En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Arkadaşlar hareret sebebi radyatörün yetersiz kalması olabilir mi
Bugün 60 lik erkuntun radyötörünü temizleyim dedim belki birşey tıkamıştır diye
Radyatörün çok dar yapılı olduğunu gördüm 285 in radyatör çok geniş delikliydi radyötörü geniş delikli ile değiştirsek hareret azalır mı
Suyunu değiştirip yeni su ve antifiz eklemenin faydası olur mu

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Aleyküm selam Yusuf abi hayırlı bereketli olsun şimdiden
sağol mami inşallah.
Aleyküm selam abi.
Erzurum soğuktur melodi yetişmemezlik yapmasın orada.
bayağı eken vardı oldu,
bana gelince "soğuk çıkmam,olmam" derse.
tarlanın başında bir türkü söyleriz artık, :)
20200521_160723.jpg

Arkadaşlar hareret sebebi radyatörün yetersiz kalması olabilir mi
Bugün 60 lik erkuntun radyötörünü temizleyim dedim belki birşey tıkamıştır diye
Radyatörün çok dar yapılı olduğunu gördüm 285 in radyatör çok geniş delikliydi radyötörü geniş delikli ile değiştirsek hareret azalır mı
Suyunu değiştirip yeni su ve antifiz eklemenin faydası olur mu
Panjur delikleri normal büyüklükte , radyatör gözleri ince tozu geçirecek şekilde olursa pek sorun olmuyor.

🤠🤠 makinayi hergün temizlesen hayvanlara günlük ihtiyacı cikar makinadan MaşAllah kolay gelsin akif
Eyvallah sağol abi

O problem kronik, sapı kaygan mahsullerde özellikle çavdarda bıktırdi. 2 namluda bir doluyor. Dün bağlama grubunun oraya kadar doldurmuş yinede sorunsuz bağladı. Arada inip namlunun üzerine atıyorum .Eve götürsem bile en son temizlememle tarla bitiş zamanının arasındaki pislik kalıyor.

Hocam bugün baktım kayışın dişlerinin bazıları dökülmüş hafif gevşeme var gibi
Termostat bunların 80 derece galiba termostatı söksek mi acaba
Radyatör kayışı parmakla basınca 1 cm esneme payı olması gerekir , dinamonun dibindeki civata gevşetilip ayar yapılır, fazla sıkı olursa dinamonun bilyesini bozuyor.
Orijinal termostatlar 82 C olması lazım, 60 ve 74 C termostatlar bulunabilir, düşük termostat yol yakıtını arttırıyor, motor sıkıştırılırsa 74 C derecelerde sıcaklık dengeliyor.
60 C termostatta kışın motor yeterince ısınmıyor, bu yüzden 74 C termostatı kullanışlı görürüz.
Yazın 35 C üstü sıcaklarda termostatı tamamen sökerek kullandığımız zamanlarda oldu fakat kışın termostat takılmazsa motor segman kırma riski olur.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01