en karlı tarım ürünleri

İnternette görülen verilemler kazançlar genelde çiftçi tabiri ile var sene verimleri dönüme 20 balya alınıyormu evet ama ben alamıyor.
sebepleri
kötü tohum yatağı iyi hazırlanmamış.
sulamayı geç veya erken yapmak.
toprağa ekim öncesi hayvansal gübre desteği olmayışı.
böcek için ilacın geç atılması.
süper verimler almakta kolay değil.
ürün ne olursa olsun bakım istiyor.

Tam anlamadım 1 biçim için 2 su versek 15 balya alabilirmiyiz?

Tam anlamadım 1 biçim için 2 su versek 15 balya alabilirmiyiz?
toprak iyise ihtiyaç duyduğu minarel vs toprakta varsa sulama zamanlaması iyise alınabilir.
verim tamamen bitkinin ihtiyaçlarına karşılamaya bağlı.
20 balya bile aldığını söyleyenler var.
çok fazla verim hesabı yapan biri değilim ama yonca ucu açık bir ürün.
ben çalışırken yapıyorum suyu geçe kalıyor suyu verdiğimde kalkmaya başlıyor.
Ekim ayındayız dün biz biçim daha yaptık.

• Beğen
Tepkiler: MF_5450
dekardan kaç kg çıkıyor ustam kabak çekirdeği ekimi bölgemizde görmedim.
varsa ben bilmiyorum.

kıraç araziden 25-50 kg arası alırsın uğraşmaya değmez.

Lakin sulu ekildiği zaman ortalama dekara verimi 120-140 kg arası değişiyor. bu sene 45 dekar ( 1000m2) alandan 5 ton üzeri verim aldık Kayseri Şeker Fabrikasına 11,750 liradan verdik allah bereket versin güzel kazandırdı özellikle bu sene çoğu mahsul yandı tarlalarda.

Çerezlik kabak çekirdeği üretimi sabır istiyor çünkü ilk sene ekenler mahsul sulama işini öğrenene kadar mahsulu tarlada yakar daha sonra harman zamanı istediği verimi alamayınca pes eder bir daha ekmez :)

Çerezlik kabakta en önemli şey 1.sulama zamanı ufak ufak kabaklar çiçek sonunda görünmeye başladığın tarlanın %80 böyle olduğu anda 1.sulama yapılır daha sonra 2. sulama ile dekara 2.5 3 kg potasyum verdikten sonra o verimden korkma

kıraç araziden 25-50 kg arası alırsın uğraşmaya değmez.

Lakin sulu ekildiği zaman ortalama dekara verimi 120-140 kg arası değişiyor. bu sene 45 dekar ( 1000m2) alandan 5 ton üzeri verim aldık Kayseri Şeker Fabrikasına 11,750 liradan verdik allah bereket versin güzel kazandırdı özellikle bu sene çoğu mahsul yandı tarlalarda.

Çerezlik kabak çekirdeği üretimi sabır istiyor çünkü ilk sene ekenler mahsul sulama işini öğrenene kadar mahsulu tarlada yakar daha sonra harman zamanı istediği verimi alamayınca pes eder bir daha ekmez :)

Çerezlik kabakta en önemli şey 1.sulama zamanı ufak ufak kabaklar çiçek sonunda görünmeye başladığın tarlanın %80 böyle olduğu anda 1.sulama yapılır daha sonra 2. sulama ile dekara 2.5 3 kg potasyum verdikten sonra o verimden korkma
her ürünün bir püf noktası var usta.
çekirdeği nasıl ayırıyorsunuz bir makinası varmı.

Tohumluk ayçiçeği ekiyoruz limagrine sanırım en karlısı bizimkinde ilaç hatası var o halde dönümde 1500 tl net para ödiyecekler civar köylerde net 3000 tl alacakları duydum Limagrin gibi çiftçi dostu ve ilkeli bir firma daha görmedim elin gavuru dediğimiz adam kazandırıyor işte bizede

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14
Yilda 1400 dekar karisik olarak Mısır ve kuru fasülye ekiyoruz en karlı ikisi sulu tarımda.
Mısırdan dekarda 2000-2150 kg arasi oluyor.
Fasulyede 400-550 kg arası verim aliyoruz.
Herşeyden önce hasat ettiğiniz ürünü günü gününe satarsaniz para kazanamazsiniz stok yapmak her zaman kazandirir.

Yilda 1400 dekar karisik olarak Mısır ve kuru fasülye ekiyoruz en karlı ikisi sulu tarımda.
Mısırdan dekarda 2000-2150 kg arasi oluyor.
Fasulyede 400-550 kg arası verim aliyoruz.
Herşeyden önce hasat ettiğiniz ürünü günü gününe satarsaniz para kazanamazsiniz stok yapmak her zaman kazandirir.

Dekar derken metre karesi 1000 mi 2500 mü ?