En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Abi bugün 50 liraya 3 litre opet antifiriz aldım tam radyatörün aşağısındaki hortumu sökecektim hortumun metal kısmında tapa olduğunu gördüm tapayı söktüm traktörü çalıştırdım baya bir küflü su aktı sonra radtöre suyu doldurmaya başladım küflü su temizleninceye kadar aktı
Sonra 3 litre antiriz koydum üzerine de tahminen 4 litre suyla traktör çalışırken radyatör doluncaya kadar tamamladım
Babam hiç suyunu değiştirmemiş musluk suyu doldurmuş öylece paslı suyla kullanmış
Saman yaparken Sürekli hararetin yükselmesinin sebebi bu olabilir mi :unsure:
Antifriz önemli, iş yoğunluğundan gözden kaçmış. Aslında çalıştırmadan önce yağına suyuna bakmak gerekiyor.ve yaz kış Antifriz olmalı soğutma suyunda

-37lik aldım abi
Yarı yarıya olmasada 40/60 oldu gibi
Ustadan yana bizim sayanayi sıkıntılı iyi ustaya daha denk gelmedik o yüzden çoğu şeyi kendimiz yapıyoruz
haklısın 265 ben yıllarca kendim yaptım erkuntu ilk aldığım senede ben yaptım ilkbaharda ortum delinince ustamı çağırdım hepsinin yenilenmesini istedim sağolsun ne gerekirse yaptı çok dürüst usta facede burada olsun servisin iyi değilse traktörü sattırır seneye kaloriferlerin ortumlarını yenilemeti düşünüyorum yağların hepsini 2020 girmeden değiştirdim ön aksları hidrolik şanzıman yenilendi 2 yıldır ufak ufak bakım yapıyorum bu zamanda sıfır traktör almak çok zor elimizdekinin değerini bilmeli yağları değiştirirken balkandan koğlak bir aga geldi 60 lık erkunta 4/12 takmış köyde 100lüğe 4lü12 takan var çekiyormu deyince boşunamı aldım dedi erkuntun fabrika müdürüne ana avradd yüzğne sövmüş usta söylemiş ti dölümüne 900gr tanıtımda alırkende 750 demişlerdi yalancısınız demiş elindeki traktör gerçekten çok sağlam bakımlı olduğu sürece yakıtıda iyi

Hayırlı olsun ismail bey, petlası genelde beğenmiyorlar, kullandıktan sonra ileride yorumlarınızı bekliyoruz
Sağolun , beğenmeyen olabilir birinci sınıf değil traktorde radyal olanlar daha cok sıkıntılı diye duydum ben radyal kulanmadim
Bizim yerler bayır taşli yerde var iyi lastige gerek yok , işimizi görüyor petlas uzerindekilerde petlasti diğer traktörümuzde petlas arabayada petlas kullaniyorum

Sağolun , beğenmeyen olabilir birinci sınıf değil traktorde radyal olanlar daha cok sıkıntılı diye duydum ben radyal kulanmadim
Bizim yerler bayır taşli yerde var iyi lastige gerek yok , işimizi görüyor petlas uzerindekilerde petlasti diğer traktörümuzde petlas arabayada petlas kullaniyorum
Petlas iyidır abi kullanman bak

Petlas iyidır abi kullanman bak
etmeyin, eylemeyin,
petlasa iyi demeyin,
özellikle, bayiden sıfır alınan traktörlerin üzerindeki,lastikler 3 aylık,en fazla 1 yıl dayanıyor.
nedeni,traktör markaları,özellikle kârlarına,kâr katmak için,ucuz malzemeden lastik siparişi veriyor.
petlasta, bunun yaratacağı imaj zedelenmesine razı,,,
oda arada iş yapıyor,

hem traktör markaları,
hemde,lastiği yapanın umrunda değiliz,

onlar daha çok kâr etmenin peşinde,

Hayırlı olsun abi lastik fiyatları çok yükselmiş
Ford'a 13/28 %50 2 lastik aldık 800 tl 1 sene anca gider gibi duruyor

Sütçümüzde geldi, full destek köy sütüne
IMG_20201020_115539.jpg

etmeyin, eylemeyin,
petlasa iyi demeyin,
özellikle, bayiden sıfır alınan traktörlerin üzerindeki,lastikler 3 aylık,en fazla 1 yıl dayanıyor.
nedeni,traktör markaları,özellikle kârlarına,kâr katmak için,ucuz malzemeden lastik siparişi veriyor.
petlasta, bunun yaratacağı imaj zedelenmesine razı,,,
oda arada iş yapıyor,

hem traktör markaları,
hemde,lastiği yapanın umrunda değiliz,

onlar daha çok kâr etmenin peşinde,
Abi ne deyım İsmail abim Bi lastik almış onada kötü mü deyım forumda Bi tane İsmail abimiz var onun aldığı mala ben kötü demem İsmail abimde bilirdi gidip lassa yada Goodyear almayı ama kader her gün bir ağ örüyor oğlan askerden geldi ili sene sonra ever beni baba dıyecek gule güle kullan abi Yusuf abi UCUZ etin yahnisi aynı tavşan gıbı oluyor ama ne yapacaksın bende biliyorum iyi bir araba alıp binmeyi ama karasoyha para yok

Kaplamada gıtmez bazılarını çok cacık yapıyorlar
Öz göçmen kaplama lastiği gidiyor.
Bizde de var 14.9.28 ebadı kaplamada hata olursa 1 yıl içinde değişiyorlar bizim sağ lastikte yalpa vardı birde dişleri atmıştı değiştiler.
Şimdiki gayet iyi kaplama taşlı arazide çabuk aşınma ve çizilme oluyor sadece

Abi ne deyım İsmail abim Bi lastik almış onada kötü mü deyım forumda Bi tane İsmail abimiz var onun aldığı mala ben kötü demem İsmail abimde bilirdi gidip lassa yada Goodyear almayı ama kader her gün bir ağ örüyor oğlan askerden geldi ili sene sonra ever beni baba dıyecek gule güle kullan abi Yusuf abi UCUZ etin yahnisi aynı tavşan gıbı oluyor ama ne yapacaksın bende biliyorum iyi bir araba alıp binmeyi ama karasoyha para yok
haklısın ufuk ne diyim.
ismail abinin yükü çok olacak.
hayat şartları ağır.
insan tavşan bile yiyor yaniii :)