GEA veya Verko cinsi yonca eken var mı?

Seneye 30 dönüm GEA veya Verko cinsi hangisini bulursam yonca ekecem ekip yetiştiren varmı verim nasıldır bu cinslerde.?
Ben gea ektim 11 martta ekim yaptim 1000 m2 ye 4,5 kg tohum attim ilk bicim 26 mayista dekara 9 balya bugun 17 gun oldu biceli 25. gune kesin bicerim cicek acmak uzere budefa 13 14 balya bekliyorum

Ben gea ektim 11 martta ekim yaptim 1000 m2 ye 4,5 kg tohum attim ilk bicim 26 mayista dekara 9 balya bugun 17 gun oldu biceli 25. gune kesin bicerim cicek acmak uzere budefa 13 14 balya bekliyorum
Bu cinsi bayağıdır araştırıyorum daha önce kayseri Cırgalan cinsi ekiyordum dönüme 22 - 26 arası balya alıyordum bu GEA ve Verko cinsi teknik tabloda protein olsun yaş - kuru ot kg verimi olsun boy yüksekliği olsun Cırgalan cinsinin iki katı değerlerde bu cinslerde dönüme 40 balyaya kadar verdiğini de duydum Cırgalan cinsinin boyu 85 - 95 cm oluyor en fazla bu cinslere 140 cm kadar yükseldiğini gördüm bayağı ilgimi çekti inşallah teknik tablodaki gibi verimi yakalarız.

GEA cinsi yonca 5 dönüm deneme için 25 kg sipariş verdim hemen geldi Nisan ayında ekeceğim bakalım nasıl olacak
IMG-20200204-WA0010.jpeg
IMG-20200207-WA0000.jpeg
IMG-20200207-WA0005.jpeg
IMG-20200207-WA0007.jpeg

biz blueice ektik kasım ayında biraz geç kaldık pek iyi gibi görünmüyor şu an. yarısını ekmiştik tarlanın 25dönüm. bir 25 de ilk baharda ekeceğiz. hangi ay da ekmek gerekir ilk baharda. yer manisa merkez.

Çesit marmara bölgesinde mükemmel verim veriyor şuan bile tarla yemyeşil gelişmeye devam ediyor fiyat uyguna almışsın ben 2 sene önce peşin 38 den almıştım
7 - 8 defa biçiliyor oralarda bizim burda sadece kayseri Cırgalan çeşidi var denemek amaçlı aldım
Ücresiz kargo ile daha uygun görünüyor şuandaEkli dosyayı görüntüle 45385
Satıcıya göre değişiyor ben sürekli tohum aldığım kişiden aldım
Dormanisi kaç gea nın Sivasa uygun olur mu
Deneyip hep beraber göreceğiz
Bizim burda maksimum 4 biçim olur. 3 tam boy 4.kısa olur az çıkar çırpma deriz.Denemeyi kurt yememiş bi deneyelim bakalım nasıl birşey ortaya çıkacak Nisan ayının 20'si gibi ekecem soğuk alır yoksa [emoji23]
biz blueice ektik kasım ayında biraz geç kaldık pek iyi gibi görünmüyor şu an. yarısını ekmiştik tarlanın 25dönüm. bir 25 de ilk baharda ekeceğiz. hangi ay da ekmek gerekir ilk baharda. yer manisa merkez.
Ağustos ayı uygun bir defa biçersin kendini toplar bahara iyice kökleşir sorun olmaz o zaman.

7 - 8 defa biçiliyor oralarda bizim burda sadece kayseri Cırgalan çeşidi var denemek amaçlı aldım Satıcıya göre değişiyor ben sürekli tohum aldığım kişiden aldım Deneyip hep beraber göreceğiz Bizim burda maksimum 4 biçim olur. 3 tam boy 4.kısa olur az çıkar çırpma deriz.Denemeyi kurt yememiş bi deneyelim bakalım nasıl birşey ortaya çıkacak Nisan ayının 20'si gibi ekecem soğuk alır yoksa [emoji23]Ağustos ayı uygun bir defa biçersin kendini toplar bahara iyice kökleşir sorun olmaz o zaman.

ağustos çok geç değil mi ya nisan gibi eksek daha iyi olmaz mı
:)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Ben bu sene ilk defa ekecem direk kayseri tohum aldım. Tarlaya hayvan gübresi taşıdım dağıtamadım yağışlar bırakmadı kısmetse bu hatda sonu dağıtacam gübreyi sonra toprakla karıştırıp ekime hazır hale getirecem
30 dönüm yer var sulu bunu deneme amaçlı aldım 5 dönüm ekecem güzel verim alırsam geri kalanada seneye bu cinsten alıp ekerim
Elle serperekmi ekecen
Ben DAP gübresiyle karıştırıp dönüme 5 kg olarak mibzerle ekecem
ağustos çok geç değil mi ya nisan gibi eksek daha iyi olmaz mı
:)
Kasım ayında ektik geç oldu dedinizya ürün arkası ekim için dedim yoksa Nisan ayı uygun abrıl beşinden sonrası soğuk almaz yağmurlar üstüne yağar garanti ekim olur

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı