Enjektör ve pompa ayari

98 model 54c var cekis ve yakiti cok iyi daha anahtar deymedi pompa enjektor ve motora.

Mart ayinda sifir tt4.55 aldik.cekisi istedigimiz gibi olmayinca servise söktürdük pompayı...
Simdi kükrüyo motor.
Yani çekisinde suanlik bir sorun yok Peder de servise guvenmiyor pek fabrika ayariyla dursun diyor ama ilk seneye göre cekisinde biraz farklılık seziyorum tarlalar dıkız ondanmi yoksa motorla alakali biseymi

Td 100 suan 740 saatte yakıtı çekisi ideal pompa ve enjektör ayarı yaptırmak istemiyoruz servise guvenmedigimiz için ilerde sikinti yaşatırmi
Bende senin gibi düşünüp sibob enjektör ayarı yaptirdim ve üstüne pompa ayarı yaptirdim ve geri traktorümü eski haline getirene kadar neler çektim kardeş traktörünü çekişi ve yakıtı iyiyse elletme ama memnun degilsen güvendiğin bir yere yaptir ama iyi arastir

• Beğen
Tepkiler: bluemaster
Yani katologda yazan sadece yağ değişim saatleri bakımları falan başka birşey yazmiyor

Çekişten memnunsanız, mazot pompasını kurcalatmayınız.Katalogda 1800 saatte enjektör temizliği yaptırılır yazıyor, mazot kaliteli ise daha uzun aralıklarla da temizlik yaptırılabilir, ortalama yakıt tüketiminiz artarsa bunu kullandıkça fark edersiniz enjektör temizliği gerekir.2500 saat arayla enjektör temizliği ve ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bende senin gibi düşünüp sibob enjektör ayarı yaptirdim ve üstüne pompa ayarı yaptirdim ve geri traktorümü eski haline getirene kadar neler çektim kardeş traktörünü çekişi ve yakıtı iyiyse elletme ama memnun degilsen güvendiğin bir yere yaptir ama iyi arastir
Şuan yakıtı ortalama dönümde 1.2 1.3 u geçmiyor ama geçen sene komşu td 90 a 800 saatte yaptırdi ama yine farklılık göstermedi yakıtı çekisi ayn8

Çekişten memnunsanız, mazot pompasını kurcalatmayınız.Katalogda 1800 saatte enjektör temizliği yaptırılır yazıyor, mazot kaliteli ise daha uzun aralıklarla da temizlik yaptırılabilir, ortalama yakıt tüketiminiz artarsa bunu kullandıkça fark edersiniz enjektör temizliği gerekir.2500 saat arayla enjektör temizliği ve ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim.
Doğru çekisten memnunuz fakat dediğim gibi bi farklılık hissediyorum bu sene tarlalar biraz çamur oyüzden olabilir diue umuyorum