,601
Konum
Bilecik
e-Çiftçi sistemi devrede
Tarım ve Orman Bakanlığınca, çiftçilerin destekleme başvurularını kolaylıkla yapmasını sağlayacak e-Çiftçi Portalı devreye alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca geliştirilen ve çiftçilerin destekleme başvurularını kolaylıkla yapmasını sağlayacak e-Çiftçi Portalı uygulamaya girdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen e-Çiftçi Portalı ile çiftçiler, pek çok konuda bilgiye ulaşmanın yanında, destekleme başvurularını da buradan gerçekleştirebilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, uygulamanın çiftçilere kolaylık sağlayacağını bildirdi.

Pakdemirli, "e-Çiftçi, tarımsal alanda faaliyet gösteren çiftçilerin işletmeleriyle ilgili bilgilerin yer aldığı ve bu bilgilere, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden erişebilmelerine imkan sağlayan bir portaldır. Bu portal üzerinden e-Çiftçi Portalı'na giriş yapan kullanıcı, işletmesinde kayıtlı tarım arazileri, bu parseller üzerinde kayıtlı olan ürün ile sahip oldukları hayvanların ırk, yaş ve cinsiyet bilgilerine ulaşabilecek. Ayrıca kullanıcılar, işletmelerinde kayıtlı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile ilgili doğum, ölüm, hastalık, satış gibi bildirimlerini uygulama üzerinden yapabilecek ve hayvanlara yönelik tüm veteriner işlemlerini de takip edebilecek." ifadelerini kullandı.

Portal üzerinden girilen bildirimlerin anlık olarak bakanlığın ilgili birimine ulaşacağına işaret eden Pakdemirli, bu sayede çiftçilerin zamandan kazanacağını ve çiftçiler ile bakanlık arasında etkili iletişim sağlanacağını vurguladı.
 
Katılım
12.11.2010
Mesajlar
13,739
Konum
Erzurum
Proje başvurularında,danışmanlık hizmeti verenlere döktüğümüz paralar bizi mahvediyor.
Sanırım ticaret odaları artık küçük çaplı danışmanlık hizmeti ve proje yapacak.
Lakin kapsamı genişletilmelidir.
Böyle hayırlı işlerin devamını dilerim.
Çok geç kalınan çözümde.
Pek kifayetsiz oluyor.
 
Katılım
18.09.2016
Mesajlar
499
Yaş
26
Konum
uşak
Playstore e-çiftçi yazarsan çıkıyor tarbil diye bende yeni indiriyorum bakalım
 
Katılım
18.09.2016
Mesajlar
499
Yaş
26
Konum
uşak
Ben indirdim ama tam faliyete geçmemiş bişey yok fazla müracaatla ilgili felan sadece cks kaydı var onceki
 
Katılım
08.07.2011
Mesajlar
48
Konum
İstanbul
Cks bilgileri dışında maalesef hicbisey yok şu an.en azından destekleme miktarlarını ödeme tarihlerini yazsalardi. Daha çok geliştirilmesi lazım. Bu haliyle hiçbir işe yaramaz
 
Katılım
06.04.2015
Mesajlar
131
Konum
konya
Link paylasirmisiniz , bulamıyorum gercekten cok ilginc bir durum. Google playda yok
 


Üst Alt