Güncel Ayçiçek Fiyatları

Üretici adına bunlar cok güzel gelişmeler, fakat tedarik ve mamul zincirinde tarladan sofraya yag olarak gelene kadar olan süreçleri ve az cok zihniyeti bildiğimiz için tüketici bu sene yağı kac tl den alacak içim ürperiyor, cunku aradaki kesimin büyük kısmı cok acımasız ve insafsız, ne çiftçiye nede tüketiciye açıyorlar ligme ligme ediyorlar fırsatını bulunca. Allah hepimize yardım etsin diyorum.

Bu ülkede ilk üretici her zaman zarar etmiştir, mal satarız stopaj kesilir , en dibine vurulur fiyatlar, tüketen kısımı hiç düşünmüyorum, ayranı yok içmeye 5 bin tl lik tlf kullanıyor, çiftçi için planlı üretim, tüketici için tarladan sofraya denetim gerek.iki yıl önce yanılmıyorsam 5 kg ayçiçek yağı 23 liralardaydi, şuanda 50 tl ye yanaştı, mevcut durumda ayçiçek fiyatlarını tam bilemiyorum fakat yağ fiyatları %50 her yıl artıyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Bu ülkede ilk üretici her zaman zarar etmiştir, mal satarız stopaj kesilir , en dibine vurulur fiyatlar, tüketen kısımı hiç düşünmüyorum, ayranı yok içmeye 5 bin tl lik tlf kullanıyor, çiftçi için planlı üretim, tüketici için tarladan sofraya denetim gerek.iki yıl önce yanılmıyorsam 5 kg ayçiçek yağı 23 liralardaydi, şuanda 50 tl ye yanaştı, mevcut durumda ayçiçek fiyatlarını tam bilemiyorum fakat yağ fiyatları %50 her yıl artıyor.
Zincirin ilk halkası ciftci , son halkası son tuketici her ikiside çengel e asılan taraf , maalesef en fazla yükü çeken her daim çiftçi

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Zincirin ilk halkası ciftci , son halkası son tuketici her ikiside çengel e asılan taraf , maalesef en fazla yükü çeken her daim çiftçi
Çeltige kg desteği tonda 100 tl nerdeyse 15 yıldır, Çeltigi 4 liraya satsam stopajdan geriye bişey kalmıyor, kaymakamlik bile de kara 5 lira haraç alıyor, ziraat odası ha keza, destek mi köstek mi anlamadım , çok şeyler yazarımda , alem memnunsa halinden bana vız gelir tırıs gider,

Çeltige kg desteği tonda 100 tl nerdeyse 15 yıldır, Çeltigi 4 liraya satsam stopajdan geriye bişey kalmıyor, kaymakamlik bile de kara 5 lira haraç alıyor, ziraat odası ha keza, destek mi köstek mi anlamadım , çok şeyler yazarımda , alem memnunsa halinden bana vız gelir tırıs gider,
Eleştirilerinize katılıyorum lakin bencilliginizide hayretle karşıladım:)
Demekki saglam guvenceniz var

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Eleştirilerinize katılıyorum lakin bencilliginizide hayretle karşıladım:)
Demekki saglam guvenceniz var
"Anlamak istemeye ne yeterli mi lisan, birde halinden memnunsa insan"ne yapayım herkes halinden memnunsa bana laf düşmez,
Güvence konusuna gelince, hiç bir şeyin garantisi yok fakat geçim kaygım yok şükürler olsun.

Arkadaşlar bu iş nereye gidiyor gidişata sevinelim mi üzülelim mi bilemedim.
Yükseliyor diye bir yandan sevinirken bir yandan da güvensizlik var bu fiyatları ne kadar böyle tutacaklar ham yağ fiyatlarını çekerlerse tuccarda emanetteki malların akıbeti pek sağlıklı durmuyor gibi geliyor sizin düşünceleriniz neler?
Screenshot_20200831-114520.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22