Bakan Bekir Pakdemirli İzmir Fuarına Katıldı | Elektrikli Traktör

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu yıl 16'ncısı düzenlenen İzmir- AgroExpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışına katılmıştı. Açılışta son yıllarda verilen destek ve yapılan projeler hakkında bilgi verdikten sonra, elektrikli traktör ve tarım-çevre ilişkisi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Teknolojik projelerin içinde benimde önem verdiğim ülkemizin ilk yerli ve milli elektrikli traktörüdür. Hamdolsun; traktörümüz seri üretime hazır hale geldi. İnşallah bu yıl içerisinde seri üretimi başlatacağız. 8 kat daha az yakıt harcayan, 45 dakikada yüzde 85 şarj kapasitesine ulaşan Elektrikli Traktörümüz, hem üretim maliyetini azaltacak hem de çevreyi koruyacak" diye konuştu.

"Tarım ve hayvancılık, son yüzyılda, üretim anlamında büyük bir seviye atladı. Bugün 8 milyara yaklaşan dünya nüfusuna yetecek gıdayı üretebilir seviyeye ulaştık. Ama maalesef bu süreçte, doğal kaynaklarımıza aşırı yüklendik ve arkamızda çok iyi bir tablo bırakamadık. Üretirken, doğal ekosistemlerin yüzde 70'ten fazlasını da dönüştürdük. Son yüzyılda, dünyadaki arazilerin yaklaşık dörtte birinin üretkenliği azaldı. Her yıl, 120 Milyon dekardan fazla verimli arazi tahribata uğruyor".

Agroexpo%20Fuar%c4%b1%20ziyareti%20vitrin.jpeg

sayın bakan,

dünya meselelerine...değinmiş.

"Tarım ve hayvancılık, son yüzyılda, üretim anlamında büyük bir seviye atladı. Bugün 8 milyara yaklaşan dünya nüfusuna yetecek gıdayı üretebilir seviyeye ulaştık''

konuşmayı aktaran (yazan), yanlış aktarmış diye düşündüm...

biz mi üretmişiz? tam anlayamadım.