GEA veya Verko cinsi yonca eken var mı?

MaşAllah ben 2 gün önce suladım da ama ot çok 1 haftaya yalancı biçim yapacak otu öldürmek için.
Bide şu sarı sarmaşık gibi bişey var çok aşırı yayılmış
Bunun için Bi önerin varmıEkli dosyayı görüntüle 49139
Bu otun adı verem otu , köy göçüren de deniyor.Fazla yayılmadan 2 3 kez biçimle kaybolur, sıkı takip istiyor yoksa yoncayı seyreltir ve bitirir.
Otun yoğunluğuna göre 10 lt suya 1 lt inek sütü karıştırılıp 1 dekar yere atılabilir , inek sütünün dozu az gelirse 3 lt ye kadar çıkarsınız , bizden söylemesi , başka tedavisi bulunmuyor. :rolleyes: Şaka yapmıyorum , denenmiş uygulamadır. Size de tavsiye ederim.
Zaten memlekette süt fazlalığı olduğu iddia ediliyor , denemesi natürel, doğal bir uygulama olur.

Bu otun adı verem otu , köy göçüren de deniyor.Fazla yayılmadan 2 3 kez biçimle kaybolur, sıkı takip istiyor yoksa yoncayı seyreltir ve bitirir.
Otun yoğunluğuna göre 10 lt suya 1 lt inek sütü karıştırılıp 1 dekar yere atılabilir , inek sütünün dozu az gelirse 3 lt ye kadar çıkarsınız , bizden söylemesi , başka tedavisi bulunmuyor. :rolleyes: Şaka yapmıyorum , denenmiş uygulamadır. Size de tavsiye ederim.
Zaten memlekette süt fazlalığı olduğu iddia ediliyor , denemesi natürel, doğal bir uygulama olur.
Hemen hemen her yere yayılmış durumda daha ilk kez ekildi bu bahçeye yonca. İlk biçimi yapayım öyle bakayım duruma siz ne önerirsiniz

Durum bu şekil de
IMG_20200523_112422.jpg
IMG_20200523_112024.jpg

Hocam ilk biçimi şimdi anlık yapıyorum. Duruma göre bakacam olmazsa dediğinizi deniyecem inek sütünü. Çok tuhaf geliyor ama denemekte fayda var [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Çesit marmara bölgesinde mükemmel verim veriyor şuan bile tarla yemyeşil gelişmeye devam ediyor fiyat uyguna almışsın ben 2 sene önce peşin 38 den almıştım
Gea ve verko soğuk iklimlerde nasıl cemal Bey
Biz kayseri ekiyoruz kökleri pancar gibi oluyor köstebek mahvediyor. Elçide var 3 biçim alıyoruz. 9+8+6 =23 balya /da alıyoruz. Sulama yok.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Biz kayseri ekiyoruz kökleri pancar gibi oluyor köstebek mahvediyor. Elçide var 3 biçim alıyoruz. 9+8+6 =23 balya /da alıyoruz. Sulama yok.
Kayseri tohumun dormani derecesi 5 diye biliyorum. Eğer 3 biçim yapıyor san kıraçta verimi yüksek yonca çeşitleri vardı forumda Bi konuda okumuştum. Bende bu sene kayseri ektim. Çevremdekilerde yüzde 90 kayseri

Verko bilmiyom Ben Gea ektim gecen sene 1000m² ye 55 balya almıştim
Busene 2. Senesi 2.Biciminde 25 Balya oldu hedef 80 Balya busene soguga karsı cok dayqniklı kısın bile büyüme devam etti

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU

Kayseri Cırgalan çeşidi ekerdim güzelde verim alırdım.

Bu GEA cinsini deneme amaçlı ektim bakalım verimi cırgalanı geçecekmi hep beraber görecez soğuk iklimde nasıl olduğunu.

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ