eski alışkanlıklarını devam ettiren varmı

eskiden beri gelen alışkanlıklarını yada kültürlerine bağlı olup sürdüren var mı mesela kendilerine has yemekler,bayramlarda ev ev gezip bayramlaşan.evinde köy odası olan,yufka ekmek yapan,tarhana seren.sandelyede koltukta oturmaktan rahatsız olan kahvaltıdan önce kahve içen.uyanır uyanmaz forma giren buna benzer şeyler.

Ynt: eski alışkanlıklarını devam ettiren varmı

köy odası hariç hepsi bizde devam ediyor. köy odalarının kullanıldığını görmeye benim yaşım yetmedi. bir aralar köye kalaycılar gelirdi, onlar konaklardı köy odasında. hatta çoğu çingenelerden oluştuğu için korkardım onlardan çocuk aklımla :)
bir de eskiden ovamıza yörükler gelirdi. deve kervanlarını izlemeye giderdik. 20 yıla yakındır gelen giden yok. onlar da bitti.

Gassal link=topic=86549.msg1036646#msg1036646 date=1447953467' Alıntı:
köy odası hariç hepsi bizde devam ediyor. köy odalarının kullanıldığını görmeye benim yaşım yetmedi. bir aralar köye kalaycılar gelirdi, onlar konaklardı köy odasında. hatta çoğu çingenelerden oluştuğu için korkardım onlardan çocuk aklımla :)
bir de eskiden ovamıza yörükler gelirdi. deve kervanlarını izlemeye giderdik. 20 yıla yakındır gelen giden yok. onlar da bitti.
kalaycıları bende hatırlıyorum.benden büyükler sinemadan da bahsediyor.

Bizim burasının yöresel ekmeği var hala mahallelerdeki fırınlarda pişiriliyor. Evleri değiştirdik modernleştik gelir seviyemiz artı belki belki ama köy ekmeği hala devam ettiriliyor çarşıdan ekmek almıyoruz.

BlackStorm link=topic=86549.msg1036683#msg1036683 date=1447956029' Alıntı:
Bizim burasının yöresel ekmeği var hala mahallelerdeki fırınlarda pişiriliyor. Evleri değiştirdik modernleştik gelir seviyemiz artı belki belki ama köy ekmeği hala devam ettiriliyor çarşıdan ekmek almıyoruz.
taze tüketim mi yoksa saklanabiliyor mu