Erkunt hasmet 110 lüks

Arkadaşlar iyi akşamlar
Erkunt 110 lüks kullanan arkadaşlarım bilgi verebilir mi. Newholland kullanıcısıydım Erkunt deneyelim dedik ama bi türlü alışamadm nedense . Yakıt çekiş sağlamlık yönünden bilgi verirseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Erkunt 110 ve new holland 110 kullanan birisiyle konuştum erkunt tarlada daha iyi iş yapıyor az yakıyor newholland daha yavaş gidiyor haliyle mazotu cok yakıyor diyordu
Erkunt serviside 100 ve 110 luklarda çok kaliteli malzeme kullanılmış saglam motor diyordu
İnşallah kardeş td ye göre üstün duruyo ama arazide nasıl olur bilmiyorum sadece bi pullukda denedim bugün performans iyi y di

• Beğen
@Göktürk- abi de yeni aldı daha öncede Erkunt kullanıcısı olarak yardımcı olacaktır 🙂
Erkunt 85E güzel bir traktördü.Her işlevinin hakkını veriyordu.Erkunt 110 henüz 2 saatte.Herhangi bir işe sokmadım ama o da beygirinin hakkını verir sanıyorum.Common rail ve PS yok.
NH 110 un TDD,TDD bluemaster,T5,TR 5,TR 5 blue master gibi çok seçenekleri var.Onun hakkında fikir belirtmem yanlış olur,kullanıcısı değilim.Yakın çevremde de yok.Karşılaştırma özellikler,fiyat ve kullanıcıların şikayetleri olup olmamasına göre yapılırsa objektif olur.Ayrıca içlerine,dışlarına,konfora,malzeme kalitesine de bakılabilir.
İkisi de iyi traktör deyip,bu işten sıyrılıyım 🙂.

Erkunt 85E güzel bir traktördü.Her işlevinin hakkını veriyordu.Erkunt 110 henüz 2 saatte.Herhangi bir işe sokmadım ama o da beygirinin hakkını verir sanıyorum.Common rail ve PS yok.
NH 110 un TDD,TDD bluemaster,T5,TR 5,TR 5 blue master gibi çok seçenekleri var.Onun hakkında fikir belirtmem yanlış olur,kullanıcısı değilim.Yakın çevremde de yok.Karşılaştırma özellikler,fiyat ve kullanıcıların şikayetleri olup olmamasına göre yapılırsa objektif olur.Ayrıca içlerine,dışlarına,konfora,malzeme kalitesine de bakılabilir.
İyi kaçtın abi 😅

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
2014 den beri erkunt 110 kullanıyoruz. Tarlada td ile denemedik ancak 110 case jx ile yan yana yürüdüğünüz zaman bucuklar farkini koyuyor. Bayir arazide case kafa sallarken erkunt rahat ilerliyor.
Kabin konforu sessizlik fena değil
Powershuttle olsa cok iyi olacqk ama yok
Disktiller yada agir ekipmanla calisrken arka kollar bazen sinir edebiliyor. Fazla inidr kaldir yapinca nazlanmaya basliyor.
Hidrolik ayarlari cok hassas. Dikkat istiyor.
Erkuntun hidrolik yagina baska romork vs karistirmamanizi tavsiye ederim ve filtreleri zamaninda degistirin. 4 ceker, bucuklar, vs hepsi tek bir hidrolik valfte toplanmis ve arizalandiginda iyi para tutuyor.
Parasina gore guzel makina.
Parca konusunda sorun yasadigimiz oldu. Kesanliyim ben. Kesanda yoksa Tekirdağ da buldum. Orda uoksa luleburgazda oda olmadi silivriden gittim aldım. Ama arka jant saplamalarindan 1 hafta yattik ayri konu.
Sahsim adina 2. Traktorumu deutz alamazsam yine erkunt 110 tercih edecegim. Para çokomel eğrisine göre guzel traktör.

Td lere göre Erkunt iyi usta td kullanıcısıyım araziye daha koşmadm ama kabin konfor olarak td yi geçer

100lüks kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı 200 saatte yağını filtrelerini değişitirip kullanıyorum 5li 12yi çok raat çekiyor tarla viteslerini kullanmaya çalış hidrolik ayarları bende çok hassas ve kaliteli memnunum 5ton kapatiseai var kaldırmam demez koparır yeterkş bakımını yap yağına suyuna bak önüne gelen remerku takma hidrolikleri direksiyon vs sorun çıkarır yakıt uygun çekişte 100hp traktöre 135lik kadar yaksın diyemem yakacakki çekecek
Hidroliklerinede alışırsın hidrolik düğmesini yukarı konumda bırakma kapalıya getir pompayı götürür buçuk düpmesinide motor ısınmadan kullanma servis uyarısydı

110 luk egzantrikli newholland ve 90 lık erkunt yönünden bakarsam olaya, erkuntu tercih ederdim. New hollandın tek artısı shuttle ama td nin shuttle ı o kadar da pratiklik sağlamıyor açıkçası, erkuntun levyesi kadar uğraştırıyor. Hidrolik kullanımı ve hassasiyeti açısından da erkunt diyorum. Düz mantıkla 110luk erkunt her türlü iyidir..

• Beğen
Tepkiler: marican22 ve ali38
100lüks kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı 200 saatte yağını filtrelerini değişitirip kullanıyorum 5li 12yi çok raat çekiyor tarla viteslerini kullanmaya çalış hidrolik ayarları bende çok hassas ve kaliteli memnunum 5ton kapatiseai var kaldırmam demez koparır yeterkş bakımını yap yağına suyuna bak önüne gelen remerku takma hidrolikleri direksiyon vs sorun çıkarır yakıt uygun çekişte 100hp traktöre 135lik kadar yaksın diyemem yakacakki çekecek
Hidroliklerinede alışırsın hidrolik düğmesini yukarı konumda bırakma kapalıya getir pompayı götürür buçuk düpmesinide motor ısınmadan kullanma servis uyarısydı
Saolasın kardeş yanlız bugün bi römork la işim oldu damper de damper kolu sabit durmuyor yani Nası desem benim newholland da kaldırmaya aldn mı sona kadar kaldrr kendi otamatik atardı bnda elle tutmak gerekiyor damper de falan önemli deil de bazı ekipmanlar da sabit basınç yapması gerekiyor. Servise sordum bnlar böyle dedi şaşırdım.

• Beğen
Saolasın kardeş yanlız bugün bi römork la işim oldu damper de damper kolu sabit durmuyor yani Nası desem benim newholland da kaldırmaya aldn mı sona kadar kaldrr kendi otamatik atardı bnda elle tutmak gerekiyor damper de falan önemli deil de bazı ekipmanlar da sabit basınç yapması gerekiyor. Servise sordum bnlar böyle dedi şaşırdım.
Bazen kolların takılı kaldığını duymuştum dikkat etmeli hidrolikleri çok sağlam özen istiyor

• Beğen
Tepkiler: ali38
Yorumlara baktım gayet yerinde. Ola ki birisi burada bu iki traktör arasında td110 u överse bir daha geleyim. Zira evveliyatında 2012 td110 2014 haşmet kullandık. Şuan elimizde 2016 haşmet crd(deutz) ve 2017 td110 var. Özetle: iyi ki Haşmet derken senin gibi traktörün taaa.. td110 diyoruz. Mecbur kalmadıkça binmiyoruz:) Selametle..
TD110 çamur alanda gayette kullanışlı duruyor.
TD serisinin 75, 90, 100, 110 modellerinin hepsinde egzantrik kullandık.
Balye bağlama da TD90 , pulluk ve tillerde TD100 sanki daha iyi gibiydi.
Frenin kitleme veya tutmama huyu çıkabiliyor.
Erkunt 58 kullanıcısıyız,
Traktörün motor etiketini 2 punta ile tutturmuşlar, biri koptu.
Servise sorduk aman ha kaybetmeyiniz, dedi.
Kaybetsek ne kadar masraf açar, bilginiz var mı?

Yorumlara baktım gayet yerinde. Olaki birisi burada bu iki traktör arasında td110 u överse bir daha geleyim. Zira evveliyatında 2012 td110 2014 haşmet kullandık. Şuan elimizde 2016 haşmet crd(deutz) ve 2017 td110 var. Özetle: iyiki Haşmet..derken senin gibi traktörün taaa.. td110 diyoruz. Mecbur kalmadıkça binmiyoruz:) Selametle..
Valla hoca bende td ciydim bide Haşmet deneyek dedik . Buna 38 jant takmam gerek olmaz falan diyorlar bi bilgin varmı kardeş

• Beğen