en karlı tarım ürünleri

en karlı tarım ürünleri nedir arkadaşalar sulu tarımda bölgenizde ekilen ürünler ve kazançları nedir yazan yazmayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim kolay gelsin

celal usta hayvancılık derken bölgede hayvancılık varsa yonca doğal afetlerden pek zarar görmüyor az riskli ve özellikle bu yıl talep var.

Oda var tabi ki bir örnek vereyim 70 dekar buğday ektik 15 tin geldi 12 bin tuttu masrafları çıkardık mı 9 bin kaldı
Ahırda 6 dana var 2 4 ay sonra satsam 12 bin 1.5 yerler o zaman 9 bin bana kaldı otuduğum yerden danalara bakabiliyorum yonca dibimde istediğin zaman sat
Hadi ektiğini satmak için 8 ay bekleyeceksin o da iklim iyi olursa ürün para ederse
Hayvancılık öyle değil her vakit satılıyor zararı az salgın hastalık çok nadir olursa ancak o zaman zarar ediyorsun

Oda var tabi ki bir örnek vereyim 70 dekar buğday ektik 15 tin geldi 12 bin tuttu masrafları çıkardık mı 9 bin kaldı
Ahırda 6 dana var 2 4 ay sonra satsam 12 bin 1.5 yerler o zaman 9 bin bana kaldı otuduğum yerden danalara bakabiliyorum yonca dibimde istediğin zaman sat
Hadi ektiğini satmak için 8 ay bekleyeceksin o da iklim iyi olursa ürün para ederse
Hayvancılık öyle değil her vakit satılıyor zararı az salgın hastalık çok nadir olursa ancak o zaman zarar ediyorsun
ustam hayvanın anacının bakımı ağır.
erkeğide albak kar marjı düşüyor.
ama işten korkmayan biri iseniz tabiki yapılabilir.

Suluda olsa 600-700 kg ayçiçeği yapacak arazi türkiyede kısıtlıdır.
İnternette görülen verilemler kazançlar genelde çiftçi tabiri ile var sene verimleri dönüme 20 balya alınıyormu evet ama ben alamıyor.
sebepleri
kötü tohum yatağı iyi hazırlanmamış.
sulamayı geç veya erken yapmak.
toprağa ekim öncesi hayvansal gübre desteği olmayışı.
böcek için ilacın geç atılması.
süper verimler almakta kolay değil.
ürün ne olursa olsun bakım istiyor.