Pompa enjektör yağlaması

Arkadaşlar bizde MF 5445 var comma fail traktörümde bı sıkıntı yok ancak bir ustam opetin direksiyon atfsini bir depoya yarım litre atmamı tavsiye etti yağlama ve temizleme amaçlı ben birkere kullandım bı farkta görmedim zararınıda sizce kullanmalımıyım arada yağlamada faydalı ölümü yada bı zararı olurmu

Arkadaşlar bizde MF 5445 var comma fail traktörümde bı sıkıntı yok ancak bir ustam opetin direksiyon atfsini bir depoya yarım litre atmamı tavsiye etti yağlama ve temizleme amaçlı ben birkere kullandım bı farkta görmedim zararınıda sizce kullanmalımıyım arada yağlamada faydalı ölümü yada bı zararı olurmu

Yararlı olsaydı massey önerirdi. Çok kurcalama derim

Hidrolik atf yağını mazot deposuna kat diye bende öneri duydum, 5503 mazot pompası sıkıntılıydı, 3 litresi 220 lia deyince, bende pes peşe birkaç depo 10 numara yağ koydum şuanda valfteki takılma sorunu düzeldi, motorum crd olsaydı atf hidrolik yağ alirdim
Amcamlarda 6460 var pompanın üzerindeki aç kapadı pas yapmış tam çalışmıyordu pompa söküldü ustaya sordum bu durum olmaması için neyapabilirim 5445 için bana opetin kırmızı atfsini önerdi bir depoya yarım litre pompa ve enjektôrleri yağlar performans artar dedi

Amcamlarda 6460 var pompanın üzerindeki aç kapadı pas yapmış tam çalışmıyordu pompa söküldü ustaya sordum bu durum olmaması için neyapabilirim 5445 için bana opetin kırmızı atfsini önerdi bir depoya yarım litre pompa ve enjektôrleri yağlar performans artar dedi
Her 35 litreye 1 litre 10 numara yağ atıyorum 10 litre yağ bitti daha yağ atmiyacam , yarim litre 1 litre 1 depoda bir şey yapmaz.hidrolik yağ olanını alin birde şanzıman yazanı var.

Selam aleyküm. Benim kamyon şoföründen emekli bir abim 20 50 15 40 gibi kullanılmamış motor yağını ara sıra fırsatın oldukça depoya mazotla karıştır pompa ve enjektör sistemi yağlansın dedi. Bende motor duman yapmazmı dedim yapmaz daha iyi olur dedi. Depoya 4 litre 20 50 yağı mazotla iyice karıştırdım döktüm duman falan yapmadı. Fırsat buldukça dökeceğim ama yağ pahalı geliyor

Selam aleyküm. Benim kamyon şoföründen emekli bir abim 20 50 15 40 gibi kullanılmamış motor yağını ara sıra fırsatın oldukça depoya mazotla karıştır pompa ve enjektör sistemi yağlansın dedi. Bende motor duman yapmazmı dedim yapmaz daha iyi olur dedi. Depoya 4 litre 20 50 yağı mazotla iyice karıştırdım döktüm duman falan yapmadı. Fırsat buldukça dökeceğim ama yağ pahalı geliyor
Enjektör pompa daha pahalı

Düz pompalı motorlara yağ koyulur. Crd comman rail motorlarda sakıncalı olabilir. Ben bilgiyi iyi teyid edin ondan sonra uygulayın

• Beğen
Tepkiler: erkunt_34
arkadaşlar comman real motorlara sakin yağ koymayın enjeksiyon sistemleri çok hassastır sorun yaşarsınız belki 1 kaç seferde sıkıntı yapmaz ama sürekli koyarsanız enjektör memelerinin genişlemesine neden olur ve enjektör sanayi terimiyle işeme yapar sonu piston saldırıp motor yapmaya kadar gidebilir ancak düz pompalı dizellerde mazota 1 2lt yağ koymak yakıtı düşürür sistemi temizler ama her depoya yaklaşık 70 lt 1 veya 2 litre ndeni şu euro dizel yakıtlar yeni versiyon araçlara uygun ince bir yakıttır buda eski üretim kırsal mazota uyumlu dizellere ince gelir hatta bazı zamanlarda pompa gövdesini bile yakar onun içindirki eski dizellere orantılı yağ koymak faydalıdır