Elektrikli Salça Makinesini Traktöre Çevirme

Arkadaşlar biz şu makineden Bi tane aldık traktörlüye çevirdik ama tam istediğimiz gibi olmadı sizin oralarda traktöre yaptıran oldu mu ve nasıl özellikle domates bölgesinde olanlar
Screenshot_20191130_120459_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20191130_120459_com.android.chrome.jpg

Siz bu işten anlıyormusunuz devir derken ben tam anlamıyorum
Kayış kasnak ile artira bilirsin elektirik motoru devri ile traktorunki aynı olursa randıman verir kayis kasnak kaclik kasnak ne kadar devir üretiyor hesabı var ama bilmiyorum the hoca sana bu konuda yardımcı olabilir traktörden çıkan kasnak büyük makinaya takılan küçük olursa devir artar traktöre takılan küçük makinaya takilan büyük olursa devir düşer sana iyi bir tornacı lazım bunun için

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Arkadaşlar biz şu makineden Bi tane aldık traktörlüye çevirdik ama tam istediğimiz gibi olmadı sizin oralarda traktöre yaptıran oldu mu ve nasıl özellikle domates bölgesinde olanlar Ekli dosyayı görüntüle 42847Ekli dosyayı görüntüle 42848
Hangi traktöre takacaksın mesela traktör sadece 540 devirlimi , piyasaya çalışacaksan, traktördeki kasnak 30 cm gibi olursa 10 12 gazda baya devir verir salça için çok devir istemez zaten önemli olan traktörle makins arasındaki tezgahs göre kayış yapman birde muhafaza elin ayapın dolaşmasın.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Genelde arkası açık arabalarda gezdiriyolar traktör ne alaka , elektrik olmayan bölgemi var, ne amaçla böyle bir şey yapmak istiyorsun.
Elektrikli ler fazla yemiyor aynı saatte traktör ıyı yapıyor gece 3 te başlıyorsun sabah 9 gibi bitiyor önemli olan birim zamanda ne kadar çektiğin bu sene müşteri çoktu ama her sene böyle olmaz elektriklide yeni evlerde kaçak akım en ufak birşey de atıyor eski evlerde de zaten düzen yok durmadan sigorta atıyor

Hangi traktöre takacaksın mesela traktör sadece 540 devirlimi , piyasaya çalışacaksan, traktördeki kasnak 30 cm gibi olursa 10 12 gazda baya devir verir salça için çok devir istemez zaten önemli olan traktörle makins arasındaki tezgahs göre kayış yapman birde muhafaza elin ayapın dolaşmasın.
Ben bu sene 285 likle çektim öbür senede buyuk ıhtımal öyle olacak

Elektrikli ler fazla yemiyor aynı saatte traktör ıyı yapıyor gece 3 te başlıyorsun sabah 9 gibi bitiyor önemli olan birim zamanda ne kadar çektiğin bu sene müşteri çoktu ama her sene böyle olmaz elektriklide yeni evlerde kaçak akım en ufak birşey de atıyor eski evlerde de zaten düzen yok durmadan sigorta atıyor
O zaman traktörün arkasına takılan tırmık gibi bir aletin üstüne monte edip , traktör kasnağından kayış yardımıyla yapacak sın.salça makinesi sallanmamalı , birde kasnak dönüş yönüne salça makinesinşn dönüş yönünü ayarlcaksın, yada kuyruk milinden şaftla tezgahın üstünde kasnak makine aynı sehpada uyum sağlıcaksın , salça makinesinin kasnağı küçüktür , traktörden gelen nekadar büyük olursa, traktörü az gazda çalıştırırsın, zor değil aslındatraktör arkasına takılan yem kırma makinası gibi düşün, aynı sehbada halledeceksin traktörden sadece şaft gelecek sehbada sabit kasnağı çevir çek , kasnakta salça makinesini .biraz uzun oldu kardeş iyi geceler

Ben bu sene 285 likle çektim öbür senede buyuk ıhtımal öyle olacak
Bizim köye bulgurcu geliyor, bulgur öğütüyor, makine römorkta sabit ve traktör kasnağı ile çevriliyor.
Süpürge eğirme makinesini şaftlı olarak kullandık bazılarını da elektrikliye çevirdiler.Ambardan mısır ufalama makinesinde 9 HP lik su motorları kullanılıyor.Odun kesme tezgahlarında 9 HP lik su motorları kullanılıyor.
Salça makinesini römork üzerine sabitleyip 9 HP lik su motoru ile kullanılabilir, römorka çadır yapılabilir, yağmurdan ve tozdan korunursunuz.

elektrik motorunun etiketinde motor devri rpm yazar onu okuyun sonra motor üstündeki kasnağın çapını ölçün daha sonra makinanın kasnağının çapını ölçün makinanın dönüş hızını bulacaksınız sonra motorun 540 devrine göre kasnak ayarlaması yapıcaksınız siz dediklerimi ölçüp yazın buraya elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım