En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Birazda yerin dönümü kaç tl ondan bahsedin gari.
Sudan ucuz, Kuzey Marmara otoyolu güzergahı olacak, Forbes dergisinin çok değer kazanacak dediği Adapazarı'nın kuzey bölümü.
Şehir içi kalan arsalar m^2 : 1000 TL, bayır rampa araziler m^2 : 100 TL, sulu düz araziler m^2 : 150-200 TL, yol ve imar durumuna göre değişiyor.

Sudan ucuz, Kuzey Marmara otoyolu güzergahı olacak, Forbes dergisinin çok değer kazanacak dediği Adapazarı'nın kuzey bölümü.
Şehir içi kalan arsalar m^2 : 1000 TL, bayır rampa araziler m^2 : 10 TL, sulu düz araziler m^2 : 15-20 TL, yol ve imar durumuna göre değişiyor.
Dekar verimi 2 ton mısır olan tarlalar geçen yıllarda m^2 : 50 TL ye satılmıştı.
Hocam sulu , düz kaliteli bir toprak burda 20-25000 tl dekarı.şehire uzak.yusuf tuyluoğlu abim, bence hiç kabak bağlamasın peşine, iki aya yaz gelir gari.Sizin araziler bayağı değerli .

Hocam sulu , düz kaliteli bir toprak burda 20-25000 tl dekarı.şehire uzak.yusuf tuyluoğlu abim, bence hiç kabak bağlamasın peşine, iki aya yaz gelir gari.Sizin araziler bayağı değerli .
Maalesef alım güçleri gerçekten düştü ülkem adına bazı endişeler benimde aklıma gelmeye başladı internet lerde tarla fiyatlarını gördükçe köyde satılan araziyı almak en ıyısı gıbı geliyor dekarını bu sene 1200 TL ye aldık biz

fuat gel sana bırakayım,
500 tl'den başlar 3 bine kadar var.
ziraat dönemi 3.5 - 4 ay.
yetiştiremezsen, kabağın,patatesin üzerine kar yağar, sende oturur çay içersin :)

fuat gel sana bırakayım,
500 tl'den başlar 3 bine kadar var.
ziraat dönemi 3.5 - 4 ay.
yetiştiremezsen, kabağın,patatesin üzerine kar yağar, sende oturur çay içersin :)
Yok abi seni bu taraflara çekecektik fakat sulu arazilere yanaşılmıyor , hocam 4 ton kabak alıyomuş dekara fakat , tarla külçe altın değeri. Sana yer bakıyoruz burlardan .çeltik yaparım dersen, tarla dekarı 25000 tl.satılık araziler servet tutuyor, bende kabak bağlamasın peşine dedim.para varsa arazi bulunuyor, seninle komşu olmak isterim.

Maalesef alım güçleri gerçekten düştü ülkem adına bazı endişeler benimde aklıma gelmeye başladı internet lerde tarla fiyatlarını gördükçe köyde satılan araziyı almak en ıyısı gıbı geliyor dekarını bu sene 1200 TL ye aldık biz
fiyatlar çok hesaplı,
almaya devam et.
toprak hiçbir zaman kaybetmez.
her zaman katlar.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Bizim burada en düşük 30 bin en yüksek 700 bin dülümü
Yok abi seni bu taraflara çekecektik fakat sulu arazilere yanaşılmıyor , hocam 4 ton kabak alıyomuş dekara fakat , tarla külçe altın değeri. Sana yer bakıyoruz burlardan .çeltik yaparım dersen, tarla dekarı 25000 tl.satılık araziler servet tutuyor, bende kabak bağlamasın peşine dedim.para varsa arazi bulunuyor, seninle komşu olmak isterim.
buradan atını binen;
batıda iniyor.
sonuç hem kalabalık,hem talep çoğalıyor.
oralar değerlendiren burası stabil kalıyor.
ben buradan batıya belki sizi görmeye,bir çayınızı içmeye gelirim.
sevgiler :)

Cok yüksekmiş, Edirne nin hangi bölgesi?
Enez Sultanice deniz kıyısı imarlı böğe 700 bin kırac böğe 30 bin ve üzeri çeltik yerleri.
bizim imarlı bögedede kıraç tada tarlalarımız var
Babam rahmetli olalı 35 yıl oldu bölmedik ve satmadık,
fakat yeni araziler aldık fiyatlar uçmadan evvel,
selam.

Selamun aleyküm arkadaşlar
Konya Beyşehir belediyesi ve Manisa Kırkağaç belediyesinde olan arkadaşlar varmı aramızda
Belediyelerin kendine ait araç satış ihaleleri var , bu listede traktörlerde var eski model gidip traktörlere bakabilir misiniz diye ricada bulanacaktım.
Konya Beyşehirde 2 adet 1983 model steyr ve 1 adet mf 285 var
Manisa kırkağaçta çekme belgeli Ford var 1974 model
Motor durumlarını öğrenmek istiyorum ona göre ihaleye katılacağım yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

İlk defa senden duyuyorum .
44054

Yukarıda yazıyor işte. Bende bilmiyorum ne olduğunu buğün ilk kez bütün bilgileri doldurdum bakalım ne çıkar altından. Belki dosya masrafından kurtuluruz. 🙂

Ağaç ve Stres

Kendinizi gergin mi hissediyorsunuz? Hemen kalkın, size en yakın yerdeki ağacı seyretmeye başlayın. Eğer yakınınızda çam ağacı varsa daha da şanslısınız. Stres atmak için çamın üzerine yok.”

Bu sözlerin sahibi, ağaçların insan üzerindeki etkileri konusunda araştırmalar yapan, Teksas Üniversitesi'nden Profesör Roger Ulrich.

Profesör Roger Ulrich’in araştırmalarına göre ağaçları seyretmek, üç-beş dakika bir ağaca bakmak, insana sinir ilacı almışçasına rahatlatıcı etki yapıyor.

Ağaçlık yollardan geçerek işlerine giden kişiler, daha sakin ve rahat olarak işlerine başlıyorlar.

Prof. Ulrich, sinirleri gevşetici etkisi açısından çam ağacını özellikle öneriyor. Araştırmalara göre çam ağacının stresi azaltıcı etkisi öteki ağaçlardan çok daha fazla.

Görüntüsünün, insanlara güzel duygular ve pozitif düşünce aşıladığı belirtiliyor. Üzerinde durulan bir diğer ağaç da çınar. Bol yapraklı çınar ağacını beş dakika seyretmek kişiyi rahatlatıyor ve stresten kurtarıyor.

Profesör Roger Ulrich, ağaçlı yerlere uzak olanlar ve ofis ortamında çalışanlar için de, bilgisayar ekranında ağaçlı manzaralar ve ağaçlar arasında sanal gezinti filmleri öneriyor.Bu konudaki açıklaması ise şöyle:

Gerçek ağaç olmayan ortamlar için bilgisayardaki ağaç resimleri ve filmleri aynı etkiyi yapabiliyor. Ağaçlara bakmak, dallarını seyretmek, rüzgarda uçuşan yaprakları izlemek stresten kurtulmak için en kestirme yol. Hatta pencereden üç-beş dakika bile ağaçlara bakmak, incecik dalları uçlarına dek izlemek ayrı bir sinir ilacı. Özellikle yüksek tansiyonluların 'ağaçlı' rahatlamayla tansiyonları normale iniyor. Kaslar gevşiyor ve insan dinlendiğini, ferahladığını, stresini belli oranda üzerinden attığını hissediyor.
FB_IMG_1578413628588.jpg