Erkunt Kısmet 55 Bölünme

Alparslan 20 li buğday mibzerini askı kollarında, ön ağırlıklara 260 kg yük ekleyerek 30 -35 dönüm ekim yaptım sonra tekrar tarlaya giderken asfalt yolda bölündü...
Bilmiyorum ben mi aşırı yüklendim..?
Yoksa önceden mi çatlağı vardı.?
Dökümde mi hata var..?
Değerli arkadaşlar yorum sizin Teşekkürler..
IMG_20181102_180358.jpgIMG_20181102_180420.jpgIMG_20181103_153912.jpgIMG_20181103_154023.jpgIMG_20181103_154715.jpgIMG_20181103_164434.jpgIMG_20181103_164505.jpg

Alparslan 20 li buğday mibzerini askı kollarında, ön ağırlıklara 260 kg yük ekleyerek 30 -35 dönüm ekim yaptım sonra tekrar tarlaya giderken asfalt yolda bölündü...
Bilmiyorum ben mi aşırı yüklendim..?
Yoksa önceden mi çatlağı vardı.?
Dökümde mi hata var..?
Değerli arkadaşlar yorum sizin Teşekkürler..
Ekli dosyayı görüntüle 32441Ekli dosyayı görüntüle 32442Ekli dosyayı görüntüle 32443Ekli dosyayı görüntüle 32444Ekli dosyayı görüntüle 32445Ekli dosyayı görüntüle 32446Ekli dosyayı görüntüle 32447
Eğer 20li Alparslan Bizim 2007 model kadar agirsa sen fazla yüklemiş gibi duruyorsun çatlayan yerlerde kılcal damarlar yok döküm sağlam gibi önce çatlak olsa önceden çatlayan yer kararır paslanır masraf nekadar oldu balataya da bir baktır açılmışken çok bitikse değiştir

• Beğen
Tepkiler: üsame
Eğer 20li Alparslan Bizim 2007 model kadar agirsa sen fazla yüklemiş gibi duruyorsun çatlayan yerlerde kılcal damarlar yok döküm sağlam gibi önce çatlak olsa önceden çatlayan yer kararır paslanır masraf nekadar oldu balataya da bir baktır açılmışken çok bitikse değiştir
Teşekkür ederim..
Geçtiğimiz cumartesi günü oldu ertesi gün zaten pazar, Pazartesi günü de ustanın babası vefat etti bekliyoruz henüz masraf netleştiremedik dediğin gibi balata benimde aklımda çok sağol..

Geçmiş olsun bana kalırsa bi malzeme motorun önünü kaldırıyorsa o malzemeyi taşıyamaz sonuçta ona göre ağırlık merkezleri ayarlanıp üretiliyor traktörler. Ayrıyeten birde önüne ek ağırlık atınca hidrolikte sağlam etluntların kaza kaçınılmaz olmuştur.
Dün komşumuz bizim 24lü matrisi ödünç istedi bende götür işini gör dedim. Geldi taktı phantom 3085 kaldırmadı gobleyi geti bırakıp gitti. Halbuki nizim 80lik servet bile kaldırabiliyo onu. Diyeceğim şu erkuntların hidrolik ler kuvvetli dikkat etmekte fayda var. Heleki 90 100 110 devasa hidrolik var motorlarda.

• Beğen
Geçmiş olsun bana kalırsa bi malzeme motorun önünü kaldırıyorsa o malzemeyi taşıyamaz sonuçta ona göre ağırlık merkezleri ayarlanıp üretiliyor traktörler. Ayrıyeten birde önüne ek ağırlık atınca hidrolikte sağlam etluntların kaza kaçınılmaz olmuştur.
Dün komşumuz bizim 24lü matrisi ödünç istedi bende götür işini gör dedim. Geldi taktı phantom 3085 kaldırmadı gobleyi geti bırakıp gitti. Halbuki nizim 80lik servet bile kaldırabiliyo onu. Diyeceğim şu erkuntların hidrolik ler kuvvetli dikkat etmekte fayda var. Heleki 90 100 110 devasa hidrolik var motorlarda.
Çok haklısınız Volkan bey birinci hatayı ben kendim de görüyorum..

Geçmiş olsun . Bu sene bizim de başınıza geldi benzer bir hadise. Ekipmanlrın ağırlaşmasının etkisi büyük tabiki. Tarlada ünlü yaylı pulluk ile çift sürerken pulluğu indirmemizle phantomub diferansiyel gövdesi bölündü. Hata bizde mi motordamı ki bence motorda. Yaptırdık kullanmaya devam

• Beğen

Geçmiş olsun 55 hp traktöre 20 li mibzer ve ön tarafa ekstra ağırlık traktöre fazla gelmiş.Buna benzer bir olayı yaşadım, artık kollara çok fazla ağır malzeme takmamaya dikkat ediyorum.

• Beğen
Geçmiş olsun . Bu sene bizim de başınıza geldi benzer bir hadise. Ekipmanlrın ağırlaşmasının etkisi büyük tabiki. Tarlada ünlü yaylı pulluk ile çift sürerken pulluğu indirmemizle phantomub diferansiyel gövdesi bölündü. Hata bizde mi motordamı ki bence motorda. Yaptırdık kullanmaya devam
Çok sağolun, Bende yaptırıp kullanmayı düşünüyorum..

Bizim burada bi 58 ilk Erkut yana yatı 3 e bölündü
Bence öncesi sonrası yok bu işin ön ağırlıklada alakası yok yeterince sağlam değil yenisini taktın 3 ,5 yıl sonra metal yorgunluğu aynı macaraya sil baştan
Bence Erkut un 2009 sonrası dökümüne pek güvenilmez

• Beğen