Güncel Ayçiçek Fiyatları

Fuat kardeş şöyle de bir durum var,onceki yillarda sezon başı fiyatları yuksek olur sezon sonuna dogru düşerdi. Nem yuksek cikma ihtimaline ragmen erken bicip götürürdük. Bu sene ters köşe yapti diyelim...
Abi neyin ters kösesi cicek 3300 olsa hadi yükselmez derdim fakat 270 280 den acıldi, bu ters köşe degil bile bile lades,

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Abi neyin ters kösesi cicek 3300 olsa hadi yükselmez derdim fakat 270 280 den acıldi, bu ters köşe degil bile bile lades,
Daha oncede konuşmuştuk, cukurovanin fiyatlar olusmadan ürünü hasat etmesi ve üstüne ürünü depolayamamasi ciddi bir dezavantaj oluşturuyor. Senin bile bile lades dedigini biz her yil yasariz.Degil 2800 ,2500 ve alti deseler bu sartlarda yapacak pek fazla bir sey yok...

Ayrica bugun kontrol ettim,biderlik ayirdigim arpa ve bugdayin ustunde kelebekler ucusuyor.Alumunyum fosfat hapi kullanmistim...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
.
IMG_20200818_182745.jpg

Aklıma gelmişken yazmak istedim. Geçen sene piyasa 2,65 - 2,70 TL aralığında iken fiyat 40 yağ 2,50 TL açıklanınca piyasada fiyatlar 15-20 kuruş düşmüştü.

Umarım bu yıl aynı senaryo tekrarlamaz. En az piyasa fiyatları kadar açıklanır umarım.
geçen yıl çukurovada 2300 den sattık. bu yıl 2800 den ...Adalete bakar mısın.....

Aklıma gelmişken yazmak istedim. Geçen sene piyasa 2,65 - 2,70 TL aralığında iken fiyat 40 yağ 2,50 TL açıklanınca piyasada fiyatlar 15-20 kuruş düşmüştü.

Umarım bu yıl aynı senaryo tekrarlamaz. En az piyasa fiyatları kadar açıklanır umarım.
Ayni senaryo devam eder hiç fiyat aciklamasalar borsada 40yağ 3300'e yukselecek

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Konya obruk da fiyatlar açıklanmaya başladı Konya şeker ve tarım kredi kooperatifi aynı fiyatları açıklıyor bu yıl alıcı çoğaldı. Konya şeker fiyatları 24 saatte yükseltti diğer esnaflar da tahminim fiyatları güncellerler yakın zamanda

Resimler ve ekler

• gitaş.jpg
    gitaş.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 142
  • torku 1.jpg
    torku 1.jpg
    42.7 KB · Görüntüleme: 142
  • torku 2.jpg
    torku 2.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 131
  • tüzünler.png
    tüzünler.png
    46.7 KB · Görüntüleme: 132
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci01

Herkese hayırlı olsun fiyatlar tatmin edici. Bizim burda 2800 den verdik mecburen, yukarda Allah görüyor hakkımız yendi ton başına 400 500 tl zararimiz var
Her yil bu kadar fark olmuyordu. Bu yil birileri bir işler dönderdi ve fark bu kadar açıldı. Ama ben bunun peşini bırakmayacağım. .Bu konuyu her yerde dile getirip elimizden geldiğince duyuralim...

Her yil bu kadar fark olmuyordu. Bu yil birileri bir işler dönderdi ve fark bu kadar açıldı. Ama ben bunun peşini bırakmayacağım. .Bu konuyu her yerde dile getirip elimizden geldiğince duyuralim...
Abi fiyatlara baksana 3500 ne demek 700 tl fark var, bizler küçük çaplı kişiler için bile bayağı para demek. Tüccarlar stokta tutup gönderse dünya parası tutuyor, biz ne yapsakta boş serbest piyasa istediği fiyatı veriyorlar ses çıkaramiyoruz mecburen..devlet bu ise el atarsa düzelir harman öncesi fiyatı verseler sorun kalmayacak

• Beğen
Tepkiler: wallace22