FİSKOBİRLİK yeni sezondan umutlu

FİSKOBİRLİK yeni sezondan umutlu
22 Nisan 2013 Pazartesi 14:53

ORDU - Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 'FİSKOBİRLİK her geçen gün iyiye gidiyor, yeni sezonda da 15 Ağustos ' tan itibaren fındık alımına başlayacağız' dedi.

Bayraktar, yeni fındık hasat sezonunda fındık alım kararlarının net olduğunu söyledi.

Üreticilerin kafalarında bazı soru işaretleri bulunduğunu ancak bu noktada birliğe güvenilmesi gerektiğini ifade eden Bayraktar, şöyle konuştu:
'FİSKOBİRLİK, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki fındık hasat sezonunda da piyasada olmaya devam edecektir. Bu konuda kararımız nettir. FİSKOBİRLİK her geçen gün iyiye gidiyor, yeni sezonda da 15 Ağustos ' tan itibaren fındık alımına başlayacağız. Üreticilerimiz isterlerse, ürünlerini harmana kadar giderek alacağız, parasını da peşin ödeyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.'

'Birliğin fındık alımı, fiyatları yükseltir'

Bayraktar, fındık alımını serbest piyasada oluşan fiyatlar üzerinden yapacaklarını vurgulayarak, 'Üreticilerimiz şunu iyi bilmeliler ki birliğin tüccarla aynı fiyattan alım yapması bile fındık fiyatlarını artıracaktır. Sonuçta üreticilerimiz bizi tercih ederse tüccar da fiyatı yükseltecektir. Bu da üreticinin işine gelecektir' ifadesini kullandı.

Lütfi Bayraktar, birliğin 'kötü durumda olduğu' yönündeki söylemlerin gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.
 

Benzer Konular