Erdoğan, yerli 'elektrikli traktör' deneme sürüşünü gerçekleştirdi

25.05.2016
3,688
3,483
26
Niğde

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Ve Orman Bakanlığınca düzenlenen Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 69. Geleneksel Hasat Bayramı kapsamında buğday hasadı yaptı, yerli olarak geliştirilen elektrikli traktörün deneme sürüşünü gerçekleştirdi.

Erdoğan, TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı etkinliği kapsamında Polatlı Tarım İşletme Müdürlüğünde bulunan hasat alanına geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu duanın ardından Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile biçerdövere bindi. Erdoğan, biçerdöveri kendisi kullanarak buğday hasadını gerçekleştirdi.

Erdoğan daha sonra hasattan elde edilen buğday hakkında TİGEM Genel Müdür Ayşe Ayşin Işıkgece'den bilgi aldı.

Bakan Pakdemirli ile bindiği Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve yerli olarak geliştirilen elektrikli traktörü de kullanan Erdoğan, traktörün arkasındaki pullukla tarla sürdü.

40078
40079


Video


Kaynak: AA
 
Bize kazın çüğünü güzün sayarlar diye bir söz var ,bekleyip görelim bakalım.
Ama bence çiftçiye gene bi güzellik düşünüyor bunlar ,bi tarafta çiftçinin kulladığı mazotun vergisi bi tarafta mazot desteği.
Bu iş tutarsa bunları alamaz ve destekte vermeye bilir,diğer yöndende elektrik işi faturalara şimdi bi akıl ermiyorda iş böyle olursa nsl icinden cıkılır.
 
HERKES YERLİ OTOMOBİL BEKLERKEN ERDOĞAN TRAKTÖR YAPTIRARAK YİNE HERKESİ TERS KÖŞE YAPTI..ASLINDA YERLİ OTOMOBİL OLSA ŞİMDİ TÜM TÜRKİYE KONUŞURDU FAKAT TRAKTÖR KONUSU KAMUOYUNDA YETERLİ ŞEKİLDE YANKI BULMADI..İŞİN FAYDA TARAFINA BAKILACAK OLURSAK BU YÜZYILIN DEVRİMDİR.ÇÜNKÜ ELEKTRİKLİ YERLİ TRAKTÖR DEMEK MAZOT BAĞIMLILIĞINDAN KURTULMA DEMEKTİR Kİ BU TARIMIN YÜZDE 50 Sİ DEMEKTİR..BU DA TÜRKİYE TARIMININDA ÜRETİMİN NASIL GELİŞECEĞİNİ ORTA VADEDE PATLAMA YAPACAĞININ GÖSTERGESİDİR..
 
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Benzer Konular