En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Muradımıza erdik sonunda [emoji846] epey masraflı oldu 5 kuyu. Toplamda kablo, kılıf, sondaj, pano, denemelerde yanan dalgıçlar, bozulan kademelerle 80bin liraya vardı. Hiç trafo ve abonelik sahibi olmayan biri için daha masraflı olacaktır.

30 adet 4.2x3.2 delikli fıskiyelik su çıktı. Birkaç gündür stabil şekilde sulama yapınca güvendik ve şöyle bir oh çektik [emoji1].

Kabloyuda yarın yer altına gömeceğiz.
Ekli dosyayı görüntüle 52665
Karşılığını alırsınız inşaallah

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Cemal şuna bi bak 1300 saatte
Para nakit olsaydı td100d 2016 model ful olani 1200 saatte köyden sattılar 2 ayi geçti 170 bine verdiler hiçbir sıkıntısı yoktu kaçtı o motorda cemal abiye tam giderdi

Bugun traktör bastı bizde hemen kestik
IMG_20200925_180746.jpg

Cemal şuna bi bak 1300 saatte
Guzelmiş abi model duşük
Para nakit olsaydı td100d 2016 model ful olani 1200 saatte köyden sattılar 2 ayi geçti 170 bine verdiler hiçbir sıkıntısı yoktu kaçtı o motorda cemal abiye tam giderdi
Bu iyimiş mahmut o paranin fazlqsina burda 90 liklara istiyorlar

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Gözünüz aydın kardeşim
Maşallah . Kaynağı gür olur inşallah , gözünüz aydın Akif kardeşim senin adına çok sevindim .
Akif hayırlı olsun yanı su çok çıktımı nasıl
Hayırlı olsun kac metreye indiniz
Gözünüz aydın
Hayırlı olsun Akif kaynağı bol olsun
Hayırlı olsun akif bu kuyu işi nasil oluyor kullanirken sadece elektrik parasi mi ödeyeceksiniz, ve bu kuyunun ömrü varmı veya su kac yıl daha çıkar? Ve son olarak herhangi proje yokmu sizin oralarda barajdan irmaktan göletten uzakta olsa su getirseler işinize yaramazmı
hayırlı olsun akif.
ziraatin hakkını veren delikanlı :)
Hayirli olsun kardeşim kendi tarlamda cıkmış gibi sevindim [emoji846]
Gozun aydin Akif,hayirli olsun
Karşılığını alırsınız inşaallah

Hepinize teşekkür ederim abilerim. Umarım su hayali olan herkese nasip olur.

@çiftcigardo Ufuk abi , şuan ki dalgıç ve kademede 30 adet 4.2x3.2'ye & 24 adet 5x6'ya basıyor. İlk tabancadan hava vermediği için biraz daha fazla kapasite var. Bu su bile bizim köy için hayaldi. Bu kadar suyu başkasının bulduğunu duysam, kendi gözümle görmesem inanmazdım.

@EMREYENER Emre abi, 64 metre vurdurduk. Şuan 44'de kurulu aşırı kum çıkıyor. 38'de kuruluydu bi ara kum yönünden rahattık.

@mahmutünaldı Mahmut abi, evet sadece elektrik parası ödeyeceğiz. Dalgıç tam kapasitede çalıştığı zaman, 1 saate gücü kadar elektrik kullanıyor. Mesela şuan üzerindeki 11,6 kW . 20kW elektrik = 16,05TL ( 20 çarpanlı trafoda 1kW etse de aynı hesap). Kuyunun ömrü zemine ve su durumuna göre değişiyor. Su çıkmayınca o gün içinde ümidi kestiğimizde oldu 13 senedir halen kullandığımızda. Evet öyle bir proje söz konusu 2023'de tuz gölüne akıtılacak diyorlar. O hesaptan 2 sene daha idare etmemiz lazım. Bu kuyunun da akıbeti belli değil, her sene su azalıyor. Bu sene herkes için hayal kırıklığıyla dolu bir yıl oldu.

Alevi, sunni diye ben ayirmıyorum, tavşan eti yiyen alevide vardir, bu kanlı bir hayvan insan gibi bebek gibide aglar, suda beklemeden kanida cikmaz yani sigır eti, tavuk eti gibi degıl, ufuğun tavşani mundar ettik🤣
Galdımı bahalım o tavşan , ufuk köyde çokdan fırının gözünde artık kızarttımı , güveçmi yaptı Allah bilir .
Yusufla sende içat koymuyo çıkarıyonuz , nörçanizde canı sağolasıcalar . 😂
Yanlış anlaşılmamak dileğiyle dostlar sizleri seviyorum .

Alevi, sunni diye ben ayirmıyorum, tavşan eti yiyen alevide vardir, bu kanlı bir hayvan insan gibi bebek gibide aglar, suda beklemeden kanida cikmaz yani sigır eti, tavuk eti gibi degıl, ufuğun tavşani mundar ettik🤣
Abi bunu söyluyor lar bazen ama internette araştırdım yenir dıyor hocalar doğru biraz kanlı oluyor ben hususi gıdıp av yapmam da bugun ölecekti biz kestik yarın yiyeceğiz zaman bulursak

Galdımı bahalım o tavşan , ufuk köyde çokdan fırının gözünde artık kızarttımı , güveçmi yaptı Allah bilir .
Yusufla sende içat koymuyo çıkarıyonuz , nörçanizde canı sağolasıcalar . [emoji23]
Yanlış anlaşılmamak dileğiyle dostlar sizleri seviyorum .
Ben yemem yiyenede bisey demem,yukarida bişeyler yazdım , fazlası ufuğa ayıp olur, millet istakoz yiyor karides yiyor ufukta tavşan yesin ne olcak..