En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Gazı tvler bile bir kere mi ne gösterdi hiç inanan oluyor mu demekki heyecan yapmıyor bşr yerde sorun var ama nerede ya insanlar doyumsuz ya ülkede psikolojik sıkıntı var
Ufuk kardeşim güzel bi söz var onu paylaşayım anla sende artık .
Güven ruh gibidir
Terk ettiği bedene asla geri dönmez . ( bi gavur söylemiş bu sözü ama süper bir söz anlayana )
İnsanlarda ruh , güven hiç bir şey bırakmazsan ne yapsanda boş kardeşim

Siz Hiç 365 Gün Çalışan Gördünüz Mü?
Siz Hiç Ay da 31 Gün Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Hafta 7 Gün Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 24 Saat Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Cumartesi Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Pazar Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 1 Ocak Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 23 Nisan Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 1 Mayıs Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 19 Mayıs Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 15 Temmuz Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 30 Ağustos Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 29 Ekim Çalışan Gördünüz Mü ?

Evet Abartı.Ama Biz Bu Tarihlerin Hepsin de
ÇALIŞIYORUZ.

Bak Biz Bugünlerin Hepsinde ÇALIŞIYORUZ.

Siz Hiç 45 Kg dan 750 Kg a Canlı Hayvan ile
Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Ekmek Parası İçin BOK un İçinde
Çalışan Gördünüz Mü ?
Kar Kış Kıyamet dışarıda Çalışıyoruz.

Siz Bu Ülke İçin Üretim Yapan İnsan Gördünüz Mü ?
Biz Üretiyoruz.

Hemde Milyonlarca İnsanın Boş Beleş Gezdiği,
Oturduğu, Siflendiği Ülke de ÜRETİYORUZ.

Ürettiklerini de Yazayım

SEVERSİNİZ !!!

SÜT
ET
PEYNİR
BONFİLE
KAŞAR
ANTRİKOT
AYRAN
SUÇUK
TEREYAĞ
KÖFTE
YOĞURT
Vb.....,

1 LT SÜT Fiyatı 2.3 TL
1 LT SÜT MALİYET 2.5 TL

Suyun ve Kolanın 1 LT Fiyatını Biliyorsunuz DUR.

Ne O Enflasyon Yapıyormuş SÜT

Daha Yazmayayım Yeter.

Siz Hiç 365 Gün Çalışan Gördünüz Mü?
Siz Hiç Ay da 31 Gün Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Hafta 7 Gün Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 24 Saat Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Cumartesi Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Pazar Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 1 Ocak Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 23 Nisan Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 1 Mayıs Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 19 Mayıs Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 15 Temmuz Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 30 Ağustos Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç 29 Ekim Çalışan Gördünüz Mü ?

Evet Abartı.Ama Biz Bu Tarihlerin Hepsin de
ÇALIŞIYORUZ.

Bak Biz Bugünlerin Hepsinde ÇALIŞIYORUZ.

Siz Hiç 45 Kg dan 750 Kg a Canlı Hayvan ile
Çalışan Gördünüz Mü ?
Siz Hiç Ekmek Parası İçin BOK un İçinde
Çalışan Gördünüz Mü ?
Kar Kış Kıyamet dışarıda Çalışıyoruz.

Siz Bu Ülke İçin Üretim Yapan İnsan Gördünüz Mü ?
Biz Üretiyoruz.

Hemde Milyonlarca İnsanın Boş Beleş Gezdiği,
Oturduğu, Siflendiği Ülke de ÜRETİYORUZ.

Ürettiklerini de Yazayım

SEVERSİNİZ !!!

SÜT
ET
PEYNİR
BONFİLE
KAŞAR
ANTRİKOT
AYRAN
SUÇUK
TEREYAĞ
KÖFTE
YOĞURT
Vb.....,

1 LT SÜT Fiyatı 2.3 TL
1 LT SÜT MALİYET 2.5 TL

Suyun ve Kolanın 1 LT Fiyatını Biliyorsunuz DUR.

Ne O Enflasyon Yapıyormuş SÜT

Daha Yazmayayım Yeter.
bizim bu üretimlerimizi,
biz tam olarak yiyemiyoruz'mu neeee :(

Dostlar yine bir kefillik olayı duydum 150 bin tl lik borç 450 bin olmuş iki kisıye haciz gelmiş ne yapacaklarinı bilemiyorlar, genç arkadaslara tavsiyem bir adama kefil oldumu 10 yıl gecerli imiş ben kapi bir komsumuza kefil olmadım iki gün konuşmaz daha ne olur , şimdi bu garibanlar 450 yi nasil ödesin durumlarûda yok imiş , hemde okyo us bank adamın derisini yüzerler , hayır demek zor degıl , kefillik isteyen icin bir bahane buluverin borcum var deyin benim sicil bozuk deyin siyrılın, bu duruma düşmeyin.

Dostlar yine bir kefillik olayı duydum 150 bin tl lik borç 450 bin olmuş iki kisıye haciz gelmiş ne yapacaklarinı bilemiyorlar, genç arkadaslara tavsiyem bir adama kefil oldumu 10 yıl gecerli imiş ben kapi bir komsumuza kefil olmadım iki gün konuşmaz daha ne olur , şimdi bu garibanlar 450 yi nasil ödesin durumlarûda yok imiş , hemde okyo us bank adamın derisini yüzerler , hayır demek zor degıl , kefillik isteyen icin bir bahane buluverin borcum var deyin benim sicil bozuk deyin siyrılın, bu duruma düşmeyin.
Yapma be abim
Bundan sonra daha cok duyacaz gibi patlayan kredileri biz kendi çapımızda 2.el traktor alip satiyoz millet 2 3 yaşinda traktor verip ford 135 eski fiatlardan istiyor borcuna sadik olan ne yapar satar oder

Sencer solakoğlu Türkiye'nin en zengin çiftçilerin biri o bile şu anki duruma tepkili ama bazıları 3 maymunu oynamaya devam ediyor hayret ediyorum
Ekli dosyayı görüntüle 53203
Adamın çiftliği yandı kimbilir ne kadar borcu var bildiğim kadarıyla hayvanlarını kurtardı o binaları yapmak kolaymı içindeki sağma sistemleri ekiomanı balyaları vs süt artsın diye elinden geleni yapıyor akrabası akp millet vekili yinede bu adam doğruyu söylediği için 5 yıllık desteğini kestiler mahkemede kazandı susturmaya çalışıyorlar bunun gibi adamlar lazım ülkemize jcp kendi binim kanal açıyor çiftlik işlerini yapıyor 5000 dölüm yeri var yanılmıyorsam ülke krizde olınca birde üzerine gittiler canı yandı adamın sadece hayatta kalmaya çalışıyor tüm çiftçiler için çabalıyor bütün çiftçiler traktörle yola çıksa kim dokunanilir abrupada adamlar şehirin höbeğinde trafiği kapıyor süt döküyor

Direk açık bir şekilde ben kefil olamam deyın size küsebilir bana pek kimse demiyor dıye nede ben kefil olamam diyorum

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bende hiç bakmadım gövde ve radyatorde vardır
Abi bugün 50 liraya 3 litre opet antifiriz aldım tam radyatörün aşağısındaki hortumu sökecektim hortumun metal kısmında tapa olduğunu gördüm tapayı söktüm traktörü çalıştırdım baya bir küflü su aktı sonra radtöre suyu doldurmaya başladım küflü su temizleninceye kadar aktı
Sonra 3 litre antiriz koydum üzerine de tahminen 4 litre suyla traktör çalışırken radyatör doluncaya kadar tamamladım
Babam hiç suyunu değiştirmemiş musluk suyu doldurmuş öylece paslı suyla kullanmış
Saman yaparken Sürekli hararetin yükselmesinin sebebi bu olabilir mi :unsure:

Abi bugün 50 liraya 3 litre opet antifiriz aldım tam radyatörün aşağısındaki hortumu sökecektim hortumun metal kısmında tapa olduğunu gördüm tapayı söktüm traktörü çalıştırdım baya bir küflü su aktı sonra radtöre suyu doldurmaya başladım küflü su temizleninceye kadar aktı
Sonra 3 litre antiriz koydum üzerine de tahminen 4 litre suyla traktör çalışırken radyatör doluncaya kadar tamamladım
Babam hiç suyunu değiştirmemiş musluk suyu doldurmuş öylece paslı suyla kullanmış
%100 olmasada %1000 sebep bu olabilir.

Celal yarı yaruya su ile antifiriz koymalısın derecesi düşük olabilir ölçtürmeyi unutma edirnede genelde -25 kullanıyorum her sene 1 litre alırım 1 lt antifiriz ilave ederim 4/5 senede bir suyu yenilemeli geçen sene erkuntun ortumlarından biri çatladı suyu komple değiştirdim fren hidroliği ortumu çatlamış yenilendi yağ kontrollerinide yaptırdım servisim sağolsun mülayım ustam eve geldi 2 kere hepsini yeniledi bakımını olduğu yerde yaptı ustan iyi oldumu traktör süper oluyor oto elektrikçisine bir kere gittiğimde ratyatörü karbonatalı suyla yıkadıklarnı duydum küfler için araştırmalı tabiki açmamamsı için çamurlaeıda yemizler

Celal yarı yaruya su ile antifiriz koymalısın derecesi düşük olabilir ölçtürmeyi unutma edirnede genelde -25 kullanıyorum her sene 1 litre alırım 1 lt antifiriz ilave ederim 4/5 senede bir suyu yenilemeli geçen sene erkuntun ortumlarından biri çatladı suyu komple değiştirdim fren hidroliği ortumu çatlamış yenilendi yağ kontrollerinide yaptırdım servisim sağolsun mülayım ustam eve geldi 2 kere hepsini yeniledi bakımını olduğu yerde yaptı ustan iyi oldumu traktör süper oluyor oto elektrikçisine bir kere gittiğimde ratyatörü karbonatalı suyla yıkadıklarnı duydum küfler için araştırmalı tabiki açmamamsı için çamurlaeıda yemizler
-37lik aldım abi
Yarı yarıya olmasada 40/60 oldu gibi
Ustadan yana bizim sayanayi sıkıntılı iyi ustaya daha denk gelmedik o yüzden çoğu şeyi kendimiz yapıyoruz