GENÇ ÇİFTÇİLER EĞİTİM PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN EĞİTİMLER BAŞLADI

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü Yayım Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Türkiye ' de ilk kez uygulanacak olan Genç Çiftçiler Eğitim Projesi kapsamındaki eğitimler başladı. Genç çiftçileri tarımsal üretim teknikleri konusunda bilgilendirmek, tarımsal yayım ve kırsal kalkınma liderliğiyle ilgili bilgi ve beceriler vererek, yaşadıkları ortamda tarımsal yayım sisteminin gönüllü uygulayıcıları haline getirmek, genç, dinamik, yeniliklere açık, üretimin içinde yaşayan çiftçilerden oluşan geniş bir yayım alt yapısı oluşturmak,

Ayrıca kırsal bölgelerimizde okul dışı kalmış gençliğin tarımsal konulardaki araştırma ve bilgilere olan ilgisizliğini kırarak istekli hale getirmek, öğrenmeyi ve araştırmayı, inceleme ve geziyi, zevk ve görev haline getiren anlayışta genç çiftçiler kitlesi oluşturmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce uygulamaya konulan 'Genç Çiftçiler Eğitim Projesi' kapsamında yapılacak eğitimler;

Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat ŞELLİ, Genel Müdürümüz Mehmet TAŞAN ve Personel Genel Müdürü Bekir ULUBAŞ ' ın katılımıyla Ankara Zirai Üretim İşletmesi Personel ve Makine Eğitim Merkezi Müdürlüğü ' nde 25 Şubat 2008 tarihinde gerçekleşen tören ile başladı.

Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat ŞELLİ törende yaptığı konuşmada, Ülkemizin, gelişmiş dünya pazarlarında yüksek eğitimli ve donanımlı çiftçiler ile ürün kalitesi ve maliyetinde rekabet ederek pazardan pay alması ve pazar payını artırması, kırsal nüfusun %20 ' sini oluşturan yaklaşık 4.500.000 genç çiftçinin tarımsal konularda sürekli eğitilerek, gelişmiş ülke çiftçilerinin sahip olduğu bilgi ve beceri seviyesine getirilmesini zorunlu kıldığını ifade etmiştir.

Genel Müdürümüz Mehmet TAŞAN ise yaptığı konuşmada; Genç Çiftçiler Eğitim Projesi hakkında bilgi vererek, genç çiftçilerden öğrendikleri bilgi ve teknolojileri köylerinde uygulama çabasına girerek, tarım teşkilatı ile sağladıkları irtibatı sürekli korumalarını istemiştir.

Projenin uygulama süresi 3 yıl olup 2008 yılında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde, 2009 yılında Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerinde, 2010 yılında ise Ege, Marmara ve Karadeniz Bölgelerindeki genç çiftçilere bilgisayar kullanımı, tarımsal yayım ve çeşitli tarımsal konularda 6 hafta süre ile Bakanlığımız uzmanları tarafından eğitim verilecektir.

Proje kapsamında 2008 yılında yapılacak eğitimler Ankara ile beraber Bakanlığımız Adana ve Aydın/Söke Eğitim Merkezlerinde başlamıştır

www.tarimgonulluleri.com/News-file-article-sid-671.htm
 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
4,098

: GENÇ ÇİFTÇİLER EĞİTİM PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN EĞİTİMLER BAŞLADI

EWET ARKADAŞLAR BURDADA SEMİNER YAPIYORLAR
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt