etcik küçükbaş hayvancılık çoban sayısı ?

arkadaşlar bu siteyi seviyorum çünkü cevap veren ınsanlar kibirli değiller cahil bile olsak yardımcı oluyorlar.

şimdi sorum şu =yakında elime hatrı sayılır bir parar geçicek ve ben hayvancılık istiyorum .ha bu alanda çalışmadım ama amacım bu işin ticaretini yapmak.ha bazıları diyecekki abi boşverya x ticareti yap a ticareti yap bu işe girme bunları boşa yazmayın arkadaşlar çünkü her forumda bu mesajlardan bol bol var :))) şimdi ben maliyet çıkarıyorum ama kaç çoban almam gerektiğini yapamadım oyüzden bana bir çobanın minimum ve maksimum kaç küçük baş hayvana bakabiliceğini yazarsanız sevinirim.

örnek=bir çoban etçil bir küçük baş çiftliğinde 1 ile 100 hayvana n kadar bakar 100 hayvanın ustü için ikinci çoban gereklidir gibi bir mesaj istiyorum bunun yanı sıra ekstara artı olarak ben hariç bir çiftlikte nekadar eleman yeterliddir arkadaşlar

100 küçük baş etcil çiftliği için ?

300 küçük baş etcil çiftliği için ?

500 küçük baş etcil çiftliği için ?

1000 küçükj baş çiftliği için ?

2000 küçük baş çiftliği için ?

aynı hesabı birde keçi çiftliği içinde yaparsanız sevinirim yani süt anlamında kleçi sütü çiftliği yani biliyorum çok şey istedim ama yardımcı olun bu garibe :))

Ben koyunculuk işinden hiç anlamıyorum ama, yine de birkaç soru sorayım ki sizin sorduğunuz proje daha anlamlı hale gelsin.

1-) hayvanlar sadece kapalı mı bakılacak.

2-) mera da bakılacak sa, meranız kaliteli mi ve yılda kaç ay otlatmaya müsait?

3-) kaba yem ekecek misiniz? Yoksa sadece sarın alma yemler ile mi besleyeceksiniz?

Bunlara birkaç soru daha ekleyebilirsiniz, ben sadece projenizi ve imkanlarınız daha detaylı anlatmanız gerektiğini belirtmek için örnek soru olarak ekledim bu soruları.

• Beğen
Tepkiler: Şahbaz