En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Zamanında yapılan yanlış politikaların sonucu olmasın, muhalefet yalvardı, esatla anlaşın diye ne oldu, hallettinmi rusya ve amerika ile komşu olduk.ilk başa geldiler, ırakın incirliğe asker tezkeresi için.baykal amerikan askerinin postalı sürülmesin bu ülkede dedide , akp içindeki anaplılar red oyu verdi .vicdan meselesi.ortadoğu kan gölü bizde ümmet sevdası , sana yedirirlermi.para konuşur.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
suriye, ırak, iran, ve diğer arap ülkeleri ile anlaşmak mümkün değil, çünki abd ve rusya eğemenliği söz konusu.
tüm müslüman idarecileri ortadan kalktıktan sonra birleşme meydana gelir.
oda 3 dünya savaşında olur
Vallahi ben bilmem o kadar anlamam bu işlerden zamanında bop eşbaşkanı yım diye ovunenler vardı bu işlerin buraya gelmesinde onların da payı var diye düşünüyorum belki de aldatmislardir ondan da böyle olmuş olabilir

iran sınırı bize yakın;
eskiden beri yakıt aldığım dinlenme tesisinde,konaklama yaparlar,
neredeyse türkçe bilmeyeni yok gibi,
bazı arkadaşlarımda olmuştur.
iranda nüfusun yarısı Türkdür derdi.
aklıma gelenler,sahra,halaç,horasan,kaskay türkleri gibi soylar.
ha birde azeri türkleri.
savaş çıkması halinde yine olan bizim milletimize olacak.

iran idaresi farisilerin hakimiyetindedir. hiçbir zaman türkiye nin güçlenmesini ve gelişmesini istememiştir. en son libya ile yapılan anlaşmaya bile karşı çıkmıştır. mustafa denizli nin en son çalıştırdığı takım Traktör Sazi ilk maçında Türkiye diye tezahürat yapmışlardır. Amerika iran parçalanırsa büyük türk gücü olacak diye korkmaktadır.
şimdi ise cumhurbaşkanları amerika ya karşı birlik olalım diye yalvarmaya başladı.

iran idaresi farisilerin hakimiyetindedir. hiçbir zaman türkiye nin güçlenmesini ve gelişmesini istememiştir. en son libya ile yapılan anlaşmaya bile karşı çıkmıştır. mustafa denizli nin en son çalıştırdığı takım Traktör Sazi ilk maçında Türkiye diye tezahürat yapmışlardır. Amerika iran parçalanırsa büyük türk gücü olacak diye korkmaktadır.
şimdi ise cumhurbaşkanları amerika ya karşı birlik olalım diye yalvarmaya başladı.
şiilerin Türkleri asimile etmeye çalıştığı,
ve Türkiyedeki gündemi takıp etmelerini bir şekilde engellemeye çalıştığı anlatılır.
oradaki Türkler,
iranın iç meselelerinden çok,Türkiyede ne oluyor,yabancı ülkeler ile nasıl ilişkileri var,
Türkiye haricindeki,dünyadaki bütün Türk devletleri,ve halkları hakkında ne yapacak,
diye hep beklenti içinde olduklarını anlatırlar.

iran sınırı bize yakın;
eskiden beri yakıt aldığım dinlenme tesisinde,konaklama yaparlar,
neredeyse türkçe bilmeyeni yok gibi,
bazı arkadaşlarımda olmuştur.
iranda nüfusun yarısı Türkdür derdi.
aklıma gelenler,sahra,halaç,horasan,kaskay türkleri gibi soylar.
ha birde azeri türkleri.
savaş çıkması halinde yine olan bizim milletimize olacak.
Esas Azarbeycan in büyük kısmı İran topraklarında , milyonlarca Türk var , ABD nin İran a disi çok batmaz ama bölgeye , finansa ve ticarete çok zararı olur , hepimize zarar verir

Çay içerken bazen dibinde ufacık çay tortuları olur.
Hiç dikkatinizi çekti mi?
Yine de çayı içersiniz ve ondan keyif alırsınız.
Çayı çay yapan sır zaten o tanelerde..
Hayat da bence böyle...
Hepimizin tortuları var; acıları, kederleri, sıkıntıları, kaygıları...
İşte bunlar çayın dibindeki tortular...
Aslında hayatı hayat yapan da onlar...
Sen onları hayatın bir parçası olarak kabul edip hayattan yudumlarsan,
O zaman keyif alırsın...
Yeter ki sen noktalara bakarak zaman geçirme,
Cesaretini kırmasın noktalar...
Harekete geç ve yudumla...Doyasıya ...
FB_IMG_1578176706020.jpg

Varsın ekmeğim bayat,
Soğanım kuru olsun.
Karnım bir tas çorbayla doysun.
Çeşit çeşit yiyeceklerim,
Rengarenk giyeceklerim,
Olmazsa olmasın istemem.
Ben elimde olanları bilirim.
Sahip olduklarımla yetinirim.
Kuru ekmeğimi yerim,
Çayımı içerim,
Eskilerimi giyerim.
Her şeyden önce,
Sevdiklerim yanımda,
Sağlığım yerinde,
Huzur evimde,
Olsun isterim.

FB_IMG_1578257516426.jpg

Varsın ekmeğim bayat,
Soğanım kuru olsun.
Karnım bir tas çorbayla doysun.
Çeşit çeşit yiyeceklerim,
Rengarenk giyeceklerim,
Olmazsa olmasın istemem.
Ben elimde olanları bilirim.
Sahip olduklarımla yetinirim.
Kuru ekmeğimi yerim,
Çayımı içerim,
Eskilerimi giyerim.
Her şeyden önce,
Sevdiklerim yanımda,
Sağlığım yerinde,
Huzur evimde,
Olsun isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 44011
kış günü bu resimde,bu şiirde içimizi ısıtıyor olsada,
kalkıp camdan dışarı bakıp -15 derece ve biz kütlelerini görünce tekrar üşümeye başlıyorum
herhalde ben,erzuruma hiç alışamayacağım.
beni alın,
:)

Kazın ayağı öyle değil, trump iç siyasete oynuyor, seçimler yaklaşıyor, tüm dünyada egemen lider imajı çiziyor, süleymani daha öncede öldürülebilirdi tesadüf değil hiç bir şey , iranın en büyük komutanlarından, savaş bayrağı çekildi , ben iran amerikan savaşı çıkmasından korkuyorum .
Birşey olmazı biraz açacak olursak: Biz Rusya'nın uçağını helikopterini düşürdük savaşa girecektik fetöcüler yaptı dedik konu narenciye domatesle kapandı. O da bize yaradı ucuza narenciye domates salatalık yemiş olduk.
Bu yazılanların hepsi doğrudur kesinlikle yazılan her şeye sonuna kadar katılıyorum ama işin sonunda İran abd savaşı falan olmaz ben bi adım daha ileri gidiyor ve adamın konvoyunun bombalanacağından iran hükumetinin de haberi olduğunu söylüyorum. Adamın cumhurbaşkanı olacağı konuşuluyor, halk seviyor, terör örgütleri ile çatışıyor, işide göz açtırmamış zamanında............işe bakın konvoyu bombalanıyor.
Örnek: Muhsin YAZICIOĞLU helikopterinin düşmesi olayı.(Rabbim eğerki bu vatan için güzel şeyler düşündüyse kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe etsin)

kış günü bu resimde,bu şiirde içimizi ısıtıyor olsada,
kalkıp camdan dışarı bakıp -15 derece ve biz kütlelerini görünce tekrar üşümeye başlıyorum
herhalde ben,erzuruma hiç alışamayacağım.
beni alın,
:)
Bizim buralara gel abi sezonda 8 defa yonca bicersin [emoji846]