ERKUNT KUVVET 130 LÜKS CRD4 ** TRAKTÖRMETRE - AGRO TV YAYINI **

Bence bu Erkunt için muazzam bir gelişme. Neden derseniz ;hatırlarsanız Erkunt'un Lindrer'den aldığı bir kudret 100 ü vardı eski kasa o günlerde çok rağbet görmedi evet. Ama bugün Erkunt'un ürettiği 100 ve 110 luk modeller için o model referans oldu. Ve seveni de sevmeyeni de olsa bugün haşmet kudret serileri bir yer yapmış, Türk traktör sanayide iyi satışlara ulaşmış, referans modellerden biri oldu. Elbette gönlümüzden bunun direk Erkunt çatısı altında üretilmesi geçerdi ama dünyadaki otomotiv sektöründeki tüm üreticiler teknoloji paylaşımı yapmışlardır ve bu paylaşımların sonunda da her biri kendi özgün modellerini üretmiştir.
Bu modelle de Erkuntun önünün bir kez daha açık olduğunu gelecekte neler yapabileceğini görüyoruz. Erkunt'un mahindra ya satılması duygusal olarak hoşumuza gitmese de belli ki Erkunt markası olarak önü çok daha açık olacak. Bugün Türk Traktörün ürettiği bir çok yerli başarılı model var. Bu modeller Türk Traktör Fiat NewHolland işbirliği olmadan olamazdı. Tabii içimizden geçen yarın olmasını istediğimiz ülkemizde bu modellerin hepsinin tüm parçalarının yerli olarak üretilmesi ve yerli marka adı altında satılmasıdır.
Şu an ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik kriz, çok yüksek döviz kurları Türkiye nin yeniden üretim cazibe merkezi olması için fırsattır, yeniden yabancı yatırımcı tarafından tercih edilmesi için fırsattır. Umarım iktidar ve ekonomi yönetimleri bu son fırsatı lehimize kullanır da ülkemizde yabancı yatırımcının yatırımları artar ve bu yatırım bizim yerli yatırımcılarımıza seneler sonrası için referans olabilir

Son düzenleme:
Merhaba Ercan abi ben trakkulüpte daha yeniyim. Sizede merhabal abilerim. Herkese cümleten selamüm aleyküm. Bir erkunt haşmet kullanıcısı olarak bunu beğenmedim. Benim traktörümün tasarımı buna bin kez değer. Evet özellikleri güzel. Ama kaput tasarımı ve vitesler berbat. Benim traktörümün şanzımanı çok kaliteli ve sağlam. Buna anladığım kadarıyla zf şanzıman kullanılmamış. Bu kötü bir durum. Kabinde körük yok. Erkunt bunlara bir el atmalı. Şahsen kaput tasarımını güzelleştirseller süspansiyon ekleseler, içteki vitesi düzeltseler ben ilerde alırdım.

Yorumlar için teşekkür ederim konuyu kapatmak gerekirse.
Birincisi bu model ithal edilenle motor olarak aynı değil deutz crd yurtiçi modellerde kullanıldı birkaç dokunuş daha yapıldı.
Ama yorumlara istinaden bu traktör gelişecek ilk nesilde ithal edilen linder gibi erkunt bunu üretene kadar bu model o boşluğu doldurmak için var. O zaman örnek 100hp onlar geldi açık kapandı 2012de erkun 90-100-110 yaptı be şuan ki durum ortada.
Bunda da aynı olacak inşallah yapılacak elden geçecek herşey.

• Beğen
Tepkiler: 768 ve ismail_17
Yorumlar için teşekkür ederim konuyu kapatmak gerekirse.
Birincisi bu model ithal edilenle motor olarak aynı değil deutz crd yurtiçi modellerde kullanıldı birkaç dokunuş daha yapıldı.
Ama yorumlara istinaden bu traktör gelişecek ilk nesilde ithal edilen linder gibi erkunt bunu üretene kadar bu model o boşluğu doldurmak için var. O zaman örnek 100hp onlar geldi açık kapandı 2012de erkun 90-100-110 yaptı be şuan ki durum ortada.
Bunda da aynı olacak inşallah yapılacak elden geçecek herşey.

Türkiye de mi üretiliyor halen erkunt ? Satılmamış olmasını ümit ediyorum çünkü o 125 lik çok güzel şahsen hint malı olması beni geri itiyor.

yorumlar için teşekkürler...
Traktör aslında hindistan üretimi değil mahindra üretimi değil erkunt gibi satın aldığı bir şirketin ürünü.
9125p ile kuvvetin motorları aynı değil burada ona deutz tcd 3.6 motor takıldı.
mahindra hindistan üretimi traktörler max 60 hp geçmiyor yani 90 hp bir mahinra görürsek bilin ki hindistan değil şirket sahipliği oraya ait.
traktör burada henüz üretime başlamadı gelen taleplere göre illa elden geçecek bende dahil kaputu beğenmedim.
ve bu tasarım alt kasalara gelmeyecek bize uzak bir çizgi taşıyor.
zamanla göreceğiz yakın zamanda erkunt yaparsam daha da detayları alırım bilgileri de paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı